Tartu Ülikooli eesmärk on pakkuda nutikatele õpilastele võimetekohaseid väljakutseid.
Põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele eksamiteks ettevalmistavad ja õppimist toetavad kursused.
Iseseisvaks õppimiseks mõeldud õppematerjalid, mis on head abivahendid eksamiteks valmistumisel.
Vaata, millised kooliõpilastele mõeldud kursused on Tartu Ülikoolis tulekul. Täiendusõppeporgammide otsingut saab kitsendada ka õppetöö vormi, keele, koha, aja ja hinnaga.
Tartu Ülikooli teaduskool pakub suurepärast lisastiimulit teadushuvilistele õpilastele oma võimete arendamiseks. Teaduskooli tegevused ja õppematerjalid aitavad täiendada kooliprogrammi. Teaduskool korraldab õpilastele üle Eesti e-kursusi, õpikodasid, ainevõistlusi ja viktoriine ning koordineerib olümpiaadide korraldamist.
Põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased saavad Tartu Ülikoolist võtta eksamiteks ettevalmistavaid ja õppimist toetavaid kursusi. Kursused on tasulised ja registreeruda saab õppeinfosüsteemis (ÕIS-is). Iga kursuse juures on eraldi registreerumise link. Kursuste nimekirja uuendatakse igal aastal enne kevadsemestrit.
Kursuse toimumisaeg: 3.12.2024–15.05.2025
Kursuse maht: 2 EAP-d (52 tundi)
Kursuse hind: 180 eurot
Registreerumine 10. jaanuarini
Kursuse eesmärk on anda süstematiseeritud teadmisi, ülesannete lahendamise oskusi ja praktilisi nõuandeid põhikooli matemaatikaeksami sooritamiseks.
Kursus toimub veebipõhisena, ülesanded ja lahendused on õpikeskkonnas kättesaadavad kogu kursuse jooksul. Igal nädalal toimuvad tunnid, kus selgitatakse ülesannete lahendusi ja vastatakse õppijate küsimustele.
Tunnid toimuvad kl 18.00–19.30 järgmistel kuupäevadel: 3.12, 10.12, 17.12, 7.01, 14.01, 21.01, 28.01, 4.02, 11.02, 18.02, 4.03, 11.03, 18.03, 25.03, 1.04, 8.04, 22.04, 29.04 ja on järelvaadatavad.
Kursuse õppejõud on Tartu Ülikooli matemaatikahariduse keskuse matemaatika didaktika nooremlektor Sirje Pihlap. Tal on gümnaasiumi matemaatikaõpetaja kvalifikatsioon ja töökogemus matemaatikaõpetajana.
Kursuse läbimise nõuete täitmisel väljastatakse Tartu Ülikooli täiendusõppe digitaalne tõend.
Rohkem infot ja registreerumine
Kursuse toimumisaeg: 1.03–15.05.2025
Kursuse maht: 2 EAP-d (52 tundi)
Kursuse hind: 150 eurot
Registreerumine 10. veebruarini
Kursuse eesmärk on anda süstemaatiline ülevaade põhikooli keemias käsitlevatest teemadest, lähtudes õppekavast ning seal toodud õpitulemustest.
Kursusel läbitakse kaheksa suuremat teemat:
1) Millega tegeleb keemia
2) Keemia keel
3) Anorgaaniliste ainete põhiklassid
4) Lahused
5) Metallid
6) Moolarvutused
7) Süsinik ja süsinikühendid
8) Keemia ja meie elukeskkond
Kursus toimub veebiõppena Tartu Ülikooli e-õppe keskkonnas Moodle. Õppimist toetavad kord nädalas toimuvad veebiseminarid, mis on neljapäeviti kl 17.00-18.30.
Kursuse õppejõud on Joana Jõgela (TÜ keemia instituudi üldise keemia õpetaja, HTG keemiaõpetaja ja Tartu Luterliku Peetri kooli õpetaja) ning Anneli Jõgela (Värska Gümnaasiumi keemiaõpetaja).
Kursuse nõuetekohasel läbimisel väljastatakse Tartu Ülikooli täiendusõppe digitaalne tunnistus.
Kursuse toimumisaeg: 17.02–20.04.2025
Kursuse maht: 3 EAP-d (78 tundi)
Kursuse hind: 165 eurot
Registreerumine: 20.01–10.02
Kursuse eesmärk on toetada põhikooli lõpuklasside (8.–9. klass) õpilasi keele õppimisel ja eesti keele eksamiks valmistumisel. Oodatud on õpilased, kelle emakeel ei ole eesti keel.
Kursus toimub veebiõppena Tartu Ülikooli e-õppe keskkonnas Moodle. Kursuse materjal koosneb mitmekesistest harjutustest, mis arendavad eri osaoskusi (kuulamine, lugemine, kirjutamine), tutvustavad tasemekohast eesti keele sõnavara ning keele struktuuri. Õppimist toetavad veebiseminarid, kus arendatakse õppijate rääkimisoskust ning antakse tagasisidet kuulamis-, lugemis- ja kirjutamisülesannete kohta.
Kursuse õppejõud on Maarika Teral (TÜ eesti keele võõrkeelena lektor) ja Sirje Rammo (eesti keele võõrkeelena õpetaja).
Kursuse nõuetekohasel läbimisel väljastatakse Tartu Ülikooli täiendusõppe digitaalne tõend.
