Algas vastuvõtt Tartu Ülikooli magistriõppesse

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39600","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Alates esmaspäevast, 21. juunist saab SAIS-i vahendusel esitada avaldusi Tartu Ülikooli magistriõppesse kandideerimiseks. Paberkandjal avaldusi on võimalik esitada 28. juunist 2. juulini ülikooli peahoones.

Vastuvõtt Tartu Ülikooli magistriõppesse toimub sisseastumiseksamite või eelmise õppeastme keskmise hinde alusel, eeltingimuseks on eeldusainete läbimine. Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul üliõpilaskandidaadid, kes soovivad jätkata õpinguid Tartu Ülikooli magistriõppes samal erialal mis bakalaureuseõppes, eeldusainete pärast muretsema ei pea. "Teistelt erialadelt või teistest kõrgkoolidest tulijad peavad arvestama, et üldjuhul on vaja taotleda oma varasemate õpingute hindamist," ütles Karo. "Taotlusi eeldusainete hindamiseks saab esitada vastava teaduskonna dekanaati või kolledži kantseleisse 28. juunini."

Sisseastumiseksamid magistriõppesse kandideerimiseks toimuvad 6.-11. juulini. Vastuvõtutingimusi arvestamata võetakse Tartu Ülikooli magistriõppesse vastu eeldusained täitnud Eesti avalike ülikoolide kvaliteedileppega liitunud ülikoolide bakalaureuseõppe cum laude lõpetanud. Vastuvõetute nimekirjad selguvad 13. juulil.

Karo sõnul saab magistriõppe vastuvõtu algusega Tartu Ülikooli vastuvõtuperiood juba tõsisema hoo sisse. "Doktoriõppe avaldusi hakati vastu võtma 7. juunist, magistriõppe algab 21. juunil ning bakalaureuseõppesse kandideerijad saavad avaldusi esitama hakata 28. juunist. Avatud ülikooli õppe vastuvõtt algab 16. augustil."

Päevase õppe vastuvõetud kõikidesse õppeastmetesse selguvad hiljemalt 20. juulil ning avatud ülikooli vastuvõetud 14. septembril. TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo sõnul võib oodata, et tuleval õppeaastal alustab Tartu Ülikoolis õpinguid kõikides õppeastmetes kokku umbes 5000 uut üliõpilast.

Lisainfo:
Kaja Karo, Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, e-post kaja.karo@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja