Skip to main content
Foto:
Elen Kontkar

Viimane võimalus võtta osa tuurist rändnäitusel „Meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel”

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toimub 29. juunil tuur rändnäitusel „Meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel”, mida juhatab geoloog Martin Liira.  

Geoloog ja keskkonnatehnoloog Martin Liira viib läbi tuuri rändnäitusel „Meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel”. Näitusetuuril räägib Martin Liira on kogemustest Teravmägedel ja sealsest eluolust. Ta töötas aastatel 2014–2016 Teravmägede ülikoolis, kus oma järeldoktorantuuri käigus uuris merepõhjasetete tugeva kasvuhoonegaasi, metaani ja ilminguid. „1. septembril 2014 maandusime Longyearbyenis. Lennukist väljudes lõi esimesena ninna külm, karge, aga eelkõige tohutult värske Arktiline lõhn. Mägede tipud olid valged ja ümberringi oli tunda vaikust. See mässis endasse ja ei lasknudki enam lahti,” sõnas Martin Liira. 

Näituse „Meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel” koostamiseks uuriti terviklikult Eesti teadlaste ekspeditsioone Teravmägedele. Esimesed ekspeditsioonid võeti ette juba 1970. aastatel. Käesoleva näitusega toetati Eesti taotlust saada Arktika Nõukogu vaatlejaliikmeks. Näitusele on välja pandud ekspeditsioonidega seotud eesti teadlaste fotojäädvustused ja kirjapandud mälestused ning Tartu väljapaneku jaoks on näitust täiendatud ekspeditsioonide käigus kogutud esemetega.  

Näitus valmis koostöös Eesti Meremuuseumi ja Eesti Polaarklubiga. Näituse koostasid Krislin Kämärä, Katrin Savomägi ja Kairi Põldsaar.  

Näitusetuur Martin Liiraga toimub 29. juunil kl 18.15–19.15. Näitus on avatud kuni 30. juunini Tartu Ülikooli loodusmuuseumi rohelises galeriis õppeklasside kõrval. Sissepääs on tasuta.

#rahvusvaheline #teadus #ühiskonnale
Taiwan

Teadlaste loodud stsenaariumid aitavad suunata suhteid Aasiaga

Jaga
21.06.2022
#ühiskonnale
Linnujämm

Linnujämm avab kaheksanda Loodusfestivali Tartu Emajõe Lodjakojas

Jaga
09.06.2022
#ühiskonnale
Vabatahtlike koolitus

Tartu Ülikooli tudengist vabatahtlikuks keeleõpetajaks

Jaga
06.06.2022