Suveülikool

Tartu Ülikooli suveülikool toimub alates 2000. aastast ja on mõeldud kõigile, kel soovi ja tahet ennast erialaselt või huvialaselt täiendada. Suveülikooli teeb eriliseks vaba ja sundimatu õhkkond õppimise protsess ei pea ilmtingimata olema range ja pingeline. Omaette väärtus on rahulik ja suvine ülikoolilinn.

2023.a. suveülikool “Keskkonnad – meie mõjutajad” on selleks aastaks lõppenud. Suveülikooli kursused toimusid Tartus, Tallinnas ja ülikooli kolledžilinnades Narvas, Pärnus ja Viljandis.

Suveülikooli tasuta avaloeng toimus 8. augustil Tartu Ülikooli botaanikaaias. Loengu "Millist linnaloodust vajab inimene?" pidas TÜ loomaökoloog Tuul Sepp.

Kokku toimus 16 suvekursust 244 osalejaga. Populaarsemad kursused olid sel suvel „Spordivigastuste ennetamine ja testimine“ 28 osalejaga, “Ülemäärane ärevus: õpilase toetamise võimalused“ 26 osalejaga ning „Venitused ja lihashooldus“ 25 osalejaga. Huvilisi oli palju ka usuteaduskonna kursusel „Tallinna kirikud“ ning botaanikaaias toimunud koolitusel „Rooside kasvatamise nipid“.

Koolitustel osalenud märkisid, et suvekursustel meeldis neile enim positiivne ja vaba õhkkond. Samuti toodi välja, et osavõtjaid oli erinevatest valdkondadest ning see võimaldas koolituse vältel omavahel mõtteid vahetada ja suhelda. Paljudele meeldis ka see, et suveülikooli formaat ei olnud klassikaline loeng, vaid arutelud ja praktiised ülesanded, kuhu olid kõik kaasatud. Palju kiitust said ka meie professionaalsed ja särasilmsed koolitajad.

Peatse kohtumiseni juba Talveülikoolis 2024!

Programm valmib detsembrikuus, kursused algavad veebruaris.

Eesti keele kursused soomlastele

Tartu Ülikooli Narva kolledži üliõpilased

Narvas alustavad õpinguid tulevased eesti keeles õpetavad klassiõpetajad

Tiia Epro

Mikrokraadiprogramm andis julgust ja uusi mõttekaaslasi

Tartu Ülikooli lõpetaja

Mikrokraadiprogramm avas ukse täiesti uude maailma