Sellelt lehelt leiad infot õppetoetuste ja stipendiumide kohta, mida on võimalik Tartu Ülikooli üliõpilasena taotleda. Nende määramisel arvestatakse enamasti õppeedukust või majanduslikku olukorda.
Tulemusstipendiumi eesmärk on tunnustada ja toetada üliõpilasi, kelle õpitulemused on väga head ja kes täidavad õppekava täies mahus. Stipendiumi saavad vaid vähesed, kõige edukamad üliõpilased. Alates 2025. a kevadsemestrist tulemusstipendiumi enam taotleda ei saa.
Erialastipendiumide eesmärk on motiveerida üliõpilasi õppima riigile prioriteetsetes valdkondades.
Võimalus taotleda õppetoetust olenemata õpitulemustest on üliõpilastel, kelle pereliikmete sissetulek on väike, erivajadustega üliõpilastel ja asenduskodus kasvanud üliõpilastel. Täita tuleb siiski vastava stipendiumi saamiseks kehtestatud tingimused.
Tasemeõppes osalemise toetus on mõeldud tööealistele töötavatele ja töötutele inimestele, kellel puuduliku või vananenud hariduse või oskuste tõttu on keeruline leida uut tööd või kellel on oht oma töökoht kaotada. Toetust on võimalik taotleda teatud õppekavadel.
Peale riiklike stipendiumide ja toetuste on veel muidki võimalusi, näiteks stipendiumid, mida makstakse hea õppeedukuse ja silmapaistvate teadustöö tulemuste korral või uurimistöö tegemiseks konkreetses valdkonnas. Tihti mõjutab stipendiumi määramist ka taotleja ühiskondlik aktiivsus ja osalemine korporatsioonide, klubide või teiste organisatsioonide töös. On ka stipendiume, mis on mõeldud õppemaksu tasumiseks, õppevahendite soetamiseks ja igakuiseks toimetulekutoetuseks. Stipendiumide kohta jagatakse infot iganädalases üliõpilaste infokirjas. Lisaks leiad infot meediast, ülikooli teadetetahvlitelt ja stipendiume maksvate asutuste kodulehtedelt.
Tartu Ülikooli üliõpilasena välismaale õppima või praktikale minnes on sul võimalus taotleda õpirändetoetust mitmest stipendiumiprogrammist.
Tartu Ülikooli Sihtasutus jagab stipendiume, toetusi ja preemiaid üliõpilastele ning noorteadlastele, et toetada ülikooliga seotud inimeste teadus- ja haridustegevust ning õppetööd.
Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond toetab nimeliste allfondide kaudu üksikisikuid õppe- ja teadustöö stipendiumidega.
Organisatsiooni Eesti Üliõpilaste Toetusfond USAs eesmärk on pakkuda majanduslikku tuge eesti üliõpilastele ja toetada akadeemilist tegevust, mis on seotud eesti kultuuri ja keele ning Eesti ühiskonna edendamisega.
Estonian-Revelia Academic Fund’i Sihtasutus Eestis annab välja Harald Raudsepa stipendiumi päevaõppes täiskoormusega õppivatele edukatele bakalaureuse- ja magistriastme üliõpilastele.
Rein Otsasoni fond jagab stipendiume rahanduse või majanduse eriala üliõpilaste õpingute ja teadusuuringute toetamiseks.
Jaan Tõnissoni Postimehe Fond annab välja stipendiumi, mille maksmise eesmärgiks on toetada ajakirjandushariduse omandamist.
Rotalia Foundation (USA) jagab stipendiume päevase või statsionaarse õppe teise aasta bakalaureuse- või esimese aasta magistriastme üliõpilastele.
Eesti Noore stipendium on Eesti noorele, kes läheb praktikale Eestis või välisriigis. Selle eesmärk on hõlbustada tema toimetulekut praktika kestel.
SEB Heategevusfond pakub vanemliku hoolitsuseta noortele õppestipendiume, mis on mõeldud õppemaksu tasumiseks, õppevahendite soetamiseks ja igakuiseks isemajandamiseks.
Tartu Kultuurkapital pakub stipendiume mitmesugustele sihtrühmadele.