Kursuse toimumisaeg: 2.12.2024–30.05.2025
Kursuse maht: 3 EAP-d (80 tundi)
Kursuse hind: 275 eurot
Registreerumine 31. jaanuarini
Kursuse eesmärk on anda süstematiseeritud teadmisi, ülesannete lahendamise oskusi ja praktilisi nõuandeid matemaatika riigieksami sooritamiseks. Matemaatika kursus toimub Tartu Ülikooli e-õppe keskkonnas Moodle. Ülesanded ja lahendused on õpikeskkonnas kättesaadavad kogu kursuse jooksul. Igal nädala neljapäeval kl 16.45–19.00 (3 akdeemilist tundi) toimuvad õppejõudude videokonsultatsioonid, kus selgitatakse ülesannete lahendusi ja vastatakse õppijate küsimustele.
Kursuse õppejõud on TÜ matemaatikahariduse keskusest: Tiina Kraav (matemaatikahariduse lektor), Kerli Orav-Puurand (matemaatikahariduse lektor), Sirje Pihlap (matemaatika didaktika nooremlektor), Hannes Jukk (matemaatika didaktika nooremlektor ). Kõikidel õppejõududel on gümnaasiumiõpetaja kutse matemaatikas ja matemaatika õpetamiskogemus gümnaasiumis.
Kursuse läbimise nõuete täitmisel väljastatakse Tartu Ülikooli täiendusõppe digitaalne tõend.
Kursuse toimumisaeg: 21.03–7.06.2025
Kursuse maht: 3 EAP-d (78 tundi)
Kursuse hind: 150 eurot
Registreerumine 9. märtsini
Kursuse eesmärk on anda süstemaatiline ülevaade gümnaasiumi keemiakursuste põhivarast. Kursusel läbitakse gümnaasiumi keemia kolme kohustusliku kursuse teemasid, mis puudutavad üldist keemiat, anorgaanilist keemiat ja orgaanilist keemiat. Lähtutakse gümnaasiumi keemia ainekavast. Keemia kursus toimub veebiõppena Tartu Ülikooli e-õppe keskkonnas Moodle. Õppimist toetavad kord nädalas kolmapäeviti kl 17.00–18.30 toimuvad veebitunnid, kus lahendatakse vastava teema harjutusülesandeid.
Kursuse vastutav õppejõud on Heili Kasuk, Tartu Ülikooli füüsikalise keemia lektor ja keemia instituudi õppetöö asedirektor. Lisaks talle on kursuse meeskonnas veel seitse ülikooli õppejõudu ja gümnaasiumiõpetajat.
Kursuse läbimise nõuete täitmisel väljastatakse Tartu Ülikooli täiendusõppe digitaalne tunnistus.
Kursuse toimumisaeg: 7.04–1.06.2025
Kursuse maht: 3 EAP-d (78 tundi)
Kursuse hind: 150 eurot
Registreerumine: 6.03–7.04
Kursuse eesmärk on gümnaasiumi füüsikakursustel õpitu süsteemne kordamine ning lõpueksamiks ja kõrgkoolide sisseastumiseksamiteks valmistumine. Õppetöö toimub veebiõppena Tartu Ülikooli e-õppe keskkonnas Moodle. Õppimist toetavad kord nädalas laupäeviti kl 10–12 toimuvad veebiseminarid Zoomis, kus õpilastel on võimalus küsimusi esitada.
Kursuse õppejõud on Kalev Tarkpea (PhD), TÜ füüsikahariduse osakonna juhataja.
Kursuse läbimise nõuete täitmisel väljastatakse Tartu Ülikooli täiendusõppe digitaalne tunnistus.
Kursuse toimumisaeg: 4.03–27.05.2025
Kursuse maht: 2,75 EAP-d (72 tundi)
Kursuse hind: 150 eurot
Registreerumine: 31. märtsini
Kursuse eesmärk on anda süstematiseeritud teadmisi, ülesannete lahendamise oskusi ja praktilisi nõuandeid kitsa matemaatika riigieksami sooritamiseks.
Kursus toimub veebiõppena Tartu Ülikooli e-õppe keskkonnas Moodle, ülesanded ja lahendused on õpikeskkonnas kättesaadavad kogu kursuse jooksul. Igal nädalal toimuvad õppejõudude konsultatsioonid, kus selgitatakse ülesannete lahendusi ja vastatakse õppijate küsimustele. Konsultatsioonid toimuvad 04.03, 11.03, 18.03, 25.03, 01.04, 08.04, 15.04, 22.04, 29.04, 06.05 ja 13.05 kell 17.00–19.15.
Kursuse õppejõud on Kerli Orav-Puurand (matemaatikahariduse lektor) ja Tiina Kraav (matemaatikahariduse lektor). Mõlemal õppejõul on doktorikraad matemaatikas, gümnaasiumiõpetaja kutse matemaatikas ja matemaatika õpetamiskogemus gümnaasiumis.
Kursuse nõuetekohasel läbimisel väljastatakse Tartu Ülikooli täiendusõppe digitaalne tõend.
Õppematerjalid on abiks neile, kes on läbinud põhikooli keemia kursuse ja on huvitatud oma teadmisi süstemaatiliselt üle kordama ning soovivad edasi õppida gümnaasiumis. Õppijad saavad vaadata videoid, lugeda õppematerjale ja teha ülesandeid. Tutvu õppematerjalidega.
Eesti keele riigieksamiks valmistujatele on kättesaadavad Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi õppejõudude ja üliõpilaste koostatud materjalid instituudi ajaveebis.
Õppematerjalid annavad süstemaatilise ülevaate gümnaasiumi keemiakursuste põhivarast ja on abiks lõpueksamiks valmistumisel. Õppijad saavad vaadata videoid, lugeda õppematerjale ja teha ülesandeid. Tutvu õppematerjalidega.
Õppematerjalid on mõeldud süstemaatiliseks teadmiste kordamiseks ja füüsika lõpueksamiks valmistumiseks. Õppijad saavad lugeda õppematerjale ja teha ülesandeid. Tutvu õppematerjalidega.
Õppematerjalide loomist toetas Haridus- ja Teadusministeerium.