Skip to main content

E-learning quality

An e-course is a systematic, comprehensive set of learning materials, learning activities and learning guides that supports the partial or entire implementation of the learning process online. A high-quality e-course is important and necessary for different target groups, all of whom have their own demands and expectations for quality.

When creating an e-course, it is recommended to follow the guidelines for creating a high-quality e-course and the quality criteria of the e-course.

Guide for creating a high-quality e-course


E-course quality evaluation tool

The interactive e-course quality evaluation tool helps to analyse the compliance of your e-course to the e-course quality criteria. The PDF with the analysis results will be handy when you start improving your e-course.

Self-evaluate your e-course

The self-evaluation of the e-course can be done also on the Harno contest website. You can create user account and access a user account using HarID (Smart-ID can be used via HarID), ID card or mobile ID. To perform a self-evaluation, select the "e-kursuse eneseanalüüs" (in Estonian only) and save the self-evaluation as a draft. On the Self-evaluations page, you can view the completed self-evaluation (in the view, you can download the self-evaluation as a PDF file to present it to colleagues or the manager, if necessary), edit or delete it.

It is also possible to use a self-evaluation matrix PDF file.

Self-evaluation matrix

When creating a partially or entirely online course, it is recommended to follow the guidelines (in Estonian) for creating a high-quality e-course and the quality criteria of the e-course.

E-course is well structured and includes the following key components: 

  1. Course syllabus and study guide(s).
  2. Communication tools, eg forums, webinars.
  3. Study materials that support independent learning, eg full-text study materials, videos, etc.
  4. Activities to support independent learning, such as self-tests and other interactive exercises.
  5. Tools for submitting homework and assessing learners, eg assignments, tests, forums, etc.
  6. Gradebook that includes all graded elements of the course and calculates the final score.
  7. Tool for receiving feedback on the e-course, eg feedback survey, forum for asking feedback.

It is convenient to create an e-course in the Moodle learning environment. Methodological and technical support for the development of the e-course is provided by the instructional designers of the Lifelong Learning Centre and academic developers of Human Resources Office.

Instructions

Applying quality label for your e-course

The process of issuing a quality label is part of the e-learning quality system, the main purpose of which is to harmonise the processes and levels related to e-learning in the educational institutions belonging to the e-University and e-Vocational School consortia. The quality label confirms the very good level of the e-course and recognises the author of the e-course who has achieved excellent results in the implementation of e-learning in the learning process.

The process of applying for the e-course quality label is organised by the e-course quality working group of the Estonian Quality Agency for Higher and Vocational Education.

Who can apply for the e-course quality label?

Applying for the e-course quality label is open to all teaching staff belonging to the consortia of the Estonian e-University and the Estonian e-Vocational School and teachers of general education schools. All existing e-courses with a web-based learning process can apply for the quality label. It does not have to be an entirely online course, but can also be blended learning course including classroom instruction.

The quality label can be applied for an e-course that has been delivered at least once with learners, and in the application process, feedback from learners is also asked as a part of the institutional review.

When can I apply for a quality label for my e-course?

The application rounds for the quality label for e-courses take place once a year. The application round "E-course quality mark 2022" is open until 2 February 2022 (incl.).

Teaching staff in higher education institutions, institutions of applied higher education and vocational training, and teachers in general education schools are welcome to apply. The quality label can be applied for blended and online courses in degree studies and continuing education (incl. MOOCs) that have not received a quality label before or not in the past three years.

How can I apply for a quality label for my e-course?

The application for the quality label needs to follow the established procedure.

To apply for the quality label, submit the self-assessment of your course, the application, and the institutional review. You can do all this online:

  1. The application is submitted electronically in Harno contest website. Log in using HarID (Smart-ID can be used via HarID), ID card or mobile ID. If you do
    not have an account, you will need to register first.
  2. Complete the self-evaluation form and submit it for the quality label. Once the self-evalutation for has been complete, you will have access to the application form.
  3. Fill in the application form. 
  4. Attach the completed and signed institutional review to the application form.

Every applicant will receive feedback on their e-course from the panel of experts. A rubric for evaluating courses has been developed based on the guidelines for creating a high-quality e-course.

As a result of the application round:

1. E-courses meeting the quality criteria will be awarded quality labels.

This will allow the author to apply the visual image of the quality label in the course learning
environment and also help promote the course.

2. Candidates for the „best e-course of the year“ will be nominated.

The candidates are chosen from the e-courses that have been awarded the quality label
within the current application round. As a result, one grant (2,000 EUR) will be given to one
e-course of the member institutions of the Estonian e-University consortium.

3. Feedback to applicants of the quality label.

Every applicant will receive extensive feedback to improve the e-course from the panel of
experts.

Help and guidance

You can ask your instructional designer for advice on the structure and technical issues of the e-course.

Instructional designers

If you have questions about the application for a quality label, send them to the e-course quality working group at kvaliteet@harno.ee.

In previous application rounds, the e-course quality label has been awarded to the following e-courses of the University of Tartu.

2022. a.

