Autor:
Lauri Trolla

Väärikate ülikool

Tartu Ülikooli väärikate ülikooli programmid toimuvad 15-s kohas üle Eesti. Traditsiooniliselt toimuvad kõigis piirkondades auditoorsed loenguprogammid. Lisaks saab osaleda veebiseminarides ja vaadata Tartu Ülikooli kodulehel avalikustatud videoloenguid.

Oma kodukohas toimuva programmi kohta saate rohkem teavet kohalikult programmijuhilt, kelle kontaktid leiate vastava piirkonna lehelt.

“Väärikate ülikool” on Tartu Ülikooli registreeritud kaubamärk (reg nr 53544 10.12.2015). Kaubamärgi kasutamine Tartu Ülikooli eelneva kirjaliku loata ei ole lubatud. 

 


Tartu Ülikooli väärikate ülikool alustas oma tegevust 2010. aastal Pärnus ja Tartus. Väärikate ülikooli programmid toimuvad üle Eesti: Tartus, Tallinnas (eesti ja vene keeles), Pärnus, Viljandis, Narvas (vene keeles), Elvas, Keilas, Kuressaares, Põltsamaal, Põlvas, Sauel, Türil, Valgas, Viimsis ja Võrumaal. Loengutel ja seminaridel käsitletakse silmaringi laiendavaid ja aktuaalseid teemasid. Osalema on oodatud kõik avatud mõttemaailmaga huvilised vanuses 50+ (Tallinnas 60+).

Registreerumiseks klõpsake vastava programmi juures oleval lingil „Registreeru siin“ või kontakteeruge programmijuhiga telefoni või e-posti teel.
Registreeruda on võimalik ka esimesel loengul kohapeal.

Kõik väärikate ülikooli loenguprogrammid on osalejatele tasuta. Õppijad, kes on osalenud vähemalt 75-l protsendil loengutel, saavad Tartu Ülikooli täiendusõppe tõendi.

Väärikate ülikooli programme toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, kohalikud omavalitsused ja eraettevõtjad.

Mitteinvasiivne masin, mis võimaldab läbi naha pinna uurida inimese veresoonte seisundit

Genoomika instituut alustas geenidoonorite seas diabeediuuringut

Imar Yacine Koutchoukali kaitseb doktritööd „„Our ʿirbīt is not like your ʿarabiyya“ – Linguistic and socio-political change in late antique South Arabia (550 – 850 AD)“

8. detsembril kell 14.15 kaitseb Imar Yacine Koutchoukali religiooniuuringute eriala doktoritööd „„Our ʿirbīt is not like your ʿarabiyya“ – Linguistic and Socio-Political Change in Late Antique South Arabia (550 – 850 AD)“.

Auli Viidalepp kaitseb doktoritööd „The Expected AI as a sociocultural construct and its impact on the discourse on technology“

18. detsembril kell 15.00 kaitseb Auli Viidalepp semiootika ja kultuuriteooria erialal doktoritööd „The Expected AI as a sociocultural construct and its impact on the discourse on technology“