Tartu Ülikooli mikrokraadiprogramm on pikem tervikliku sisuga täiendusõppeprogramm, mis annab täiskasvanud õppijatele paindliku võimaluse omandada lisaeriala või erialase pädevuse mõnes kitsamas valdkonnas.
Mikrokraadiprogramm on loodud tasemeõppeainete baasil. Arvestatud on täiskasvanud õppijale sobiva õppemahu ja -tempoga, nii et need on üldjuhul läbitavad ühe või kahe semestri jooksul. Ülikooli mikrokraadiprogrammide maht on 12–30 EAP-d. See tähendab 312–780 tundi õppetööd. Mikrokraadiprogrammis osalejad õpivad valdavalt koos üliõpilastega, õppetöö toimub töötavale inimesele sobivalt sessioon- või veebiõppena. Õppimine on tasuline. Mikrokraadiprogrammid on koostatud nii, et programmi läbinul oleks edaspidi soovi korral võimalik jätkata õppimist ülikooli tasemeõppekava alusel ja jõuda kõrghariduse või kraadi omandamiseni. Programmi läbinu saab Tartu Ülikooli täiendusõppe tunnistuse.
*Mikrokraadiprogrammi „Täiskasvanute koolitaja: eesti keel teise keelena“ saab kandideerida 18. detsembrini ja programmi „Kaasaegne tantsuõpetus“ 20. detsembrini.
2024/2025. õa kevadsemestril algab 27 mikrokraadiprogrammi. Õppima oodatakse vähemalt keskharidusega õppijaid, kuid mitme programmi puhul tuleb arvestada lisatingimustega.
Tutvu mikrokraadiprogrammidega klõpsates erialavaldkonna nimele. Kui valid avanenud nimekirjast huvipakkuva programmi, saad lugeda infot programmi sisu, tingimuste ja õppetöö korralduse kohta ning saad ka registreeruda. Iga programmi juures on ka kontaktisikud, kellega saad küsimuste korral ühendust võtta.
Tartu Ülikool pakub 2024/25. õppeaastal ESF+ tegevuse „Haridus- ja noortevaldkonna töötajate esma- ja täiendusõpe ning järelkasv“ raames mikrokraadiprogramme koolis töötavatele kõrgharidusega õpetajatele.
Mikrokraadiprogrammid on välja töötatud Õpetajate Akadeemia raames ja on sihtrühmale õppeteenustasuta. Programmidesse saab registreeruda 1. septembrini.
Infolisti kaudu saadame teavet järgmisel kalendrikuul algavate koolituse ja ka mikrokraadiprogrammide kohta.
Täiendusõppe kuukiri jõuab teie postkasti iga kuu kolmandal täisnädalal v.a erandid, mis tutvustavad näiteks õppimisivõimalusi suve- ja talveülikoolis, mikrokraadiprogrammidel jms.
Kui olete juba listis, kuid ei soovi enam kursuste pakkumisi saada, vajutage infokirja lõpus linki "Lahkumine listist" või saatke kiri aadressile sympa@lists.ut.ee. Teemareale kirjutage "UNSubscribe ut.taienduskoolitus" ja oma e-posti aadress, millega te listi kuulute.