Europaeum

Europaeum on loodud 1992. aastal Oxfordi Ülikoolis lord George Weidenfeldi, Sir Ronald Griersoni ja lord Roy Jenkinsi algatusel. Ühendus edendab akadeemilist koostööd oma liikmesülikoolide vahel ja toob haridusteel kokku andekaid noori, kes aitavad kujundada Euroopa tulevikku. Ühenduse asutajaliikmed on Oxfordi, Leideni ja Bologna ülikool, tänaseks on  võrgustik kasvanud 18-liikmeliseks. 2020. aastal võrgustikuga liitunud Tartu Ülikool toob ühenduse üleeuroopalistesse aruteludesse Balti riikide vaatenurga.

Europaeum paneb suurt rõhku eelkõige doktoriõppe üliõpilaste haridusvõimaluste mitmekesistamisele läbi erinevate projektide ja ürituste. Doktorantidele suunatud stipendiumiprogramm Scholars on uudne ja paljutõotav koolitusvorm, mis on mõeldud doktorantidele, kellel on soovi ja võimekust kujundada Euroopa tulevik paremaks.

 

Peahoone Ukraina lippudega

Euroopa Komisjon tõstis esile Tartu Ülikooli Ukraina abistamise projekti

Artur Simonyan kaitseb doktoritööd „Regional International Law in Eurasia“

10. juunil kell 10.00 kaitseb Artur Simonyan õigusteaduse erialal doktoritööd „Regional International Law in Eurasia“ („Regionaalne rahvusvaheline õigus Euraasias“).

Janar Pekarev kaitseb doktoritööd „Military AI and autonomous weapon systems: an interdisciplinary exploration of ethical, legal, and sociological aspects“

Janar Pekarev kaitseb doktoritööd „Military AI and autonomous weapon systems: an interdisciplinary exploration of ethical, legal, and sociological aspects“.