Autor:
Canva

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaated

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaadetes räägivad ülikooli teadlased, üliõpilased ja külalised eri valdkondadest oma teadustööst ja tegemistest ning arutlevad ühiskondlikel teemadel. Saateid leiab igale maitsele ja nii eesti kui ka inglise keeles. Head kuulamist!

Saatesarjas „Kuue samba taga“ räägivad Tartu Ülikooli teadlased oma teadustööst ja otsingutest Eesti ja maailma ees seisvate probleemide lahendamisel. Sõna saavad humanitaar-, loodus- ja täppisteaduste, meditsiini- ning sotsiaalvaldkonna esindajad. Käsitletav teemadering ulatub arstirohtudest ja personaalmeditsiinist keskkonnasäästu ning uute energiaallikate ja kosmose uurimiseni. Vahepeale jäävad veel laste heaolu, liikumine, tervisekäitumine ja teised küsimused. „Kuue samba taga“ sünnib koostöös Kuku raadioga. Saatejuht on Madis Ligi.

Kuula!

TEET on Tartu Ülikooli keemia instituudi teaduspõhine taskuhääling kestliku energeetika huvilistele. Saateid juhivad füüsikalise ja elektrokeemia teadur Meelis Härmas, füüsikalise keemia nooremteadur Karl-Ander Kasuk ning füüsikalise keemia teadur Ove Oll. Saatekülalisteks on nii teadlased kui ka oma ala eksperdid riigi- ja erasektorist.

Kuula!

Eeskätt Tartu Ülikooli tulevastele välisüliõpilastele mõeldud taskuhäälingu eesmärk on anda sõbralikult ja vabas vormis edasi ülikooliõpinguteks vajalik teave, et nii juba sisseastunud kui ka tulevased välisüliõpilased tunneksid end teretulnuna ja toetatuna. Saadetes käsitletakse levinud muresid ja küsimusi, mis puudutavad näiteks Eestis majutuse leidmist, eesti keele õppimist ning tudengielu, et muuta välisüliõpilaste Eestisse kolimine ja siin elamine võimalikult sujuvaks. Taskuhäälingu pealkiri „Tiksu to UniTartu“ viitab ülikooli armastatud maskotile Tiksule ja sõnale „tiksuma“, mis tähendab slängis rahulikku kulgemist või koos sõpradega lõõgastumist.

Taskuhäälingut juhib USA-st pärit välisüliõpilane Vincent Arata. Uus osa ilmub suve igal teisipäeval.

Lisainfot leiab veebilehelt ut.ee/tiksutounitartu.

Kuula!

„Õpipisik on loodud selleks, et jagada teaduspõhist infot, kuidas aina teadlikumalt ja tähenduslikumalt õppida ja õpetada. Taskuhäälingu osad keskenduvad erinevatele haridusvaldkonna teemadele, kaasates dialoogi ühe haridusteaduste instituudi akadeemilise töötaja ja ühe üliõpilase või vilistlase. Lisaks ilmuvad „Õpipisiku juures haridusteaduste instituudi üliõpilaste ja Pedagogicumi kompetentsikeskuse erisaated.

Kuula!

„Dialoogia“ on kord kuus kuulajate kõrvu jõudev taskuhääling, mida juhivad meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel ja meediauurija Maia Klaassen. Taskuhääling käsitleb peamiselt sotsiaalseid teemasid koos Tartu Ülikooli sotsiaalteadlastega, et avada keerukaid probleeme ja neid ka põnevalt edasi anda.

Kuula!

Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia taskuhäälingus „Rukkirääk“ vestlevad nii asutusesisesed kui ka -välised eksperdid. Saatekülalised muljetavad loodusest, töökogemustest ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia tegemistest. Iga saate lõpus esitatakse ka viktoriiniküsimus, millele saab vastuse järgmise saate alguses. Loodusteemalisi saateid võib oodata iga kuu viimasel teisipäeval. Saatejuht on Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ürituste koordinaator Carlotta Põdra.

Kuula!

Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi saatesarjas arutleb doktorant Heidi Reinson kihvtide külalistega selle üle, kuidas meie otsuseid igapäevaselt mõjutatakse. Saatekülalisteks on nii ülikooli teadlased kui ka praktikud, kes kaudselt või otseselt inimeste mõjutamise või selle uurimisega tegelevad.

Kuula esimese hooaja saateid

„Ringjoon“ on välispoliitikat uuriv taskuhääling, mille toovad kuulajateni Tartu Ülikooli üliõpilasorganisatsiooni Rahvusvaheliste Suhete Ringi noored.

Kuula

Arvutitehnika ja robootika eriala tutvustavas taskuhäälingus räägivad eriala vilistlased ettevõtetest nagu Bolt, Clevon, Starship Technologies, Milrem, kuidas möödus tudengielu, millega tegeleti õpingute kõrvalt ning millised on arvutitehnika lõpetaja karjäärivõimalused. 

Kuula taskuhäälingut Spotifys 

Vaata taskuhäälingu salvestust Youtube'is

 

„Meediapalat" on Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni üliõpilaste omaalgatuslik taskuhäälingusaade, milles arutletakse ajakirjanduses kõneainet pakkunud teemadel.

