Foto:
Freepik

Mikrokraadiprogrammid

Tartu Ülikool peab tähtsaks pakkuda täiskasvanud õppijatele paindlikke võimalusi ülikoolis õppimiseks, sest muutuv tööturg ja töö tegemise viisid nõuavad korduvat uute oskuste omandamist.

Mikrokraadiprogramm on pikem tervikliku sisuga täiendusõppeprogramm, mis on loodud tasemeõppeainete baasil. Programm loob võimaluse omandada lisaeriala või erialase pädevuse mõnes kitsamas valdkonnas.

Ülikooli mikrokraadiprogrammide maht on 12–30 EAP-d. Programmides on arvestatud täiskasvanud õppijale sobiva õppemahu ja -tempoga, nii et need on üldjuhul läbitavad ühe või kahe semestri jooksul. Mikrokraadiprogrammis osalejad õpivad koos üliõpilastega, õppetöö toimub töötavale inimesele sobivalt sessioon- või veebiõppena. Õppimine on tasuline. Mikrokraadiprogrammid on ülikoolis koostatud nii, et programmi läbinul oleks edaspidi soovi korral võimalik jätkata õppimist tasemeõppekava alusel ja jõuda kõrghariduse või kraadi omandamiseni. Programmi läbinu saab Tartu Ülikooli täiendusõppe tunnistuse.


Soovitame valida mikrokraadiprogrammi, kui

  • sul on tekkinud vajadus erialateadmisi värskendada, sest õpingutest on pikk aeg möödas;
  • vajad erialaseid pädevusi mõnes kitsamas valdkonnas;
  • soovid parandada oma konkurentsivõimet tööturul;
  • kavandad oma karjääris muutusi;
  • pead vajalikuks õppida uusi aineid, kuid ei soovi kogu õppekava läbida;
  • tahad olla kindel, et su õpingud sobituvad tasemeõppesse ja on paindlik võimalus kraadini jõuda;
  • soovid laiendada oma erialast võrgustikku.

Vastuvõtt mikrokraadiprogrammidesse

  • Mikrokraadiprogrammidesse oodatakse õppima vähemalt keskharidusega õppijaid, kuid mitme programmi puhul tuleb arvestada lisatingimustega.
  • Kevadsemestril algavatesse mikrokraadiprogrammidesse toimub vastuvõtt 29. jaanuarini 2023, kui programmi juures ei ole märgitud teisiti. Mitmetesse mikrokraadiprogrammidesse vastuvõttu on pikendatud. Täpsem info on iga programmi juures.
  • Mikrokraadiprogrammi pealkirjale klõpsates leiad täpsema info programmi sisu, tingimuste ja õppetöö korralduse kohta ning saate registreeruda. Iga programmi juures on ka kontaktisikud, kellega saate küsimuste korral ühendust võtta.
Mikrokraadiprogrammiga pakub ülikool täpselt parajat õpiampsu

„Kui nägin ülikooli Facebooki lehel esimest korda teenuste disaini mikrokraadiprogrammi reklaami, valdas mind rõõmus üllatus. Tundsin, et nüüd on ülikool mõelnud minu kui kliendi peale! Olin selleteemalisele magistriõppekavale varem mõelnud, kuid põhitegevuste kõrvalt tundus see siiski liiga suur ettevõtmine,“ jagab õpikogemust Lisett Heil, kes läbis mikrokraadiprogrammi Tartu Ülikoolis.
 

Loe lähemalt

Liitu infolistiga

Infolisti kaudu saad teavet algavatest mikrokraadiprogrammidest.

Liitu infolistiga

Programmid 2022/2023. õppeaasta kevadsemestril

ETTEVÕTLUS JA MAJANDUS

HARIDUS JA PEDAGOOGIKA

INFOTEHNOLOOGIA

TURUNDUS

ÕIGUS JA ÜHISKOND

Programmid 2022/2023. õppeaasta sügissemestril

BIOLOOGIA JA KESTLIK ARENG

EETIKA

ETTEVÕTLUS JA MAJANDUS

HARIDUS JA PEDAGOOGIKA

INFOTEHNOLOOGIA

JUHTIMINE

KEEL JA KULTUUR

MEDITSIIN

PSÜHHOLOOGIA

ÕIGUS JA ÜHISKOND

 

#täiendusõpe
Täiendusõpe
#täiendusõpe
Tartu Ülikooli tudengid

Kandideerimine kevadsemestri mikrokraadiprogrammidesse kestab 29. jaanuarini