  • Aktiivõppe meetodid koolimatemaatikas  (Tiina Kraav, LT matemaatika ja statistika instituut)
  • Andmeteaduse võimalused äriettevõttes (Elena Sügis, Liis Kolberg, Ardi Tampuu, Mirjam Paales, LT arvutiteaduse instituut)
  • Auditing Waste Management (Tuuli Rasso, Alar Jürgenson, Viire Viss, Airi Andresson, Kaire Kesküla, Sigrid Rajangu, Riigikontroll, Tartu Ülikool)
  • Automaadid, keeled ja translaatorid (Vesal Vojdani, Varmo Vene, Aivar Annamaa, Helena Talimaa, Simmo Saan, Karoliine Holter, Oliver Vainumäe, LT arvutiteaduse instituut)
  • Avaliku halduse alused  (Kristiina Tõnnisson, SV Johan Skytte poliitikauuringute instituut)
  • Biofarmaatsia (Kersti Teder, MV farmaatsia instituut)
  • Chemometrics (Geven Piir, LT keemia instituut)
  • Common Challenges of Competing Regionalisms  (Anna Beitane, Stefano Braghiroli, Andrey Makarychev, Maili Vilson, Kristel Vits, Reina Shehi (Zenelaj), Nikoleta Dukanovic, Iryna Maksymenko, Shota Kakabadze, Mari-Liis Sulg, SV Johan Skytte poliitikauuringute instituut )
  • Computer Programming (Reimo Palm, LT arvutiteaduse instituut)
  • Digipädevuste alused  (Maarja Pajusalu, SV Pärnu Kolledž)
  • Eesti turismigeograafia  (Tiina Tamm, SV Pärnu Kolledž)
  • Elu ajalugu: evolutsiooni mehhanismid ja mustrid  (Oive Tinn, LT ökoloogia ja maateaduste instituut)
  • Ettevõtluse alused  (Piia Vettik-Leemet, Juta Jaani, Kaire Vahejõe, SV majandusteaduskond)
  • Farmakoloogia ja toksikoloogia (Džamilja Safiulina, Monika Jürgenson, Kaili Anier, MV bio- ja siirdemeditsiini instituut)
  • Füüsikaline keemia 2. osa  (Karmen Lust, LT keemia instituut)
  • Higher mathematics  (Reyna Maria Perez Tiscareno, Evely Kirsiaed, LT matemaatika ja statistika instituut)
  • Infokäitumise teooriad ja praktikad  (Krista Lepik, SV ühiskonnateaduste instituut)
  • Interaktiivne eesti keele õpe II  (Enda Trubok, Narva Kolledž)
  • Juhuslikud protsessid  (Meelis Käärik, Kalev Pärna, LT matemaatika ja statistika instituut)
  • Keemia alused (Peeter Burk, LT keemia instituut)
  • Keskkonna analüüsi praktikum (Edith Viirlaid, LT keemia instituut)
  • Keskkonnakeemia alused I  (Siiri Velling, LT keemia instituut)
  • Kiirlugemine (Jaan Mikk, Marten Siiber, Sven Aller, SV haridusteaduste instituut)
  • Kontratseptsioon igapäevases praktikas – uued lähenemised (Made Laanpere, Kai Part, MV kliinilise meditsiini instituut)
  • Koostööprojektid kutsehariduses  (Karmen Trasberg, Egle Rummel da Costa, SV haridusteaduste instituut)
  • Kvalitatiivsed uurimismeetodid (Eneli Kindsiko, SV majandusteaduskond)
  • Lepinguvälised võlasuhted  (Age Värv, SV õigusteaduskond)
  • Loodusteadusliku meetodi seminar (Darja Lavõgina, Jaak Nerut, LT keemia instituut)
  • Loovettevõtja baaskursus  (Juko-Mart Kõlar, Kait Lukka, HV Viljandi kultuuriakadeemia)
  • Mathematical Statistics  (Kaur Lumiste, Liivika Tee, Tõnu Kollo, LT matemaatika ja statistika instituut)
  • Multikultuurse ja virtuaalse meeskonna juhtimine (Aet Kiisla, SV Narva Kolledž)
  • Numbrilised meetodid (Evely Kirsiaed, Peeter Oja, LT matemaatika ja statistika instituut)
  • Patsiendikeskne suhtlemine  (Inga Karton,  Anneli Rätsep, MV peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut)
  • Pedagoogika ja sotsiaalpedagoogika õenduses (Janne Kommusaar, MV peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut)
  • Praktiline kodukeemia II (Joana Jõgela, teaduskool)
  • Regressioonid ja hüpoteeside testimine (Tiiu Paas, Liis Roosaar, Laura Helena Kivi, SV majandusteaduskond )
  • Riigi- ja ühiskonnakorraldus (Aet Kiisla, SV Narva Kolledž)
  • Theoretical Computer Science (Vitaly Skachek , Yauhen Yakimenka, Reimo Palm, LT arvutiteaduse instituut)
  • Suhtlemise ja tervisekäitumise alused  (Inga Karton,  Anneli Rätsep, Laura Kaljurand, Laura Prett, Marta Velgan, Tatjana Meister, MV peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut)
  • Suu-ja hambahaiguste ennetus  (Jana Olak, Rita Nõmmela, MV hambaarstiteaduse instituut)
  • Teeme ise arvutimänge  (Mark Muhhin, Raimond-Hendrik Tunnel, LT arvutiteaduse instituut)
  • Uurimis- ja analüüsimeetodid majanduses (MJRI.01.042) (Eneli Kindsiko, Helen Poltimäe, SV majandusteaduskond)
  • Uurimis- ja analüüsimeetodid majanduses (SVMJ.04.021) (Eneli Kindsiko, Helen Poltimäe, SV majandusteaduskond)
  • Vabavara QGIS geoinformaatika alustega (Kiira Mõisja, LT ökoloogia ja maateaduste instituut)
  • Videomängude arengulugu  (Mark Muhhin, Raimond-Hendrik Tunnel, LT arvutiteaduse instituut)
  • Õiguse psühholoogia  (Annegrete Palu, Kristjan Kask, Mari-Liis Mägi, SV õigusteaduskond)
  • Õiguspsühholoogia (Annegrete Palu, Kristjan Kask, Mari-Liis Mägi, SV õigusteaduskond)
  • Õigusteadusliku uurimistöö alused ja akadeemiline väljendusoskus  (Age Värv,  Anneli Soo, SV õigusteaduskond)
  • Õigusteadusliku uurimistöö alused ja akadeemiline väljendusoskus (Mari Ann Simovart, Age Värv, SV õigusteaduskond)
  • Õpetaja identiteet ja tegevusvõimekus  (Äli Leijen, Liina Lepp, Margus Pedaste, Mirjam Burget, Raili Allas, Liisi Pajula, Anni Küüsvek, SV haridusteaduste instituut)
  • Õppimise nüüdisaegsed käsitused (Katri Kütt, SV haridusteaduste instituut)
  • Õppimist toetav õpetamine  (Ingrid Koni, Merle Taimalu, Maria Jürimäe, Liana Roos, Egle Säre, Meeli Rannastu-Avalos, Katrin Vaino, SV haridusteaduste instituut)

