Kokkutulekuni on jäänud

Päevakava  Tegevused instituutides Muud üritused Toeta silmapaistvaid üliõpilasi Vilistlaste lood

Suur vilistlaste kokkutulek 
„Tagasi ülikooli“

 

Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail jälle ülikoolilinna. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones. 

 

Kuigi aega tagasi keerata ei saa, on võimalik rännata ammustesse eilsetesse mälestuste ja meenutuste kaudu. See on kui ajarännak Tartu Ülikoolis veedetud aastatesse. Kokkutulekule on oodatud kõik vilistlaspere liikmed, kel põues side oma alma mater’iga ja soov õpingukaaslastega ühiselt veedetud ülikooliaega meenutada. Teretulnud on ka kõik ülikooli sõbrad.

 

Kokkutuleku päevakava  

10.00–18.00      Tegevus üle linna ülikooli valdkondades ja üksustes (vt allpool)

10.00–17.30      Mõttetalgud koostöös Tartu [eel]arvamusfestivaliga Kesklinna pargis 

Arutusele tulevad nii eesti keele tulevikuväljavaated, ühiskonnas levivad lahkarvamused, tervishoiuteemad kui ka teadlase usaldusväärsus.

18.30–19.00      Peahoone ees tervitab vilistlasi Tartu Ülikooli rektor  ja Tartu linnapea Urmas Klaas annab üheks õhtuks võimu üle vilistlastele 

Järgneb lõbus ühislaulmine koos Tartu Akadeemilise Meeskoori, akadeemiliste organisatsioonide koori Causa Amoris ja Korp! Indla naiskooriga.

19.00–20.00      Rongkäik 

Peahoone juurest liigutakse ülikooli spordihoonesse puhkpilliorkestri Popsid saatel.

20.00–04.00     Suur pidu ülikooli spordihoones

Õhtut juhivad Andres Dvinjaninov ja Saara Pius. Esinevad 2 Quick Start, Justament ja puhkpilliorkester Popsid ning muusikat mängib DJ Kalev K. Uksed on avatud alates kell 19.00. Pidu algab kell 20.00 suurejoonelise avaetendusega, mille lavastaja on Tanel Jonas. 

Kuni 17. maini on müügil piiratud kogus 45-euroseid mõtliku Tiksu* pileteid. Ürituse toimumise päeval on pilet kohapealt ostes 70 eurot. Piletiostuga toetad vilistlaste kokkutuleku toimumist ja pääsed õhtusele suurejoonelisele peole.

  OSTA PILET   
 

Liitu vilistlaste infokirjaga – sel juhul saad hõlpsalt teavet kokkutuleku programmi ja piletimüügi kohta. Lisateavet jagatakse ka ülikooli kodulehel, Facebookis ja Instagramis. 

* Piletitele on löönud ajatempli Tartu Ülikooli maskott Tiksu. Legend räägib, et Tiksu koorus maailma ühel 2021. aasta varahommikul koos päikesetõusuga, mis andis talle kaasa erakordselt suure õpihimu. Loe Tiksu kohta lähemalt: ut.ee/tiksu.

 

Valdkondade ja instituutide üritused üle linna

Vilistlaste kokkutuleku päeval toimuvad kogu ülikoolis põnevad loengud, ringkäigud, näitused ja palju muud huvitavat. Samuti saab soovi korral kursuse või sõpruskonnaga kohtumiseks ülikooli ruume broneerida.   

Vilistlaste kokkutuleku programmi täiendatakse jooksvalt ja korraldajatel on õigus teha selles muudatusi.

 

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üritused ja ruumide broneerimine

Meditsiiniteaduste valdkonna üritused ja ruumide broneerimine

Loodus- ja täppisteaduste valdkonna üritused ja ruumide broneerimine

Sotsiaalteaduste valdkonna üritused ja ruumide broneerimine

 

 

Mida saab vilistlaste kokkutuleku päeval veel teha?   

 

Vilistlaste kokkutuleku pilet annab tasuta pääsme loodusmuuseumisse ja botaanikaaeda, Tartu Ülikooli muuseumisse Toomemäel ning  kunstimuuseumisse.  

Põnevates paikades toimuvad registreerunutele tasuta majatuurid:   

 • 11.00: ekskursioon peahoones

  Giid Stella Porss, Tartu Ülikooli muuseumi külastusjuht. Ülikooli peahoone ekskursioonil saab näha klassitsistlikus stiilis kaunist aulat, heita pilgu senati ja nõukogu saali, kiigata 19. sajandi tudengikartserisse ja astuda läbi kunstimuuseumist

 • 13.00: ekskursioon Tartu tähetornis

  Giid Kärt Soieva, Tartu Ülikooli muuseumi haridusprogrammide kuraator. Tartu tähetorni ekskursioonil tutvutakse vana observatooriumi ruumidega ja uuritakse teadustööks kasutatud teleskoope.

 • 14.00: ekskursioon peahoones

  Giid Ken Ird, Tartu Ülikooli muuseumi kuraator. Ülikooli peahoone ekskursioonil saab näha klassitsistlikus stiilis kaunist aulat, heita pilgu senati ja nõukogu saali, kiigata 19. sajandi tudengikartserisse ja astuda läbi kunstimuuseumist.

