Skip to main content

Teenetemärkide kandmise hea tava

Tartu Ülikooli suurt medalit, medalit, aumärki, teenete­märki „100 semestrit Tartu Ülikoolis“, Johan Skytte medalit ja Tartu Ülikooli Tänutähte võib kanda üksnes isik, kellele teenetemärk on antud.

Teenetemärke võib kanda üldjuhul ainult pidulikel ülikooli, riiklikel, seltskondlikel ja isiklikel sündmustel. Frakil, smokingul ja tumedal ülikonnal, pidulikul kleidil ja õhtukleidil ning rahvarõivastel, kui neid kantakse peoriietena, võib kanda kõiki originaalsuuruses teenetemärke nii üksikult kui ka üheskoos või medalite asemel nende rosett­märke (vt joonis 1).

Mehed võivad päevasel ülikonnal ja naised pintsakul või kleidil kanda korraga üht teenetemärki: suure medali või medali rosettmärki või aumärki või teenetemärki „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ (vt joonis 2). Originaalsuuruses suurt medalit ja medalit kandes ei kanta samal ajal nende rosettmärke.

Teenetemärke kantakse rinna keskjoonest vasakul. Kui mitut ülikooli teenetemärki kantakse koos, paigutatakse need rinna keskjoonest vasakule kahes reas (vt joonis 1). Ülemises reas on ülikoolivälistele isikutele antavad teenetemärgid järgmises järjekorras: Johan Skytte medal ja Tartu Ülikooli Tänutäht. Alumises reas on ülikooli liikmetele antavad teenetemärgid järgmises järjekorras: Tartu Ülikooli suur medal, Tartu Ülikooli medal, Tartu Ülikooli aumärk, teenetemärk „100 semestrit Tartu Ülikoolis“.

See teenetemärkide kandmise hea tava kehtib ainult Tartu Ülikooli teenetemärkide kohta, muude teenetemärkide kandmisel tuleb juhinduda nende andja soovitustest.

Tartu Ülikooli teenetemärkide kandmisel koos riiklike teenetemärkidega tuleb juhinduda Vabariigi Presidendi Kantselei soovitustest, mis on avaldatud veebilehel president.ee.

Image
#teadus #tunnustamine
Mati Arulepp, Jaan Leis ja Anti Perkson

Tartu Ülikoolist sirgunud teadlased Jaan Leis, Mati Arulepp ja Anti Perkson pälvisid Euroopa aasta leiutaja auhinna

Jaga
01.07.2022
#tunnustamine

Registreerimine rektori vastuvõtule

Rektor Toomas Asseri vastuvõtt Tartu Ülikooli 2021/2022. Rector`s reception in honour of cum laude graduates of the 2021/2022.
Jaga
13.06.2022
#tunnustamine

Teenetemärkide üleandmine

Tartu Ülikooli teenetemärkide üleandmine pühapäeval 28. augustil 2022 / The ceremony of presenting honorary decorations of the University of Tartu on Sunday, 28 August 2022
Jaga
09.06.2022