Avati Tartu Ülikooli õppehoone Oecologicum

Neljapäeval, 3. veebruaril kell 14 avati aadressil J. Liivi 2 renoveeritud õppe- ja teadushoone, kus asuvad tööle ökoloogia ja maateaduste instituudi botaanika ja zooloogia osakonna töötajad ning õppima eluteaduste suuna üliõpilased.

Toomemäel Oecologicumiks ristitud majas saavad kokku Tartu Ülikooli botaanika ja zooloogia eriala õppejõud, teadlased ja üliõpilased. Ühist maja on oodatud 1990. aastate lõpust saati. „Nüüd saavad seni üle Tartu linna hajali olnud töörühmad oma igapäevatööd teha sujuvamalt, mugavamalt ja tihedamas koostöös. Samuti on bakalaureuse- ja magistritudengid edaspidi suurema osa õppeajast ühes majas, selle asemel et mööda linna ringi joosta,“ ütles instituudi direktor Maarja Öpik.

Oecologicumis on moodsalt sisustatud laborid taimede, loomade, seente ja teiste organismide uurimiseks. Üliõpilaste ja töötajate jaoks on mitu puhkeala ning fuajees saab imetleda Baltimaade suurimat, 24 meetri kõrgust taimeseina, kus kasvab ligi 2600 taime.

Varem oli hoone koduks arvutiteaduse instituudile ning matemaatika ja statistika instituudile. Kui nemad kolisid 2020. aasta alguses Emajõe äärde Delta keskusesse, renoveeriti maja ökoloogia ja maateaduste instituudi jaoks.

Õppe- ja teadushoone avamisel võtsid sõna rektor Toomas Asser, loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekaan Leho Ainsaar, ökoloogia ja maateaduste instituudi direktor Maarja Öpik, bioloogia ja elustikukaitse õppekava bakalaureuseõppe 3. aasta üliõpilane Katariina Kurina ning Tartu abilinnapea Gea Kangilaski.

Pärast avatseremooniat sai majaga tutvuda.

Kell 16 pidas Erki Tammiksaar suures auditooriumis teemakohase ettekande ja külalised said tervituseks sõna võtta.

Oecologicumi hoone projekteeris AS Infragate Eesti, eskiisi autorid on Arhitektuuriklubi OÜ arhitektid Kaido Kepp ja Tõnis Taru. Sisekujunduse eest kandis hoolt Impro OÜ sisearhitekt Kristiina Voolaid. 5944 m2 suuruse hoone ehitas AS Tartu Ehitus ja selle kogumaksumus oli ligikaudu seitse miljonit eurot.

Praeguse epidemioloogilise olukorra tõttu sai avamisel osaleda vaid kutsetega.

Vaata ka „Aktuaalse kaamera“ uudislugu hoonest ja avamise salvestust UTTV-st.

Nüüd saavad seni üle Tartu linna hajali olnud töörühmad oma igapäevatööd teha sujuvamalt, mugavamalt ja tihedamas koostöös. Samuti on bakalaureuse- ja magistritudengid edaspidi suurema osa õppeajast ühes majas, selle asemel et mööda linna ringi joosta.

instituudi direktor Maarja Öpik
Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

2024. aasta orienteerumisrajal saab (taas)tutvuda ülikooli ühiselamutega

2024. aasta orienteerumisrajal saab (taas)tutvuda ülikooli ühiselamutega

Kõrghariduse rahastamise seminaril osalejad.

Eksperdid arutasid kõrghariduse rahastamise tulevikku