2021

  • Akadeemiline enesejuhtimine õigusteaduse üliõpilastele (Age Värv, õigusteaduskond)
  • Arvutid koolimatemaatikas (Sirje Pihlap, Tiina Kraav, matemaatika ja statistika instituut)
  • Erialane inglise keel füüsika, keemia ja materjaliteaduse üliõpilastele (Liina Tammekänd, maailma keelte ja kultuuride kolledž)
  • Finantsmatemaatika arvutusmeetodid (Raul Kangro, matemaatika ja statistika instituut)
  • Inglise keel kõrgtasemele I (Liina Tammekänd, maailma keelte ja kultuuride kolledž)
  • Inglise keele õpetamine IKT vahenditega (Ülle Türk, maailma keelte ja kultuuride kolledž)
  • Kõrgem matemaatika II (Ella Puman, Annely Mürk, Kristin Avans, Indrek Pertman, Kati Ain, Kaido Lätt, matemaatika ja statistika instituut)
  • Matemaatiline maailmapilt (Johann Langemets, Kati Ain, Terje Hill, Alvin Lepik, Kaido Lätt, Julia Polikarpus, Rein Prank, matemaatika ja statistika instituut)
  • Multikultuursus, õpi- ja tööränne (Margit Rammo, Heli Oruaas, Kadri Eensalu, Marta Traks, Monika Toiger, Tanja Dibou, Harno ja TÜ psühholoogia instituut)
  • Patoloogiline anatoomia (Ave Minajeva, bio- ja siirdemeditsiini instituut)
  • Riigihankeõigus (Mari Ann Simovart, õigusteaduskond)
  • Sotsiaalpsühholoogia (Toivo Aavik, psühholoogia instituut)
  • Tulevikutöö ja ettevõtlikkus (Aet Kiisla, Narva kolledž)
  • Vana-Egiptus ja tänapäev (Jaanika Anderson, teaduskool)

2020

  • Arvuteooria (Maksim Ivanov, Elts Abel, teaduskool)
  • Euroopa Liidu ja Venemaa suhted: välispoliitika mõjutajad, institutsioonid ja poliitika kujundamine (Anna Beitane, Stefano Braghiroli, Thomas Linsenmaier, Andrey Makarychev, Leonardo Pataccini Alvarez, Irakli Sirbiladze, Ivane Javakhishvili, Alina Kathryn Clay, SV Johan Skytte poliitikauuringute instituut)
  • History of the Baltic Sea Region (Heiko Pääbo, SV Johan Skytte poliitikauuringute instituut)
  • How to Identify and Support Older Victims of Abuse (Anastasiia Turusinova, Hector C. Pagan, Pille Tsopp-Pagan, Sirkka Perttu, Mari Puniste, Mari Tikerpuu, SV Johan Skytte poliitikauuringute instituut)
  • LC-MS Method Validation (Ivo Leito, Anneli Kruve, Riin Rebane, Maarja-Liisa Oldekop, Hanno Evard, Koit Herodes, Karin Kipper, Irja Helm, Asko Laaniste, LT keemia instituut)
  • Praktika majanduses (Anneli Lorenz, Merily Heinalo, SV majandusteaduskond)
  • Rahvusvaheliste suhete alused (Maili Vilson, Raul Toomla, Eiki Berg, Rein Toomla, teaduskool)
  • Ravimitest maakeeli (Janne Sepp, Ain Raal, Karin Kogermann, Kersti Teder, Daisy Volmer, MV farmaatsia instituut)
  • Sissejuhatus erialasse (informaatika) (Mirjam Paales, Helle Hein, LT arvutiteaduse instituut)
  • Suuõõne anatoomia ja füsioloogia (Riina Runnel, MV hambaarstiteaduse instituut)
  • Teadusandmete haldus ja publitseerimine (Tiiu Tarkpea, Urmas Kõljalg, Allan Zirk, Veljo Runnel, TÜ raamatukogu ja loodusmuuseum)
  • Turismisihtkoha arendus ja juhtimine (Tatjana Koor, SV Pärnu kolledž)
  • Õpioskused ülikooliks (Ingrid Koni, SV haridusteaduste instituut)

2019

  • Auditing environmental impacts of infrastructure (Tuuli Rasso, Krislin Kivi, Kaire Kuldpere, Viire Viss, Kristiina Visnapuu, Silver Jakobson, õppeosakonna elukestva õppe keskus, Riigikontroll)
  • Auditing water issues (Tuuli Rasso, Kaire Kesküla, Krislin Kivi, Viire Viss, Airi Andresson, Akis Kikas, Aulent Guri, Heinrich Lang, Michael Stassart, õppeosakonna elukestva õppe keskus, Riigikontroll)
  • Bioloogia ning elustiku kaitse erialaseminar (Marko Mägi, Maris Hindrikson, Aveliina Helm, Urmas Saarma, Maia Kivisaar, Jaanus Remme, Tiina Tamm, Andres Ainelo, Silva Lilleorg, Ivan Kisly, Mari Tagel, Ene Voolaid, Margus Leppik, Ants Kurg, Raivo Mänd, Arne Sellin, Taavi Virro, Maarja Öpik, Tanel Vahter, Toomas Tammaru, Pille Mänd, Sirli Rosendahl, Ingrem Metsik, Ingmar Tulva, Siim-Kaarel Sepp, Marju Keis, Inga Hiiesalu, Susanna Vain, Tuul Sepp, LT ökoloogia ja maateaduste instituut)
  • Ettevalmistus füüsikaolümpiaadiks (Kelli Hanschmidt, Urmo Visk, teaduskool)
  • Ettevalmistus keemiaolümpiaadiks II (Vladislav Ivaništšev, Heigo Ers, Verner Sääsk, teaduskool)
  • Eureka Start (Darja Lavõgina, teaduskool)
  • Introduction to environmental auditing in the public sector (Tuuli Rasso, Krislin Kivi, Kaire Kuldpere, Viire Viss, Kristiina Visnapuu, Silver Jakobson, õppeosakonna elukestva õppe keskus, Riigikontroll)
  • Juhtimine (Krista Jaakson, Maaja Vadi, Kulno Türk, Toomas Haldma, Veronika Krassavina, Eneli Kindsiko, Maret Ahonen, SV majandusteaduskond)
  • Kirjutamisseminar (Riina Reinsalu, Sirli Zupping, Miina Norvik, Maigi Vija, HV eesti ja üldkeeleteaduse instituut)
  • Kliiniline farmaatsia (Jana Lass, Marika Saar, MV farmaatsia instituut)
  • Minu keha ja ravimid (Malle Kuum, Külli Jaako, Anti Kalda, teaduskool)
  • Philosophical Disagreements (Kadri Simm, Bryan Frances, Mats Volberg, Endla Lõhikivi, Jaana Eigi, Toomas Lott, Bruno Mölder, Francesco Orsi, Ave Mets, Edit Talpsepp-Randla, Eva Piirimäe, Alex Davies, Pärtel Piirimäe, HV filosoofia ja semiootika instituut)
  • Programmeerimine (Eno Tõnisson, Reimo Palm, Merilin Säde, Jaan Janno, Aivar Annamaa, Varmo Vene, Helle Hein, LT arvutiteaduse instituut)
  • Religioosne fundamentalism ja radikaalne poliitika (Ain Riistan, Olga Schihalejev, Roland Karo, Anne Kull, HV usuteaduskond)
  • Täiendavaid teemasid koolimatemaatikale (Maksim Ivanov, teaduskool)

