Eesti Üliõpilaste Selts kutsub populaarteaduslikele ettekannetele

3.-5. maini toimuvad Eesti Üliõpilaste Seltsi teaduspäevad. Kaheksa loengu raames esinevad tunnustatud akadeemikud-praktikud populaarteaduslike ettekannetega, millele järgneb arutelu.

Ettekandeid on oodatud kuulama nii akadeemilised organisatsioonid kui kõik teisedki tudengid, õppejõud ja teadushuvilised. Ettekanded esitatakse populaarteaduslikus vormis, mille eesmärk on äratada inimestes huvi valdkondade vastu, millega argielus kokku ei puutu.

Loengute sarja avab Eesti Teaduste Akadeemia asepresident ja Tartu Ülikooli biomeditsiinitehnoloogia professor Mart Ustav loenguga teemal "HIV- ja AIDS-vaktsiini võimalikkusest".

Kõigile huvilistele avatud loengud toimuvad Tartus Eesti Üliõpilaste Seltsi majas aadressil Tõnissoni 1.

Lisainfo:
Alexander Lott, Eesti Üliõpilaste Seltsi kirjakoguhoidja, tel 515 8445, e-post kirjakogu@eys.ee.

Loengute kava:

3. mai
18.00 – Eesti Teaduste Akadeemia asepresident ja TÜ tehnoloogiainstituudi biomeditsiinitehnoloogia professor Mart Ustav teemal "HIV- ja AIDS-vaktsiini võimalikkusest"
19.30 – TÜ mükoloogia õppetooli professor Urmas Kõljalg teemal "Seeneteadus"

4. mai
18.00 – astrofüüsik, teadusfilosoof Enn Kasak teemal "Teadmatu teadmisest"
19.30 – TÜ anorgaanilise keemia professor Väino Sammelselg teemal "Nanotehnoloogia tööriistadest"

5. mai
18.00 – TTÜ Geenitehnoloogia Instituudi genoomika ja proteoomika professor Peep Palumaa teemal "Inimene, Aeg ja Alzheimer"
19.30 – Põhja-Eesti Regionaalhaigla neurokirurgia arst, Tarmo Areda teemal "Psühhokirurgia: lobotoomiast aju süvastimulatsioonini"

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja