Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituudi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist Maikki Moosus uuris instituudi matemaatika nooremteadurilt Jaagup Kirmelt, kuidas ta leidis oma eriala ja mil viisil kasvatasid õpingud Tartu Ülikoolis tema huvi matemaatika vastu.
Eesti hädaabikõnedes tekib enim segadust asukoha määramisel. Näiteks näeb helistaja ümbrust ruumiliselt, päästekorraldaja aga kahemõõtmelisel kaardil, osutab Tartu Ülikooli doktoritöö.
Kohtume emeriitprofessor Marju Lauristiniga enne tema 85. sünnipäeva, keset maailma poliitilisi torme, Venemaa-Ukraina sõda ja tehnoloogilist hüperrevolutsiooni, et arutleda, mida tähendab tehisaru tulek maailma asjakorraldusele ja inimesele.
27.–28. märtsini toimus Hollandis Groningenis Enlighti mõjuteemaline konverents, kus esinesid valdkonna tippeksperdid nii akadeemilisest ringkonnast kui ka mujalt. Tartu Ülikoolist osalesid teiste seas rektori abi Saima Tiirmaa-Oras ja Pedagogicumi spetsialist Mari Vallik, kes noppisid konverentsilt kaasa mitmeid ideid edaspidiseks.
Tasuta veebiloeng, kus uurime, miks autentsus on oluline, millised on selle peamised elemendid ning kuidas ettevõtted ja ettevõtjad saavad seda teadlikult rakendada.
19. märtsil toimunud Tartu Ülikooli tööheaolu ja vaimse tervise konverentsil „Psühholoogiline turvalisus – kuidas seda luua ja hoida?“ osales ligi 500 inimest.
Tiia Kõnnussaare (kirjanikunimega Tia Navi) ja Kadri Simmi väike väärtuste- ja filosoofiaraamat „Mis on sulle kallis?“ valiti Bologna lasteraamatumessi raames eesti lastekirjanduse 25 pärli hulka.
Kevin Akkermann õpib Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis bakalaureuseastmes informaatikat. Ta on võtnud osa tudengiprojektide võistlusest ja häkatonidest ning on aktiivne liige Tartu Ülikooli Matemaatika-Informaatika Tudengiseltsis MITS. Loe Kevini kogemuslugu informaatika õppimisest.
25. aprillil kell 12.15 kaitseb Artjom Stepanjuk rakubioloogia erialal doktoritööd „Function of adhesion molecules and signalling pathways in human endometrial and embryonic models“ („Adhesioonimolekulide ja signaaliradade funktsioonide uurimine kasutades inimese endomeetriumi ja embrüo mudeleid“).
Euroopa ülikoolide võrgustik Enlight kutsub alates 1. aprillist Tartu Ülikooli töötajaid ja üliõpilasi esitama ühisprojekte, millega edendada võrgustikusisest koostööd. Rahastust on võimalik taotleda kolmes kategoorias: Enlighti õppekoostöö projektid, Enlighti teemaprojektid ja Enlight+.