2018

  • Aktiivse kodaniku ABC (Alar Kilp, Silver Bohl, Heiko Pääbo)
  • Elektroonikast puust ja punaseks  (Andres Punning, Heilo Altin, Teet Tilk, Artur Abels, Alvo Aabloo) 
  • Geenid - müüdid ja tegelikkus (Mikk Puustusmaa, Mihkel Vaher, Märt Roosaare)
  • Kuidas võõras kultuuris ellu jääda (Raili Marling, Liina Tammekänd)
  • Majandusõpetus (Eve Parts)
  • Nüüdisaegne õpikäsitus (Anni Tamm, Triin Peitel, Margus Pedaste, Äli Leijen)
  • Õiguse alused (Age Värv, Tiina Mikk, Gaabriel Tavits, Katre Luhamaa, Gea Lepik, Piia Kalamees, Margus Kurm, Andreas Kangur,  Peep Pruks, Heiki Loot, Ülle Madise, Carri Ginter, Urmas Volens, Almar Sehver, Karin Sein, Tarvo Puri, Marju Luts-Sootak, Hesi Siimets-Gross, Janno Lahe, Hannes Vallikivi, Lavly Perling, Priit Pikamäe, Lauri Mälksoo, Ave Hussar, Sten Tikerpe, Marcus Niin, Kadi-Ell Tähiste, Liis Kass)
  • Praktiline kodukeemia (Joana Jõgela)
  • Programmeerimise alused II (Eno Tõnisson, Kaspar Papli, Marina Lepp, Merilin Säde, Maria Gaiduk, Kadi Rõmmel, Kirsti Tagam, Inga Konovalova)
  • Robootikast puust ja punaseks (Karl Kruusamäe, Veiko Vunder, Antti Jaaniste, Karl Oskar Lember, Alvo Aabloo)

2017

  • Sissejuhatus allveearheoloogiasse (Maili Roio, HV ajaloo ja arheoloogia instituut)
  • Soome keel algajatele I (Margit Kuusk, HV eesti ja üldkeeleteaduse instituut)
  • Üldakadeemiline sõnavara inglise keeles, tase B1.2>B2.1 (Liina Tammekänd, HV maailma keelte ja kultuuride kolledž)
  • Keeleteaduse alused (Helen Hint, Pire Teras, Miina Norvik, Renate Pajusalu, Axel Carsten Jagau, Külli Prillop, Neeme Kahusk, Heili Orav; teaduskool)
  • Mitmekesisus hariduses (Karmen Trasberg, SV haridusteaduste instituut)
  • Õpioskused ülikooliks (Ingrid Koni, Liina Lepp, SV haridusteaduste instituut)
  • Diffusion and Impact of Internet Voting (Kristjan Vassil, Mihkel Solvak, SV Johan Skytte poliitikauuringute instituut)
  • EU-Russia Relations: Between the Vilnius and Riga Eastern Partnership Summits (Anna Beitane, Givi Gigitashvili, Thomas Linsenmaier, SV Johan Skytte poliitikauuringute instituut)
  • Social Science Methodology (Vello Pettai, SV Johan Skytte poliitikauuringute instituut)
  • Turismisihtkoha arendus ja juhtimine (Tatjana Koor, SV Pärnu kolledž)
  • Programmeerimise alused (Eno Tõnisson, Marina Lepp, Reelika Suviste, Merilin Säde, Mari Liis Velner, Kadi Rõmmel, Helena Talimaa, Tauno Palts, Vello Vaherpuu, Mari-Liis Jaansalu, Hanna-Liisa Reponen, Kaspar Papli, Kaspar Hollo, Maria Gaiduk, Kristine Leetberg, LT arvutiteaduste instituut)

2016

  • Arendus- ja turundusprojekt (Tatjana Koor)
  • Biokeemia (Rando Porosk, Ursel Soomets, Mihkel Zilmer, Kalle Kilk)
  • Kommunikatsioonijuhtimine avaliku sektori organisatsioonides (Tiiu Taur)
  • Kommunikatsioonijuhtimine äriettevõttes (Tiiu Taur)
  • Programmeerimisest maalähedaselt (Eno Tõnisson, Marina Lepp, Tauno Palts, Reelika Suviste, Vello Vaherpuu, Kaspar Papli, Hanna-Liisa Reponen, Kaspar Hollo, Mari-Liis Jaansalu, Merilin Säde)

2015

  • Estimation of measurement uncertainty in chemical analysis (Ivo Leito, Irja Helm, Lauri Jalukse)
  • Infotehnoloogia sotsiaalsed aspektid (Laur Kanger)
  • Inglise keel humanitaarerialade üliõpilastele, tase B2.1 (Liina Tammekänd)
  • Inglise keel kõrgemale kesktasemele, tase B2 (Liina Tammekänd)
  • Leisure and Recreation (Liis Juust)
  • Psüühika põhifunktsioonid (Andero Uusberg, Marika Rauk, Pirko Tõugu, Gerly Tamm, Mihkel Joasoo, Taavi Kivisik, Kertu Saar, Kaisa Hunt, Helle Kaasik, Kerttu Petenberg, Anu Einberg)
  • Sotsiaalsed probleemid virtuaalmaailmas (Piret Luik)
2014
  • Antiigi pärand Euroopa kultuuritraditsioonis (Kristi Viiding)    
  • Histoloogia (Piret Hussar)
  • Infopädevus ehk miks Google'ist ei piisa (Kärt Miil)    
  • Inglise keel humanitaarerialade üliõpilastele, tase B2.2 (Liina Tammekänd) 
  • Jalakäijate riskeeriv käitumine liikluses ning selle mõjutamise võimalused (Diva Eensoo)   
  • Jalgratturite ja mopeedijuhtide riskeeriv käitumine liikluses ning selle mõjutamise võimalused (Diva Eensoo)    
  • Projektitöö alused (Maria Žuravljova)
  • Tourism English (Katrin Saks)

