Suur vilistlaste kokkutulek 
„Tagasi ülikooli“

 

18. mail said ülikoolilinnas taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustasid taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimus ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja suur pidu spordihoones. 

Kuigi aega tagasi keerata ei saa, on võimalik rännata ammustesse eilsetesse mälestuste ja meenutuste kaudu. See oli kui ajarännak Tartu Ülikoolis veedetud aastatesse. Kokkutulekule olid oodatud kõik vilistlaspere liikmed, kel põues side oma alma mater’iga ja soov õpingukaaslastega ühiselt veedetud ülikooliaega meenutada. 

Vaata vilistlaste kokkutuleku fotosid ja videoid siit.


Toeta ülikooli silmapaistvaid üliõpilasi

Ülikool kutsub Sind, hea vilistlane, annetama Tartu Ülikooli seitsmenda samba fondi, mille eesmärk on toetada üliõpilasi nende õppe- ja teadustöös. Fondile andis selle asutamise ajal nime Tartu Ülikooli Sihtasutuse toonane patroon Lennart Meri, kes viitas seitsmendale sambale kui tarkusesambale.

Loe lähemalt ja anneta siin

 


Tagasi ülikooli - tagasi on edasi

Kuigi aega tagasi keerata ei saa, on võimalik rännata ammustesse eilsetesse mälestuste ja meenutuste kaudu. See on kui ajarännak alma mater’is veedetud aastatesse. Neisse lõputa loenguid ja seminare täis päevadesse. Unetutesse öödesse, mil tuli valmistuda eksamisessiooniks, lõputöö kirjutamiseks ja kaitsmiseks. Pöörastest ja naljakatest sündmustest pungil tudengipäevadesse ning linnaparkides ja lokaalides veedetud öötundidesse. Tule, et meenutada kõiki neid hetki, kaasteelisi ja värvikamaid õppejõude, nende ütlemisi. Tule ja otsi üles oma õppehoone ja tuttav auditoorium, et meenutada, mis tunne oli olla üliõpilane. Tule tagasi ülikooli.

Kummaline, aga tagasitulek võib tähendada ka edasiminekut. Justnimelt – tagasi on edasi. Kuidas küll, küsite. Aga just nii see on, kui tuled tagasi ülikooli, et siin edasi õppida. Leia endale mõni täiendusõppekursus. Tule ja omanda veel üks kõrgharidus hoopis uuel erialal või täienda olemasolevat pügala võrra kõrgema kraadiga. Avarda oma maailma ja tutvusringkonda veelgi. Ülikoolis tekkinud sotsiaalvõrgustik on see, mis jääb. Kes teab, ehk on võimalik muuta isegi maailma, kui tuled tagasi ülikooli mentori, külalislektori, stipendiumi algataja või toetajana. Inspireeriva eeskujuna, kes jagab tänastele tudengitele ja homsetele maailmavallutajatele kogemuslugu sellest, mida ülikool on andnud ja kuidas omandatud haridus praktikas kasutust leidnud. Tule ja muuda eesootavaid homseid.

Mõelda vaid – kunagi käis aeg kogu linnas Tartu Ülikooli kella järgi. Praegu tiksub raekoja kell omasoodu, aga tudengite siinne elu käib alati ülikooli kellaseieritega ühes rütmis.

Tule tagasi ülikooli ning veendu, et alma mater’i vaimsus ja hing on nii ammustes eilsetes, praegustes hetkedes kui ka kaugel eespool ootavates homsetes. Alma mater’iga loodud side ei katke iial.

Vilistlaste lood

Urmas Klaas: ajaloolasest ajakirjanikuks, ajakirjanikust linnapeaks

Mika Keränen: kirjanik, kelle süda lööb Tartu rütmis

Maria Murumaa-Mengel: raamatute keskel kasvanud tüdruk

Kristjan Korjus: mees, kes muudab maailma

Anne Veesaar: unistustel pole aegumistähtaega

Toetajad

Image
Tartu logo
Image
A. Le Coq logo