Tutvu ülikooli muuseumide ja huviväärsustega

Kutsume sind ajaloolisele jalutuskäigule, et tutvuda meie akadeemilise teadus- ja kultuuripärandiga, muuseumide põnevate väljapanekute, ajalooliste hoonete ning teistegi vaatamisväärsustega.

Huviväärsused ja vaba aeg

Ülikool Tartu linnaruumis

Paljud ülikooli ajaloolised hooned on saanud Tartu sümboliteks, kandes endas akadeemilist vaimsust ülikooli algusaegadest kuni tänapäevani. Toomemäel ja mujal kesklinnas jalutades saad peale nende hoonete näha ka ülikooliga seotud suurmeeste ausambaid ja mälestusmärke.

Loe lähemalt ülikooli ajaloolistest hoonetest

Virtuaaltuur

Akadeemilised traditsioonid

Ülikooli traditsioonid jutustavad lugusid väärikast ajaloost ja aitavad hoida akadeemilist vaimsust. Nende hulka kuuluvad nii tähtpäevade suurejooneline tähistamine kui ka igapäevased tavad, olgu nendeks siis akadeemiline veerandtund või kohtumine kella all. Sajanditepikkuseid üliõpilastraditsioone hoiavad elus akadeemilised organisatsioonid.

Inauguratsiooniloengud

Akadeemilised organisatsioonid

Rahvusülikooli aastapäev

Kõrgetasemelised kultuurikollektiivid

Tartu ülikoolide esinduskollektiivide lauljad, tantsijad, orkestrandid, näitlejad, kunstnikud ja huviringides osalejad on läbi aegade hoidnud seda miskit, mis on omane just meie rahvusele, keelele ja kultuurile. Tartu Akadeemiline Meeskoor ja Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor on üliõpilaslaulupidude Gaudeamus traditsiooni algatajad ja edasikandjad. Valdavalt asjaarmastajatest koosnevad kollektiivid esinevad nii Eestis kui ka välismaal ja toovad konkurssidelt sageli koju väärikaid auhindu.

Tutvu Tartu ülikoolide esinduskollektiividega

Õppejõud Peeter Olesk öelnud kunagi oma tudengitele: „Kokkuvõttes polegi tähtis, kui palju ja milliseid eksameid te sooritasite, vaid see, et elasite need viis aastat koos selliste inimestega ja keskkonnas, mida nimetatakse Tartu Ülikooliks. See on hinnetest palju tähtsam.“ (Ülikooli muuseumi püsinäituselt „Minu elu ülikool“)