2013

  • Aktiivõppemeetodid e-õppes (Lehti Pilt, Triin Marandi)
  • E-kursuse loomine õpikeskkonnas Moodle (Triin Marandi)
  • E-kursuse loomine õpikeskkonnas Moodle (vene keeles) (Lidia Feklistova)
  • Euroopa Liidu ametlik dokumentatsioon ja andmebaasid (Ruth Tammeorg)
  • Interaktiivsete veebilehekülgede loomine (Triin Marandi)
  • Keskkonnaalane inglise keel (Katrin Saks)
  • Kolmas sektor (Aet Kiisla)
  • Kvantitatiivne andmeanalüüs (SPSS´i abil) (Anu Masso)
  • Minu e-kursus kvaliteedimärgi vääriliseks (Lehti Pilt)
  • Multikultuuriline haridus (Karmen Trasberg, Maie Soll)
  • Organisatsioonikommunikatsioon I (Tiiu Taur)
  • Poliitiline vägivald Eestis 1905-1960 (Aigi Rahi-Tamm, Mari-Leen Tammela)
  • Praktiline kontratseptsioon (Made Laanpere, Kai Part, Helle Karro)
  • Sissejuhatus erialainfootsingusse (Vilve Seiler, Kärt Miil)
  • Uimasti- ja kriminaalpreventsioon (Maria Žuravljova)
  • Videokonverentside ja –loengute kasutamine õppetöös (Marju Piir)

2012

  • Vaimsed võimed (Helle Pullmann)
  • Kliinilise farmakoloogia õpe pereõdedele (Ruth Kalda, Alar Irs, Eret Jaanson)
  • Infopädevuse alused (Vilve Seiler, Kärt Miil)
  • Sõidukijuhtide riskeeriv käitumine liikluses ning selle mõjutamise võimalused (Diva Eensoo, Inga Villa)
  • Purposeful Reading I (Katrin Saks)
  • Purposeful Reading II (Katrin Saks)
  • Writing for Purpose (Reet Soosaar)
  • Organisatsiooni ja organisatsioonikommunikatsiooni alused (Age Rosenberg, Tiiu Taur)
  • Ülevaade gestaltteraapiast (Karmel Tall)
  • Projektijuhtimine (Maria Źuravljova)

2011

  • Statistika ja andmetöötlus (Kandela Õun)
  • Akadeemiline kirjutamine (Krista Uibu)
  • Korrektne eesti keel igapäevases asjaajamises (Krista Uibu)
  • Sissejuhatus erinoorsootöösse (Maria Źuravljova)
  • Gerodontoloogia (Riina Runnel)
  • Suu- ja hambahaiguste propedeutika (Riina Runnel)

2010

  • Sissejuhatus sotsiaal- ja poliitilisse filosoofiasse (Marek Järvik)
  • Deutsch für Theologen (Kersti Reppo, Malle Rebane)
  • Erialane inglise keel (ettevõtlus ja projektijuhtimine) (Reet Soosaar)
  • Ärisuhtlus II (Katrin Saks)
  • Füüsikalised nähtused ja katsed (Ly Sõõrd)

2009

  • Riskeeriv käitumine liikluses, seda mõjutavad tegurid ja ennetamise võimalused (Diva Eensoo, Marika Paaver, Riina Häidkind, Heli Ainjärv, Urve Sellenberg, Dago Antov)
  • Surmakultuurist (Tiia Ristolainen)
  • Bioloogiaalanesaksa keel I (Katrin Koorits)
  • Geriaatriline seisundi hindamine (Kai Saks)
  • Piibel õhtumaise kultuuri alustekstina A (Ain Riistan, Pille Valk)
  • Piibel õhtumaise kultuuri alustekstina B (Ain Riistan, Pille Valk)
  • Maastikusemiootika (Kati Lindström)
  • Veebipõhine saksa keele kursus algajaile (Malle Rebane, Kersti Reppo)

2008

  • Akadeemilise teksti loomine (Krista Uibu)
  • Ecosystems 1 (Katrin Saks)
  • Kooli muusikaõpetuse didaktika I (Kaie Mägimets)
  • Kooli muusikaõpetuse didaktika II (Kaie Mägimets)
  • Kooli muusikaõpetuse didaktika III (Kaie Mägimets, Tiia Puhvel)

2022

„Aasta e-kursus 2022“ tiitli saaja kuulutati välja 20. mail toimunud EKKA korraldatud kõrgkoolide kevadseminaril „Digiäkk 2.0“, kus keskenduti viimase kahe aasta arengule digiõppe rakendamisel kõrgkoolides. Seminaril jagati digiõppe häid kogemusi, tunnustati e-kursuse kvaliteedimärgi pälvinud kursusi ja kuulutati välja aasta e-kursus.

