Autor:
Andres Tennus

Tartu Ülikooli lahtiste uste päev

Järgmine lahtiste uste päev toimub 29. veebruar 2024.

 

1. märtsil 2023 toimus Tartu Ülikooli raamatukogus ja üle terve linna lahtiste uste päev, mida külastas pea 1400 noort. Huvilised said kuulata konverentsi, mille raames räägiti, kuidas saada üliõpilaseks ja jõuda vilistlase staatuseni. Samuti arutleti selle üle, mis toimub ülikooli ajal ja pärast seda.

Messialal sai tutvuda erialadega ja ülikooli rohkete võimalustega. Töötubades üle linna oli võimalik katsetada erialade sobivust ja avastada uusi erialasid. Muu hulgas oli päeva raames võimalik tasuta käia ülikooli muuseumides ning tutvuda Tartu Ülikooli põneva peahoone ja ühiselamutega.


Millest konverentsil räägiti?

Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse esimehe Katariina Sofia Pätsi tervitus

Tulevasi üliõpilasi tervitab ja innustab üliõpilasesinduse esimees Katariina Sofia Päts.

 

Tudengite aruteluring Ausalt ja avatult tudengielust

Aruteluringis annavad tudengid oma kogemustele tuginedes nõu, kuidas valmistuda sisseastumiseks ja leida enda jaoks õige eriala. Põneva vestluse käigus räägitakse motivatsiooni hoidmisest ja sellest, milline näeb välja ühe tudengi tavaline päev. Aruteluringis jagavad kogemusi üliõpilased Emma Anni Koppel meditsiiniteaduste valdkonnast, Heiti Talvik sotsiaalteaduste valdkonnast, Annaliis Tenisson humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast ning Andres Aleksander Tammer loodus- ja täppisteaduste valdkonnast.

 

Vilistlaste aruteluring „Ülikooliõpingud ja edasine karjäär

Aruteluringis jagavad Tartu Ülikooli tunnustatud vilistlased nõuandeid, kuidas tulla toime raskustega, leida motivatsiooni ning mil viisil mõjutavad ülikooliõpingud hilisemat edukust. saavutada edu. Kogemusi jagavad vilistlased Reelika Jõgi meditsiiniteaduste valdkonnast, Martti Saarme sotsiaalteaduste valdkonnast, Maigi Varusk humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast ning Markus Haug loodus- ja täppisteaduste valdkonnast.

 

Ettekanne Viis soovitust ülikooli kandideerimiseks

Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma räägib sellest, kuidas käib ülikooli kandideerimine ja mismoodi selleks valmistuda. Kuulajad saavad teada, millised on vastuvõtutingimused, mida kujutab endast eritingimusel vastuvõtt ja milliseid tähtaegu peab silmas pidama.

 

Vaata lahtiste uste päeva konverentsi salvestust 

Vaata kõiki pilte SIIT.

2023. aasta Tartu Ülikooli lahtiste uste päeva toetas Swedbank.

 

Kohtumiseni Tartu Ülikoolis!

Ole kursis Tartu Ülikooli üritustega ja infoga

Liitu bakalaureuseõppe infokirja saajatega ning ole kursis info ja üritustega, mis puudutavad Tartu Ülikooli bakalaureuseõppesse astumist.

Infokirjaga liitumine
Tudengid

Doktoriõppe konkursid

Liisbet Eero

Õpetajaharidusega mitte ainult õpetajaks

International students walking.

Kaks rahvusvahelist magistriõppekava ootab õppijaid