Sellelt lehelt saad ülevaate individuaalplaani, atesteerimise ja doktorikraadi taotlemise nõuetest ning leiad viited juhistele ja vormidele.
Individuaalplaan on doktorandi õppe- ja teadustöö kava kogu õppeajaks. Perioodiplaan on individuaalplaani osa, kus lepitakse kokku järgmise atesteerimisperioodi täpsem õppe- ja teadustöö kava. Individuaalplaan koostatakse koostöös juhendaja(te)ga.
Kogu õppeaja kohta koostatud individuaalplaan tuleb esitada esimese aasta esimese ateseerimisaruandega.
Esimese semestri perioodiplaan tuleb esitada ühe kuu jooksul pärast immatrikuleerimist. Järgmised perioodiplaanid tuleb esitada koos atesteerimisaruandega.
Atesteerimisel hindab komisjon doktorandi edasijõudmist teadus- ja õppetegevuses, võttes arvesse nii doktoriõppe programmi kui ka individuaalplaani täitmist.
Doktorante atesteeritakse esimesel õppeaastal kaks korda aastas, enne kevad- ja sügissemestri algust. Alates teisest aastast atesteeritakse doktoranti üks kord õppeaastas, kui viimasest atesteerimisest on kaks õpitud semestrit möödas.
Doktorandi eneseanalüüsi vorm on töövahend, mis aitab Sul valmistuda individuaalplaani, iga-aastaste perioodiplaanide ja atesteerimisaruannete koostamiseks. Täidetud vormi saad võtta aluseks ka juhendamiskohtumiste planeerimisel. Eneseanalüüsi materjalid ei kuulu kohustuslike atesteerimisdokumentide hulka, kuid atesteerimiskomisjon võib esitada eneseanalüüsi kohta küsimusi.
Doktoriõppekava läbimisel jälgitakse kohustuslike õppeainete läbimist ning moodulite ja õppekava mahu täitmist ainepunktides.
Õpingute ajal väljaspool ülikooli sooritatud õppeainete arvestamine
Varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamine õppekava täitmisena
Doktorant esitab atesteerimiskomisjonile programmijuhi kinnitatud VÕTA taotluse koos teiste atesteerimisdokumentidega. Kui taotletavad ained ei ole läbitud Tartu Ülikoolis, tuleb koos taotlusega esitada õpingute läbimist tõendavad dokumendid. Ained kantakse sisse vastavalt atesteerimiskomisjoni otsusele.
VÕTA taotluse vormid on leitavad siin.
Doktoriõppe programmi läbimisel tuleb jälgida õpiväljundite omandamist ja programmis kirjeldatud kohustuslike tegevuste täitmist. Valikute tegemisel on abiks doktorandi eneseanalüüsi vorm, mille abil saab hinnata oma oskusi ja arenemisvajadust.
Õpingute ajal väljaspool ülikooli sooritatud õppeainete arvestamine
Õppeaineid, täienduskoolitusi ja muid õpisündmusi saab arvestada ainult õppetegevuse mooduli raames.
NB! TEEK ei võimalda üles laadida digiallkirjastatud dokumente ja hetkel puudub erialajuhil veel võimalus TEEK-is õpingute arvestamisega seotud dokumente kinnitada. Palun küsige erialajuhilt e-kirjaga nõusolek õpisündmuse arvestamiseks programmi kontekstis ja lisage see koos teiste dokumentidega aruandele.
NB! Ülekantud õppeaineid kuvatakse ÕIS-is doktorandi õppetulemuste all, kuid tehnilistel põhjustel ei kuvata neid kirjeid õppekava valikute vaates õppekava täitmisena. See ei mõjuta kuidagi doktorandi õpingute edasijõudmise hindamist!
Õpingute ajal ülikoolis sooritatud täienduskoolituste, sisekoolituste, erialaürituste ja muude õpisündmuste arvestamine
Õpingud tuleb lisada individuaal- või perioodiplaani ning läbitud koolitused ja muud õpisündmused kanda üle atesteerimisaruande alusel (TEEK). Plaani koostamisel on soovituslik eelnevalt nõu pidada lisaks juhendajale ka erialajuhiga, kas planeeritavad õpingud programmi täitmiseks sobivad. Õpingute läbimist tõendavad dokumendid lisatakse manusena atesteerimisaruandele TEEK-is. Õpingud sisestatakse ÕIS-i pärast atesteerimiskomisjoni otsust.
NB! Ülekantud õppeaineid kuvatakse ÕIS-is doktorandi õppetulemuste all, kuid tehnilistel põhjustel ei kuvata neid kirjeid õppekava valikute vaates õppekava täitmisena. See ei mõjuta kuidagi doktorandi õpingute edasijõudmise hindamist!
Varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamine programmi täitmisena
Enne immatrikuleerimist läbitud varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamiseks tuleb esitada atesteerimiskomisjonile VÕTA taotlus koos teiste atesteerimisdokumentidega TEEK-is. Taotlus tuleb kooskõlastada programmi erialajuhiga ja esitada esimeseks atesteerimiseks, soovituslikult koos doktorandi eneseanalüüsi vormiga.
Varem sooritatud õppeaineid saab arvestada õppetegevuse mooduli raames. Kui taotletavad ained läbiti väljaspool Tartu Ülikooli, tuleb koos taotlusega esitada õpingute läbimist tõendavad dokumendid. Ained kantakse ÕIS-i vastavalt atesteerimiskomisjoni otsusele (arvestatakse mooduli mahu täitmisena).
Varasemat töö- ja praktilist kogemust (sh õpetamine, juhendamine, muu töökogemus) saab arvesse võtta teadus-, arendus- ja loometegevuse mooduli õpiväljundite täitmisena (ei arvestata mooduli mahu täitmisena).
NB! Atesteerimisaruande koostamisel TEEK-is pealkirjastage õppetegevuse või teadus-, arendus- ja loometegevuse all alategevus “VÕTA taotlus: [tegevuse pealkiri]” ning lisage kõik VÕTA-ga seotud dokumendid selle tegevuse juurde. Soovituslik on eristada erinevate õpiväljunditega seotud tegevusi.
NB! TEEK ei võimalda üles laadida digiallkirjastatud dokumente ja hetkel puudub erialajuhil veel võimalus TEEK-is VÕTA-ga seotud dokumente kinnitada. Palun küsige VÕTA taotlusele erialajuhilt e-kirjaga nõusolek ja lisage see koos teiste dokumentidega aruandele. Palun lisage erialajuhile saadetava e-kirja koopiasse oma eriala õppekorralduse spetsialist ja ühtlasi teavitage teda erialajuhi otsusest.
NB! VÕTA-ga ülekantud õppeaineid kuvatakse ÕIS-is doktorandi õppetulemuste all, kuid tehnilistel põhjustel ei kuvata neid kirjeid õppekava valikute vaate õppekava täitmisena. See ei mõjuta kuidagi doktorandi õpingute edasijõudmise hindamist!