Tiitli „Aasta e-kursus 2022” sai TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituudi e-kursus „Common challenges of competing regionalism“ („Võistlevad arusaamad regionalismist“). Kursuse autorid on Anna Beitane, Stefano Braghiroli, Andrey Makarychev, Maili Vilson, Kristel Vits, Reina Shehi (Zenelaj), Nikoleta Dukanovic, Iryna Maksymenko, Shota Kakabadze ja Mari-Liis Sulg. 

2020

„Aasta e-kursus 2020“ tiitli saaja kuulutati välja 28. mail toimunud HITSA korraldatud veebipõhisel tunnustusseminaril, kus anti pidulikult üle itunnistused kvaliteedimärgi saanud e-kursuste autoritele.

"Aasta e-kursus 2020" tiitli sai Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi e-kursus „History of the Baltic Sea Region“, mille autoriks on Heiko Pääbo.

2019

„Aasta e-kursus 2019“ tiitli saaja kuulutati välja 29. mail toimunud seminaril Tartu Ülikoolis, kus anti pidulikult üle itunnistused kvaliteedimärgi saanud e-kursuste autoritele.

"Aasta e-kursus 2019" tiitli sai Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi e-kursus "Kliiniline farmaatsia", mille autoriteks on Jana Lass ja Marika Saar.

2016

Aasta e-kursuse tiitlivõitja tehti teatavaks hariduse infotehnoloogia sihtasutuse (HITSA) innovatsioonikeskuse korraldatud rahvusvahelisel hariduskonverentsil „Fiiberoptiline haridustee“.

"Aasta e-kursus 2016" tiitli sai Tartu Ülikooli vaba juurdepääsuga e-kursus „Programmeerimisest maalähedaselt“, mis loodi arvutiteaduse instituudi informaatika lektori Eno Tõnissoni juhtimisel. Lisaks Tõnissonile kuuluvad kursuse korraldusmeeskonda korralistest õppejõududest ka informaatika lektor Marina Lepp, informaatika didaktika assistendid Tauno Palts ja Reelika Suviste ning praegused või hiljutised tudengid Vello Vaherpuu, Kaspar Papli, Hanna-Liisa Reponen, Kaspar Hollo, Mari-Liis Jaansalu ja Merilin Säde. Hiljem on liitunud Kristine Leetberg, Kadi Rõmmel, Helena Talimaa ja Mari Liis Velner. Aidanud on veel paljud teisedki.

2015

HITSA Innovatsioonikeskus rahvusvahelise konverentsi „NUTT* tuleb peale“ raames kuulutati välja Eesti e-Ülikooli konsortsiumi aasta parim e-kursus. "Aasta e-kursus 2015" tiitlile kandideeris 9 nominenti, mis valiti välja 24 e-kursuse kvaliteedimärgi saanud kursuse hulgast.

"Aasta e-kursus 2015" tiitli ja stipendiumi sai Tartu Ülikooli e-kursus "Estimation of measurement uncertainty in chemical analysis“, autorid TÜ analüütilise keemia professor Ivo Leito, TÜ analüütilise ja füüsikalise keemia teadurid Lauri Jalukse ja Irja Helm.

2014

HITSA Innovatsioonikeskus rahvusvahelise konverentsi „Pöördepunkt hariduses“ raames kuulutati välja Eesti e-Ülikooli konsortsiumi aasta parim e-kursus. "Aasta e-kursus 2014" tiitlile kandideeris 6 nominenti, mis valiti välja 41 e-kursuse kvaliteedimärgi saanud kursuse hulgast.

"Aasta e-kursus 2014" tiitli ja stipendiumi sai Tartu Ülikooli e-kursus "Inglise keel humanitaarerialade üliõpilastele, tase B2.2“, autor keelekeskuse inglise keele õpetaja Liina Tammekänd

2012

e-Õppe Arenduskeskuse kevadkonverentsi "Õppimine ja õpetamine digiajastul - müüdid ja tegelikkus" vastuvõtul kuulutati välja kõrgkoolide ja kutseõppeasutuste aasta parim e-kursus. Aasta e-kursus 2011/2012 tiitlile kandideeris kõrgkoolide hulgast 4 nominenti, mis valiti välja 27 e-kursuse kvaliteedimärgi saanud kursuse hulgast.

"Aasta e-kursus 2011/2012" stipendiumi sai Tartu Ülikooli arstiteaduskonna täienduskeskuse kursus "Kliinilise farmakoloogia õpe pereõdedele" (autorid Ruth Kalda, Alar Irs, Eret Jaanson jt).