Kuula

Taskuhäälingus süveneb Tartu Ülikool meditsiinigeneetika nooremteadur Mikk Tooming genoomika ja geneetika põnevasse maailma. Saadetes tuleb juttu nii viimastest läbimurretest DNA-uuringute alal, geenitehnoloogiat ümbritsevatest eetilistest küsimustest kui ka teadusuudistest.

Kuula!

Taskuhäälingus tutvustatakse Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi põnevaid inimesi ja vilistlasi, kes räägivad oma kogemustest arvutiteaduse vallas nii instituudis kui ka muus elus. Taskuhäälingu osad on kas eesti- või ingliskeelsed.

Kuula

Image
illustreeriv pilt "On Air"

Tartu Ülikooli eetikakeskus on oma enam kui 20 tegutsemisaasta jooksul korraldanud pea 200 konverentsi, seminari ja kollokviumi erinevatel päevakajalistel teemadel. Uued ajad ja uued kombed jätkavad meie kollokviumi formaati audiovisuaalsemalt saatesarjas „Eetikakeskustelu“, mille osad oleks hõlpsasti kuulatavad. Kui sind huvitab väärtuskasvatus, eetika, filosoofia, väärtusarendus - see taskuhääling on just sulle!

Kuula!

2023. aasta sügisel jõuab igal reedel Raadio 2 kuulajateni Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni magistrantide toimetatud saade „Piltlikult öeldes“ ja ERRi teadusportaalis Novaatori samal teemal artiklid. Saates pakuvad teadlased ja asjatundjad selgust igapäevaelu küsimustes ja müsteeriumides, tuues välja ootamatuid seoseid ja avastusi, mis panevad argielu uue külje alt nägema. 

Saated valmivad õppeaine „Praktiline ristmeedia projekt: raadio, veeb, sotsiaalmeedia“ raames. Saadet juhib ühiskonnateaduste instituudi vilistlane Sandra Saar.

Loe lähemalt

Kuula

Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna taskuhäälingus „Hum Laude tuleb juttu õppimisvõimalustest ja kõigest põnevast, mis üliõpilaselu juurde kuulub. Saates käivad külas nii üliõpilased kui ka vilistlased, kes räägivad, milline on olnud nende kõrgharidustee ja kuhu on nad jõudnud või soovivad jõuda. Räägitakse nii õpirändest, praktikast kui ka põnevatest uurimistöödest, millega humanitaarteadlased tegelevad. Taskuhäälingu osad on kas eesti- või ingliskeelsed.

Kuula!

Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi vilistlane ja meediapädevuste entusiast Maria Kristiina Prass räägib põnevate inimestega põnevatel teemadel, mis ühel või teisel moel keerlevad meedia ümber. Mõnikord on saatejuhid aga vahelduseks hoopis gümnasistid või üliõpilased ja nende saated on alati ka natuke nende endi nägu. Taskuhäälingu osad ilmuvad kaks korda kuus ja on kas eesti- või ingliskeelsed.

Kuula!

 

Tartu Ülikooli majandusteaduskonna taskuhääling „Tippude teejuht“ toob kuulajateni põnevad vestlused instituudi lennukaimate vilistlastega. Taskuhäälingut viivad ellu ülikooli majandusteaduskond, turundusklubi ja majandusteaduskonna vilistlasühing Hermes.

Kuula! Vaata Youtube'ist!

„Tartu Geo Podcast on ingliskeelne taskuhääling murrangulistest ideedest ja innovatsioonist geograafia ja geoinformaatika valdkonnas ning sellega seotud teemadest hariduses, teaduses, ajaloos ja filosoofias. Igas saates käivad külalised eri sektoritest, kes jagavad teadmisi-kogemusi oma tööst ja uurimustest. Saatejuhid Alexander Kmoch ja Tahmin Sitab.

Kuula!

„Karjääriradaris jagavad Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledži vilistlased lugusid õpikogemusest ning toovad esile oma erialal või humanitaarias laiemalt omandatud oskused ja teadmised, mis on aidanud neil tööturul silma paista ja saanud väärtuslikuks osaks nende argisest tööelust. Taskuhäälingu osad on sõltuvalt kuulajatest ja külalistest eesti või inglise keeles.

Kuula!

Saated kõlavad vastavalt külalisele kas eesti või inglise keeles ja neid on kokku kümme. Taskuhäälingu väljaandmist toetas Eesti Teadusagentuur teaduse populariseerimise grandiga. Saatejuht Sandra Saar. 

Kuula!

Image
Illustreeriv pilt mikrofoni ja kõrvaklappidega
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Doktoridiplomite kaaned

Daria Arkhipova kaitses doktoritöö „How Artificial Intelligence Recommendation Systems Impact Human Decision-Making“

Kolme minuti loengute konkursi parimad, 2024

Doktorantide välkloengute konkursil kõlas kirev valik inspireerivaid teaduslugusid

Jakobi 5 sisehoov

Piret Viirpalu kaitseb doktoritööd „Teachers’ feelings of curriculum ownership: the Estonian teachers from schools of general education as curriculum developers and curriculum users“