15. novembril jagas Eesti teadusagentuur teadushariduse konverentsil „Anname teadushuvile võimaluse!“ teaduse populariseerimise auhindu. Elutööpreemia pikaaegse astronoomia populariseerimise eest pälvisid Tartu ülikooli tähetorni koordinaator Helle Jaaniste ja tähetorni astronoomiaringi president Jaak Jaaniste.
Helle ja Jaak Jaaniste on olnud Tartu tähetorni alustalad alates 1990. aastate algusest. Nende käe all on kasvanud üles mitu põlvkonda astronoome, nende juhtimisel on toimunud avalikud vaatlusõhtud, astronoomiaringi avalikud loengud ning nende algatatud on astronoomiahuviliste iga-aastased kokkutulekud. Elutööpreemia võitjad saavad 6500 eurot ning Stanislav Netchvolodovi skulptuuri „Möbiuse leht“.
Tiiu Silla nimelise elutööpreemia laureaadid avaldasid auhinda vastu võttes austust Tiiu Sillale. „Suur tänu Tiiu Sillale,“ sõnas Jaak Jaaniste ning ütles, et oli suur au Tiiu Sillaga koos töötada ning nüüd temanimeline elutöö preemia saada. Helle Jaaniste lisas, et kõik peaksid mõtlema sama suurelt kui Tiiu Sild: „Proovige kõik nii suurelt mõelda ja siis tulevad ka tulemused.“
Teaduse populariseerimise auhindu jagati kuues kategoorias. Kategoorias „Parima tegevuse või tegevuste sarjana teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel“ pälvis tunnustuse ka Tartu ülikooli polümeersete materjalide tehnoloogia professori Alvo Aabloo algatatud MTÜ Robootika oma tegevuse eest robootika populariseerimisel kooliõpilaste seas. MTÜ Robootika on Eestis suutnud pisut rohkem kui viie aastaga käima panna tervet riiki katva, huviharidusega läbi põimitud LEGO robootika tegevuste sarja. Koolirobootikaga on liitunud 118 kooli, robootikateatrit ja töötube on külastanud 123 koolis ligi 12 000 õpilast, koolitustel ja kursustel on osalenud 479 õpetajat.
Teiste 2013. aasta parimate teaduse populariseerijatega saab tutvuda Eesti teadusagentuuri kodulehel.
Eesti teaduse populariseerimise auhind on alates 2006. aastast igal aastal väljaantav riiklik auhind teaduse populariseerimise eest Eestis. Preemiate eesmärk on väärtustada teaduse populariseerimist, ergutada teadustegevust avalikkusele tutvustavaid tegevusi ning avaldada tunnustust sellesuunalise silmapaistva töö eest üksikisikutele ja kollektiividele.