Ruumid üritusteks

Tartu Ülikooli ruume on võimalik kasutada mitmesuguste ürituste, nt seminari, koolituse või konverentsi korraldamiseks. Soovitud ruumi saab broneerida alltoodud linkide kaudu. 

Palun arvesta, et Tartu Ülikool ei anna oma ruume kasutada ürituseks või tegevuseks, mis oma olemuselt ei sobi ruumi või hoonesse, samuti poliitilise ja usulise propaganda tegemiseks, millel võib olla kahjulik mõju ülikooli mainele. 

Aula

Tartu Ülikooli peahoone aula on oma klassitsistlikus ilus ja lihtsuses ülikooli kauneim siseruum. Peahoone avati pidulikult 1809. aastal ning sellest ajast saati on aulas tähistatud ülikoolielu suursündmusi ja tähtpäevi. Tänu väga heale akustikale ja ruumikusele korraldatakse aulas ka arvukalt kontserte ja konverentse. Saalis on 470 kohta, toole on võimalik ümber paigutada. 

Vaata hindu ja broneeri


Ülikooli muuseumi valge saal ja haridusklass

Tartu Ülikooli muuseumi valge saal on üks ülikooli tähtsamaid esindussaale, kus korraldatakse väga mitmesuguseid üritusi kontsertidest ja konverentsidest kuni teatrietenduste, juubelite ja pulmadeni. Ruumi suurus on 467,4 m2 ning see mahutab olenevalt paigutusest 100-400 inimest. Haridusklass paikneb muuseumi esimesel korrusel. Ruumi suurus on 38,7 m2 ja see mahutab koosoleku, seminari või koolitusprogrammi läbiviimiseks kuni 20 inimest. Ruumis on kasutamiseks puutetundlik ekraan, kokkupandavad lauad-toolid, nõud, nõudepesumasin.

Vaata hindu ja broneeri


Kunstimuuseum

Ülikooli peahoones asuv kunstimuuseum pakub üritusteks Pompei stiilis seinamaalingutega saale. Haruldane 19. sajandi interjöör pakub võimalust korraldada huvitavaid ja erinäolisi üritusi. Muuseumi saalid sobivad hästi raamatuesitluseks, konverentsijärgseks koosviibimiseks, jõulupeoks ja paljuks muuks. 

Vaata hindu ja broneeri


Raamatukogu konverentsikeskus

Ülikooli raamatukogu on nüüdisaegne akadeemiline keskkond, mis sobib konverentside, koosolekute ja seminaride korraldamiseks. Lisaks konverentsisaalile on olemas 20–60 inimest mahutavad auditooriumid ja arvutiklass. 

Vaata hindu ja broneeri


Tartu tähetorn

UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvas Tartu tähetornis saab väiksemate ürituste korraldamiseks kasutada võlvkeldrit, kellatuba, läänesaali, torni ja rõdu. 

Vaata hindu ja broneeri


Sõbra maja

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja rendib Sõbra majas välja peosaali üliõpilasürituste ja -pidude korraldamiseks (kuni 100 inimesele), baariruumi kursuseõhtute, sünnipäevade jms pidamiseks (kuni 35 inimesele), lavaga treeningusaali tantsu-, aeroobika- ja võimlemistundide, teatriproovide jms tegemiseks ning konverentsisaali (kuni 35 inimesele). 

Vaata hindu ja broneeri


Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi

Tartu Ülikooli Akadeemilises Spordiklubis saab üürida pallimängude saale, kergejõustikuhalli, Tartu Ülikooli staadionit ning treeningruume, aga ka ruume asisteks koosviibimisteks ja konverentsideks. 

Vaata hindu ja broneeri


Auditooriumid

Õppetöövälisel ajal ja kokkuleppel ruumi kasutamist korraldava instituudiga saab üürida auditooriume ülikooli peahoones ja teistes õppehoonetes. 

Broneerimiseks palume esitada ruumi valdajale kirjalik taotlus hiljemalt üks nädal enne auditooriumi kasutamist. Taotluses palume näidata ära ruumi taotleja ja kontaktandmed, ruumi kasutamise eesmärk, kasutamise aeg ja kuupäev ning see, millist tehnikat soovite kasutada. 

 • auditoorium 139 (80 kohta) (videoprojektor, grafoprojektor, valge tahvel) Kontakt: tiia.margus@ut.ee, 737 5221.
 • auditoorium 228 (40 kohta) (videoprojektor, grafoprojektor, kriiditahvel). Kontakt: Angela Aav (angela.aav@ut.ee, tel 737 5300).
 • auditoorium 307 (40 kohta) (videoprojektor, kriiditahvel, grafoprojektor). Kontakt: Angela Aav (angela.aav@ut.ee, tel 737 5300).
 • auditoorium 230 (14 kohta) (videoprojektor, valge tahvel). Kontakt: Angela Aav (angela.aav@ut.ee, tel 737 5300).
 • Vanemuise ringauditooriumi (Vanemuise 46-225; 500 kohta) kasutamist koordineerib loodus- ja täppisteaduste valdkond. Ruumi broneerimiseks palume võtta ühendust Triin Letiga (triin.lett@ut.ee, tel 737 5829).
 • Jakobi 2 ringauditooriumi (270 kohta) kasutamist koordineerib humanitaarteaduste ja kunstide valdkond. Ruumi broneerimiseks palume võtta ühendust Lea Kiviga (lea.kivi@ut.ee, tel 737 5306).
 • Nooruse 1 kaldauditooriumi (168 kohta) kasutamist koordineerib tehnoloogiainstituut. Ruumi broneerimiseks palume võtta ühendust Merike Petuhoviga (merike.petuhov@ut.ee737 5048)
 • Uue anatoomikumi ringauditooriumi (Näituse 2-102; 150 kohta) kasutamist koordineerib sotsiaalteaduste valdkond. Ruumi broneerimiseks palume võtta ühendust Kertu Saarega (kertu.saar@ut.ee, tel 737 5904).
 • Vana anatoomikumi ringauditoorium (Uppsala 10 ruum 203; 80 kohta) broneerimiseks palume võtta ühendust kinnisvaraosakonna halduri Ave Meieliga (ave.meiel@ut.ee).
 • Delta õppe- ja teadushoones (Narva mnt 18, Tartu) saab üürida ruume lühiajaliseks kasutuseks. Huvi korral kirjutage e-posti aadressil delta.ruumid@ut.ee.
 • Biomeedikumis, Ravila 19 asuvate ruumide rentimise kohta leiate info kodulehelt.
 • Jakobi 5 õppehoone ruumide rentimise kohta leiate info kodulehelt.
 • Juhan Peegli auditooriumi (Lossi 36-215; 80 kohta) kasutamiseks võtke ühendust Nele Nemvaltsiga (nele.nemvalts@ut.ee, 737 5355).
 • Jakobi 2 ruum 114 (48 kohta) kasutamist koordineerib humanitaarteaduste ja kunstide valdkond. Ruumi broneerimiseks palume võtta ühendust Lea Kiviga (lea.kivi@ut.ee, tel 737 5306).
 • Ülikooli 20 ruum 320 (42 kohta) kasutamist koordineerib õppeosakond. Tegemist on nüüdisaegse esitlustehnikaga varustatud koolitusruumidega koolituste, seminaride ja õppepäevade läbiviimiseks. Ruumi broneerimiseks palume võtta ühendust Külli Lembergiga (kulli.lemberg@ut.ee, tel 737 5620). 
 • Lossi 36 ruum 103 (40 kohta) asub personaliarenduskeskuse koolitusklass, mille broneerimiseks palume võtta ühendust Raivo Valkiga (raivo.valk@ut.ee, tel 737 5141). Ruumis on arvuti, multimeediaprojektor, pabertahvel, valge tahvel ning saadaval on joogivesi. Toole ja laudu saab hõlpsasti sättida nagu tarvis on.  
 • Lossi 36 ruume 214 ja 305 kasutamist koordineerib Johan Skytte poliitikauuringute instituut. Ruumide broneerimiseks palume võtta ühendust Aigi Hommiku (737 5583, aigi.hommik@ut.ee) või Kerli Villemsiga (737 6212, kerli.villems@ut.ee)
 • Ülikooli 20 ruum 319 (14 kohta) kasutamist koordineerib õppeosakond. Tegemist on nüüdisaegse esitlustehnikaga varustatud koolitusruumidega koolituste, seminaride ja õppepäevade läbiviimiseks. Ruumi broneerimiseks palun võtta ühendust Külli Lembergiga (kulli.lemberg@ut.ee, tel 737 5620). 
 • Jakobi 2 ruum 115 (12 kohta) kasutamist koordineerib humanitaarteaduste ja kunstide valdkond. Ruumi broneerimiseks palun võtta ühendust Lea Kiviga (lea.kivi@ut.ee, tel 737 5306).

Teatri väljak 3 (Tallinn) ruumide 309 (20 kohta) ja 311 (72 kohta) kasutamist koordineerib TÜ Tallinna esindus. Tegemist on nüüdisaegse esitlustehnikaga varustatud koolitusruumidega koolituste, seminaride ja õppepäevade läbiviimiseks. Kohapeal on võimalik koolitusmaterjale välja trükkida ja paljundada. Ruumide broneerimiseks palume võtta ühendust TÜ Tallinna esindusega (esindus@tallinn.ut.ee, tel 737 600). Ruumide kasutamise hinnakiri ja üldtingimused, trükkimis- ja paljundamisteenuste hinnakiri.

Kaarli pst 3 (Tallinn) Ruumide broneerimiseks palume võtta ühendust õigusteaduskonnaga (ille.peek@ut.ee).

Pärnu kolledži ruumide ja auditooriumide rentimise info on leiad kolledži kodulehelt.

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust.

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust

Rahvusülikooli 104. aastapäev

Rahvusülikool 104

Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees Renar Kihho kõnet pidamas

Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees Renar Kihho: tegutseme koos parima kõrghariduse saamise nimel