Õpiränne välismaale

Igal aastal kasutab suur hulk Tartu Ülikooli tudengeid võimalust õppida välismaal. Välismaale saad minna nii omal käel kui ka TÜ poolt pakutavaid võimalusi kasutades.

Õpirände keskuse kontaktid

Käimasolevad õpirände konkursid

Leia oma õpirände sihtkoht SoleMove otsingusüsteemist

Kuidas kandideerida?

Leia endale sobiv võimalus!

Kas mõtled minna välismaale õppima, praktikale või hoopis suvekooli? Alusta planeerimist targalt ja mõtle eelnevalt läbi kõik vajalikud sammud. Aitame sind õige otsuse tegemisel ning plaanide elluviimisel.

Loe õpirände planeerimise kohta

Partnerkoolid ja võrgustikud

Erasmus+ programm

ISEP programm

Praktikale või suvekooli

Tudengid jagavad oma kogemusi: kuidas minna õpirändesse

Aja asjad korda

Enne välismaale õppima minemist soovitame kindlasti läbi mõelda kõik aspektid alates õpeainete valmisest kuni majutuskoha leidmiseni. Peale õpirännet tasub kindlasti mõelda, kuidas saadud kogemust mõtestada ning jagada seda ka teistega.

Tudengid

Õpirände asjaajamine ja elukorraldus

leping

Kuidas sõlmida õppelepingut?

raha

Õpirände stipendiumid

noustamiskeskus

Jaga ja hinda oma õpirände kogemust

Roheline ja jätkusuutlik õpiränne

Green Erasmus Portal annab juhiseid, kuidas enne, õpirände ajal ja pärast oma tegevusega olla roheline ja jätkusuutlik. Portaalist leiad nõuandeid roheliseks reisimiseks, kestlikuks elamiseks välismaal kui ka põnevaid mänge ja teste, mis aitavad sul enda teadmisi proovile panna. Portaal on arendatud Erasmuse programmile, kuid rohelisi ideid leiavad siit kõik välismaale õppima või praktikale suundujad. Soovitame ka laadida telefoni ning testida ökojalajälje kalkulaatorit.

Calculate your garbon footprint

Enne õpirännet

Õpirände ajal

Peale õpirännet

Õpiränne läbi sotsiaalmeedia

Hea mõte enne õpirännet on tutvuda välismaal õppija- ning praktikablogiga ning meie Instagrami kontoga. Õppirände uued pakkumised leiate ka meie Facebooki lehel.

Jälgi meid Facebookis