2011

e-Õppe Arenduskeskuse kevadkonverentsi "E-õpe - üksikute hobi normiks" vastuvõtul kuulutati välja kõrgkoolide ja kutseõppeasutuste aasta parim e-kursus. Aasta e-kursus 2010 tiitlile kandideeris 4 nominenti, mis valiti välja 31 e-kursuse kvaliteedimärgi taotleja hulgast.

"Aasta e-kursus 2010/2011" stipendiumi sai Tartu Ülikooli stomatoloogia kliiniku suu- ja hambahaiguste assistent Riina Runnel e- kursuse "Suu- ja hambahaiguste propedeutika" eest.

2009

Aasta e-kursus 2009 tiitlile kandideeris 7 nominenti, mis valiti välja 68 e-kursuse kvaliteedimärgi taotleja hulgast.

2009. aasta e-kursuseks valiti Tartu Ülikooli kursus "Riskeeriv käitumine liikluses, seda mõjutavad tegurid ja ennetamise võimalused". Kursuse autoriks on Diva Eensoo ja kaasaautoriteks Marika Paaver, Riina Häidkind, Heli Ainjärv, Urve Sellenberg ja Dago Antov.

Hindajate poolt tõsteti esile kursuse väga head graafikakasutust, kvaliteetsete slaididega rikastatud videoloenguid, selget ja lihtsalt haaratavat struktuuri, põhjalikku ja arusaadavat õpijuhist, aktiivset foorumi kasutamist nii õppijate kui läbiviijate poolt, suurepärast visuaalset disaini ning väga head tagasisidet õppijate poolt.

Kursusel "Riskeeriv käitumine liikluses, seda mõjutavad tegurid ja ennetamise võimalused" käsitletakse teemasid, mis on seotud liiklusvigastuste, statistiliste näitajate, hoiakute, isiksuse omaduste (impulsiivsus), ennetustöö ja liikluskorraldusega.

2007

Konkursil "Eesti e-Ülikooli parimad e-kursused 2007" osales 25 e-kursust erinevatest Eesti e-Ülikooli liikmesülikoolidest, neist 12 Tartu Ülikoolist. Aasta e-kursus 2007 tiitel omistati 5 kursusele, s.h. alljärgnevale neljale TÜ kursusele:

  • Kooli muusikaõpetuse didaktika (Kaie Mägimets) - SOCIALIA
  • Meditsiinialane eesti keel I (Eve Raeste) - HUMANIORA
  • Sissejuhatus gerontoloogiasse (Kai Saks) - MEDICINA
  • Elektriväljade numbriline modelleerimine (Toomas Plank) - INSENERI AINED

Eriauhinnad:

  • Ülevaade ungari kirjandusest (Viktória Tóth)
  • Infopädevuse alused (Vilve Seiler, Kärt Miil)

2006

Konkursil "Eesti e-Ülikooli parimad e-kursused 2006" osales 27 e-kursust erinevatest Eesti e-Ülikooli liikmesülikoolidest, neist 15 Tartu Ülikoolist. Aasta e-kursus 2006 tiitel omistati 10 kursusele, s.h. alljärgnevatele TÜ kursustele:

  • Akadeemilise teksti loomine (Krista Uibu)
  • Surmakultuurist (Tiia Ristolainen)
  • Rakendustarkvara: Internet (Anne Villems ja Kadri Hendla, kaasautorid Tanel Tensing ja Martin Hunt)
  • Keskkonnageoloogia (Erik Puura)
  • Üliõpilasnõustamine (Margit Meiesaar ja Helina Riisalu)
  • Suu- ja hambahaiguste propedeutika (Mare Saag, Riina Runnel, Taavo Seedre, Taive Koppel, Olev Salum ja Silvia Russak)
  • Insenerigraafika II (Peeter Kukk)

2005

Konkursil osales 18 kursust, millest 5 olid Tartu Ülikooli kursused. Aasta e-kursus 2005 tiitel omistati alljärgnevatele TÜ kursustele:

  • Suunatud aktiivõpe algklasside loodusõpetuses (Illar Leuhin) - peapreemia aktiivõppe rakendamise eest
  • Bioloogiaalne saksa keel (Katrin Koorits) - audiovahendite ja testide kasutamise eripreemia
  • Ametialased suhtlemisoskused (Kaia Kastepõld-Tõrs) - erivajadustega õppijatele mõeldud e-kursuse eripreemia
  • Eesti loomastik (Mati Martin, Epp Moks) - esiletõstetud e-kursus
#institute #studies #teaching #international #recognition  #alumni
Skytte aktus

Skytte graduation ceremony 2022

Share
09.05.2022
#studies #teaching #international #admissions
Tartu Ülikooli Pärnu kolledž hakkab õpetama Eestis uudset turunduseriala  Loe pikemalt: https://www.bestmarketing.ee/uudised/2022/04/20/tartu-ulikooli-parnu-kolledz-hakkab-opetama-eestis-uudset-turunduseriala?channels=bestmarketing&fbclid=IwAR3d31gFhXLk9772KvZweXU9yS45kYnOvWhv8m_nljomHY6q3RhQSNHwSkw

Guide for foreign students

Share
25.04.2022
Share
05.01.2022