Konverentsil otsitakse võimalusi Euroopa Teadusnõukogu grantide taotlemise edukuse parandamiseks Eestis

Teadus ja ERC
Autor:
from Pixabay

12. juunil kella 9.30–17.00 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsikeskuses (W. Struve 1, Tartu) Eesti Teadusagentuuri korraldatav konverents „Exciting Minds – Unlocking ERC Potential in Estonia“, kus keskendutakse Euroopa Teadusnõukogu (ERC) rahastuse saamise võimalustele ja nende mõjule Eesti teaduses. Huvilistel palutakse registreeruda hiljemalt 5. juunil.

Ingliskeelsele konverentsile „Exciting Minds – Unlocking ERC Potential in Estonia“ on oodatud osalema kõik, kel on huvi ERC taotluse kirjutamise vastu ja soov sellealast võimekust Eesti ülikoolides arendada.

ERC grant on maailma üks prestiižseimad teadustoetusi, mis annab teadlasele võimaluse ellu viia suure riskiga, kuid potentsiaalselt murrangulisi uurimisprojekte, mille abil kujundatakse teadusvaldkondi ja innustatakse uusi teadlaste põlvkondi.

Eesti teadlased on läbi aegade saanud 21 ERC granti, millest 15 on antud Tartu Ülikooli teadlastele. Eesti Teadusagentuuri välisteaduskoostöö osakonna asejuhataja Kristin Kraavi sõnul on Eesti teadlaste huvi Euroopa tippgrantide taotlemise vastu viimastel aastatel kasvanud. „Kogemus on näidanud, et sageli tulevad uuenduslikumad ideed just noortelt teadlastelt, kellel ei pruugi aga olla grandi taotlemisel veel väga palju kogemust. Seetõttu on väga oluline ülikooli tugi teadlaste rahastuse taotlemise oskuste arendamisel,“ rääkis Kraav.

Tartu Ülikooli raamatukogus toimuv konverents toob esinema nii ERC grandi saanud Eesti tippteadlased eri teadusasutustest kui ka teadusadministraatorid nii Euroopa Teadusnõukogust kui ka Eestist. Tippteadlased jagavad nii grandi taotlemise kui ka taotluse hindamise kogemusi.

Grandi taotlemisest kõneldakse kolmes paralleelselt toimuvas sessioonis. Bioteaduste vallas astuvad Tartu Ülikoolist üles gaasfermentatsiooni professor Kaspar Valgepea ja geneetika kaasprofessor Hedvig Tamman. Hindamiskogu liikme sissevaadet jagab botaanika professor Meelis Pärtel. Füüsikateaduste ja inseneeria valdkonnas räägib taotluste hindamisest teiste seas Tartu Ülikooli infosüsteemide professor Marlon Dumas. Sotsiaalteaduste ja humanitaaria valdkonnas kuuleb grandihoidja kogemusi nii Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professorilt Lauri Mälksoolt kui ka kestlike siirete professorilt Laur Kangerilt. Mälksoo kõneleb ka enda tööst hindamiskogu liikmena.

Ürituse täpse päevakava leiab ETAG-i veebilehelt

Registreeru konverentsile hiljemalt 5. juunil.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!