Autor:
Ivan Samkov

Vestlusringid

Tegemist on toetava vestlusringiga, mida viivad läbi tudengid ja mida koordineerib Nõustamiskeskus, et pakkuda tudengitele võimalust jagada rõõme ja raskusi ning leida sõpru teistelt erialadelt. Poolstruktureeritud vestluse jooksul on võimalus tutvuda uute inimestega, laiendada mõttemaailma ja arendada suhtlemisoskusi. Samas on ka oluline meeldiva kogemuse tagamiseks jälgida mõnda põhimõtet ja väärtust.

Millistest peamistest väärtustest juhindume? 

  • Kõik osalejad on võrdsed. Mõnel tudengil on modereeriv ja juhendav roll, aga ka läbiviijad on ise samamoodi osalejad. 
  • Konfidentsiaalsus. Ringist väljaspoole võime jagada oma kogemusi, emotsioone ning  õppetunde, mitte osalejate kohta äratuntavaid fakte. 
  • Soovime üksteisele parimat.  Austame üksteise vajadusi. 
  • Seisame enda vajaduste eest. Vajadusel seame piire, kuid üritame oma mugavustsoonidest välja astuda ning olla avatud uutele kogemustele.

Kuidas vestlusringid välja näevad?

Vestlusringid toimuvad üle nädala tudengite valitud hetkel ja asukohas. Tavaliselt õhtuti kell 18:00-19:30 ja nädala sees ( teisipäev, kolmapäev või neljapäev). Grupi suurus on turvalisust pakkuvalt väike (maksimaalselt 12 inimest). Iga kohtumine algab struktureeritud algusringiga, sisaldab vaba arutelu, kus igaüks võib osa võtta nii palju kui soovib, ja lõppeb positiivsusele suunatud lõpuringiga. Hea on, kui saad võimalikult paljudel kohtumistel osaleda, kuid kokkulepitud erandid on igati lubatud. Küll aga mida püsivam grupi koosseis, seda paremini grupp tööle hakkab ja seda rohkem on koosolemisest võita! 

Millal? Registreerida on võimalik iga kevad ja sügis. Samuti eksisteerib ingliskeelne grupp, millele saab registreerida siin.

Kellele? Vestlusringi on oodatud TÜ üliõpilased, olenemata õppeastmest ja erialast. 

Kes läbi viib? Vestlusringe viivad läbi vabatahtlikud tudengid, keda koolitab Nõustamiskeskus ja kes parasjagu täiendavad ennast kommunikatsiooni või juhtimise valdkonnas. Hetkel on kandideerimine suletud.

Kus toimub? Sõltub osalejatest ja läbiviijatest, aga tavaliselt Tartus. Täpsem asukoha suhtes võtame osalejatega ühendust.

Vestlusringide idee sai alguse Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumises arendatud “mölateraapiast.” Küsimuste või probleemide korral võta ühendust järgneval emailil: siim.andres@ut.ee.