 • 15.30: ekskursioon peahoones inglise keeles (tour of the main building in english)

  Giid Ken Ird, Tartu Ülikooli muuseumi kuraator. Ülikooli peahoone ekskursioonil saab näha klassitsistlikus stiilis kaunist aulat, heita pilgu senati ja nõukogu saali, kiigata 19. sajandi tudengikartserisse ja astuda läbi kunstimuuseumist.

 • 16.00: ekskursioon Tartu Ülikooli muuseumis (Lossi 25)

  Giid Terje Lõbu, Tartu Ülikooli muuseumi kuraator. Kõik on oodatud ringkäigule muuseumi püsinäitusel „Minu elu ülikool“. Tartu Ülikooli ajaloolise raamatukogu saalis on avastamist ja nostalgiakohti igale ülikooli vilistlasele.

 • 15.30: ekskursioon Narva mnt 89 ühiselamus ehk Mordoris kõigile registreerunud soovijatele. Kl 15.00–17.00 on ühiselamu fuajees avatud näitus ülikooli ühiselamute ajaloost.  
 • 12.00–17.00: Püssirohukeldris on soovi korral võimalik ratsutada rodeohärjaga.

Ööbi vilistlaste kokkutulekul ühikas

Kui Sul ei ole vilistlaste kokkutulekule tulles kuskil ööbida, on võimalik broneerida endale koht Tartu Downtown Hostelis (Raatuse 22). Seda saad teha kodulehel asuva vormi kaudu: https://tartuhostel.ee/ 

 

Kui lisad vormil olevasse kommentaarikasti märksõna „Vilistlaste kokkutulek“, saad ühikakoha soodsamalt. Üksinda toas olles on soodushind 30 eurot ja kaheses toas ööbides 35 eurot.

Kohtade arv on piiratud.

 

 


 

Toeta ülikooli silmapaistvaid üliõpilasi


Ülikool kutsub Sind, hea vilistlane, annetama Tartu Ülikooli seitsmenda samba fondi, mille eesmärk on toetada üliõpilasi nende õppe- ja teadustöös. Fondile andis selle asutamise ajal nime Tartu Ülikooli Sihtasutuse toonane patroon Lennart Meri, kes viitas seitsmendale sambale kui tarkusesambale. Loe lähemalt ja anneta sihtasutuse kodulehel

 


 

Tagasi ülikooli - tagasi on edasi

Kuigi aega tagasi keerata ei saa, on võimalik rännata ammustesse eilsetesse mälestuste ja meenutuste kaudu. See on kui ajarännak alma mater’is veedetud aastatesse. Neisse lõputa loenguid ja seminare täis päevadesse. Unetutesse öödesse, mil tuli valmistuda eksamisessiooniks, lõputöö kirjutamiseks ja kaitsmiseks. Pöörastest ja naljakatest sündmustest pungil tudengipäevadesse ning linnaparkides ja lokaalides veedetud öötundidesse. Tule, et meenutada kõiki neid hetki, kaasteelisi ja värvikamaid õppejõude, nende ütlemisi. Tule ja otsi üles oma õppehoone ja tuttav auditoorium, et meenutada, mis tunne oli olla üliõpilane. Tule tagasi ülikooli.

Kummaline, aga tagasitulek võib tähendada ka edasiminekut. Justnimelt – tagasi on edasi. Kuidas küll, küsite. Aga just nii see on, kui tuled tagasi ülikooli, et siin edasi õppida. Leia endale mõni täiendusõppekursus. Tule ja omanda veel üks kõrgharidus hoopis uuel erialal või täienda olemasolevat pügala võrra kõrgema kraadiga. Avarda oma maailma ja tutvusringkonda veelgi. Ülikoolis tekkinud sotsiaalvõrgustik on see, mis jääb. Kes teab, ehk on võimalik muuta isegi maailma, kui tuled tagasi ülikooli mentori, külalislektori, stipendiumi algataja või toetajana. Inspireeriva eeskujuna, kes jagab tänastele tudengitele ja homsetele maailmavallutajatele kogemuslugu sellest, mida ülikool on andnud ja kuidas omandatud haridus praktikas kasutust leidnud. Tule ja muuda eesootavaid homseid.

Mõelda vaid – kunagi käis aeg kogu linnas Tartu Ülikooli kella järgi. Praegu tiksub raekoja kell omasoodu, aga tudengite siinne elu käib alati ülikooli kellaseieritega ühes rütmis.

Tule tagasi ülikooli ning veendu, et alma mater’i vaimsus ja hing on nii ammustes eilsetes, praegustes hetkedes kui ka kaugel eespool ootavates homsetes. Alma mater’iga loodud side ei katke iial.


Vilistlaste lood

Urmas Klaas: ajaloolasest ajakirjanikuks, ajakirjanikust linnapeaks

Mika Keränen: kirjanik, kelle süda lööb Tartu rütmis

Maria Murumaa-Mengel: raamatute keskel kasvanud tüdruk

Toetajad

Image
Tartu logo