Foto:
Canva

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaated

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaadetes räägivad ülikooli teadlased, üliõpilased ja külalised eri valdkondadest oma teadustööst ja tegemistest ning arutlevad ühiskondlikel teemadel. Saateid leiab igale maitsele ja nii eesti kui ka inglise keeles. Head kuulamist!

Image

Saatesarjas „Kuue samba taga“ räägivad Tartu Ülikooli teadlased oma teadustööst ja otsingutest Eesti ja maailma ees seisvate probleemide lahendamisel. Sõna saavad humanitaar-, loodus- ja täppisteaduste, meditsiini- ning sotsiaalvaldkonna esindajad. Käsitletav teemadering ulatub arstirohtudest ja personaalmeditsiinist keskkonnasäästu ning uute energiaallikate ja kosmose uurimiseni. Vahepeale jäävad veel laste heaolu, liikumine, tervisekäitumine ja teised küsimused. „Kuue samba taga“ sünnib koostöös Kuku raadioga. Saatejuht on Madis Ligi.

Kuula!

Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia taskuhäälingus „Rukkirääk“ vestlevad nii asutusesisesed kui ka -välised eksperdid. Saatekülalised muljetavad loodusest, töökogemustest ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia tegemistest. Iga saate lõpus esitatakse ka viktoriiniküsimus, millele saab vastuse järgmise saate alguses. Loodusteemalisi saateid võib oodata iga kuu viimasel teisipäeval. Saatejuht on Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ürituste koordinaator Carlotta Põdra.

Kuula!

„Dialoogia” on kord kuus kuulajate kõrvu jõudev taskuhääling, mida juhivad meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel ja meediauurija Maia Klaassen. Taskuhääling käsitleb peamiselt sotsiaalseid teemasid koos Tartu Ülikooli sotsiaalteadlastega, et avada keerukaid probleeme ja neid ka põnevalt edasi anda.

Kuula!

Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi vilistlane ja meediapädevuste entusiast Maria Kristiina Prass räägib põnevate inimestega põnevatel teemadel, mis ühel või teisel moel keerlevad meedia ümber. Mõnikord on saatejuhid aga vahelduseks hoopis gümnasistid või üliõpilased ja nende saated on alati ka natuke nende endi nägu. Taskuhäälingu osad ilmuvad kaks korda kuus ja on kas eesti- või ingliskeelsed.

Kuula!

 

Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna taskuhäälingus „Mõistuse hääl tuleb juttu õppimisvõimalustest ja kõigest põnevast, mis üliõpilaselu juurde kuulub. Saates käivad külas nii üliõpilased kui ka vilistlased, kes räägivad, milline on olnud nende kõrgharidustee ja kuhu on nad jõudnud või soovivad jõuda. Räägitakse nii õpirändest, praktikast kui ka põnevatest uurimistöödest, millega humanitaarteadlased tegelevad. Taskuhäälingu osad on kas eesti- või ingliskeelsed.

Kuula!

Image

„Õpipisik on loodud selleks, et jagada teaduspõhist infot, kuidas aina teadlikumalt ja tähenduslikumalt õppida ja õpetada. Taskuhäälingu osad keskenduvad erinevatele haridusvaldkonna teemadele, kaasates dialoogi ühe haridusteaduste instituudi akadeemilise töötaja ja ühe üliõpilase või vilistlase. Lisaks ilmuvad „Õpipisiku juures haridusteaduste instituudi üliõpilaste ja Pedagogicumi kompetentsikeskuse erisaated.

Kuula!

„Karjääriradaris jagavad Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledži vilistlased lugusid õpikogemusest ning toovad esile oma erialal või humanitaarias laiemalt omandatud oskused ja teadmised, mis on aidanud neil tööturul silma paista ja saanud väärtuslikuks osaks nende argisest tööelust. Taskuhäälingu osad on sõltuvalt kuulajatest ja külalistest eesti või inglise keeles.

Kuula!

„Tartu Geo Podcast on ingliskeelne taskuhääling murrangulistest ideedest ja innovatsioonist geograafia ja geoinformaatika valdkonnas ning sellega seotud teemadest hariduses, teaduses, ajaloos ja filosoofias. Igas saates käivad külalised eri sektoritest, kes jagavad teadmisi-kogemusi oma tööst ja uurimustest. Saatejuhid Alexander Kmoch ja Tahmin Sitab.

Kuula!

Tartu Ülikooli eetikakeskus on oma enam kui 20 tegutsemisaasta jooksul korraldanud pea 200 konverentsi, seminari ja kollokviumi erinevatel päevakajalistel teemadel. Uued ajad ja uued kombed jätkavad meie kollokviumi formaati audiovisuaalsemalt saatesarjas „Eetikakeskustelu“, mille osad oleks hõlpsasti kuulatavad. Kui sind huvitab väärtuskasvatus, eetika, filosoofia, väärtusarendus - see taskuhääling on just sulle!

Kuula!

Saated kõlavad vastavalt külalisele kas eesti või inglise keeles ja neid on kokku kümme. Taskuhäälingu väljaandmist toetas Eesti Teadusagentuur teaduse populariseerimise grandiga. Saatejuht Sandra Saar. 

Kuula!

Image
#teadus
Psoriaas

Mikroobid võivad lahendada allergiate ja autoimmuunhaiguste tekke mõistatuse

#kestlikkus #teadus
Kuvatõmmis

Viimase kümne aastaga on õhukvaliteet oluliselt paranenud

#õppimine #teadus
raamatud

Doktoriõppe kavandamine ja läbimine