Eesti sai õiguse korraldada suurimat loodusteaduste võistlust Euroopas

Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadi (EUSO) president, idee autor ja ellukutsuja Michael Cotter kinnitas oma Tartu visiidil Eesti valmisolekut ja pädevust korraldada üht suurimat Euroopa Liidu liikmesriikide loodusteaduste võistlust koolinoortele.

Olümpiaadi ellukutsuja Michael Cotteri visioon loodusteaduste õpetamisel on, et seda peaks tegema integreeritult. Bioloogia, keemia ja füüsika lõimitud õpe aitab mõista valdkondadevahelisi seoseid ning näha looduses ja ühiskonnas toimuvat laiemalt.

„Loodusteaduslike ainete lõimumist soovis Cotter näha ka Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadi ülesannetes, millele ta andis oma heakskiidu kui kinnitas Eesti valmisolekut olümpiaadi korraldada,“ ütles EUSO programmijuht, Tartu ülikooli keemia instituudi lektor Karin Hellat, lisades: „Loodusteaduste olümpiaadi ülesanded saavad olema põnevad ning elulised.“

Hellati sõnul osalevad ülesannete koostamisel akadeemilise komitee liikmetena noored, kes on Eestit esindanud varasematel Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadidel ja on tänaseks Tartu ülikooli üliõpilastena kaasatud Eesti ja rahvusvaheliste loodusteaduste olümpiaadide ülesannete loomisse.

„Olen veendunud, et loodusteaduste olümpiaadid innustavad õpilasi aktiivselt selles valdkonnas ennast arendama ja väärtustama koostööd, mida kõikide võistkondade liikmed olümpiaadi ülesannete edukaks lahendamiseks peavad tegema. Kokkuvõttes on olümpiaadi eesmärk suurendada noorte huvi loodusteaduste vastu, mis omakorda aitab kaasa tulevastele karjäärivalikutele ja teadmispõhise ühiskonna kujunemisele,“ rääkis Hellat.

Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmetsa sõnul on Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadi korraldamine Eestile suur au ja sellega kaasneb palju positiivset, mida nii koolinoored, õpetajad kui ka ühiskond laiemalt võiksid märgata ja toetada.

„See on Eesti võimalus tutvustada ja näidata enda pädevusi läbi loodusteadusliku hariduse prisma. Näen siin õpilastele ja õpetajatele hüppelauda, et tihendada koostööd Euroopa Liidu õpilaste ja õpetajatega. Tänu uutele kontaktidele saavad olümpiaadil osalevad mentorid vahetada loodusteaduste õpetamise kogemusi ja õppematerjale ning jagada parimaid praktikaid, mis toetaksid loodusteaduste integreeritud õpetamise jõudmist uuele tasemele,“ lisas Laidmets.

14. Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaad toimub Tartus ja Tallinnas 7.-14. maini 2016. Olümpiaadile oodatakse kõikide Euroopa Liidu liikmesriikide esindusi.

Olümpiaadi peakorraldaja on Tartu ülikool ja Tartu Ülikooli teaduskool ning seda rahastab haridus- ja teadusministeerium. Ministeeriumi juurde loodud juhtkomiteesse kuuluvad veel Tallinna tehnikaülikooli, Eesti maaülikooli, teaduskeskuse AHHAA ja Tartu linnavalitsuse esindajad.

Cotter külastas Tartu visiidil Tamme gümnaasiumi laboripraktikume, kus on LTT ained oskuslikult integreeritud...

... ja teaduskeskus AHHAA-ga ja saate "Rakett 69" võtteplatsiga AAHAA-s.

Rohkem infot EUSO kohta leiab olümpiaadi kodulehelt http://euso2016.ee/. Loe Cotteri visiidi kohta ka ERR Novaatorist.

Lisainfo: Karin Hellat, Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadi programmijuht, Tartu ülikooli keemia instituudi lektor, tel: 5090991, e-post: karin.hellat [ät] ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392
E-post: virge.tamme [ät] ut.ee
www.ut.ee

 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!