ALGAB KULTUURITOLERANTSI KÄSITLEV KONVERENTS JA FILMIPROGRAMM

Eesti ajakirjanduses on viimase aasta jooksul käsitletud tervet rida kultuuritolerantsi ja ennekõike selle puudumisega seotud küsimusi. Mitmed välismaalased on sallimatuse tõttu olnud sunnitud Eestist lahkuma. Käesolev konverents ja filmiprogramm püüavad näidata kultuurierinevuste rahuliku kooseksisteerimise võimalust tänapäeva aina multikultuurilisemaks muutuvad maailmas.

Konverents "Kultuuriline tolerantsus rahvusvahelises perspektiivis" leiab toimub kolmapäeval, 30. augustil kell 10.00-18.00 Tartu Ülikooli raamatukogu suures saalis. Konverentsil kõneleb sallivusest läbi põlisrahvaste maailmanägemuse indiaani päritolu Mona Polacca, kes on Arizona Ülikooli doktorant ja "Rahvusvahelise 13 Põlisrahva Vanaema Nõukogu" liige, Shermin Langhoff Saksamaalt räägib kultuurinihetest ja perspektiivi muutustest läbi filmikunsti, Yildiz Akdogan Taanist kuulub liikumise "Demokraatlikud moslemid" juhtkonda ja avab islami usku kuuluva inimese elu modernses Euroopas. Immigrandi elu Prantsusmaal tutvustab Djavad Dadsetan, Iraani päritolu ajaloolane, ajakirjanik ja stsenarist ning Prantsusmaa immigrante koondava rühmituse "Art en Exil" kunstiline juht. London School of Economics’i doktorandid Steven Mock, Daphne Halikiopoulu ja Eva-Maria Asari selgitavad briti identiteedi sisu ja kujunemist. Eestist esinevad psühholoogiaprofessor Mati Heidmets ja rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo.

Konverentsi ettekanded on eesti ja inglise keeles, mõlemast keelest on sünkroontõlge.

Filmiprogrammi saab vaadata 26.-31. augustini igal õhtul kell 17.00 ja 19.00 Tartu Ülikooli keemiahoone ringauditooriumis (Jakobi 2-226). Kokku tuleb esitlemisele 16 filmi. Kõik filmid on originaalkeeles, inglise- või eestikeelsete subtiitritega.

Festivali ja konverentsi organiseerivad Tartu Ülikool, PÖFF,MTÜ Armastusning toetavad Ameerika Ühendriikide suursaatkond, Kanada saatkond, Prantsuse kultuurikeskus, Taani saatkond, Tallinna Saksa kultuuriinstituut/Goethe instituut, rahvastikuministri büroo ja Tartu Saksa kultuuriinstituut.

Täpsem info: www.poff.ee/tartuff. Üritused on tasuta ning kõik huvilised on oodatud osa võtma.

Lisainfo: konverents - Aune Valk, tel 526 7930; filmiprogramm - Kaarel Kuurmaa, tel 5818 8349

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist