Erasmus University Rotterdami professori avalik seminar Eesti religioossusest

Kolmapäeval, 23. oktoobril kell 12.15 toimub Tartu ülikooli peahoones (ruum 230) avalik seminar „Estonia: The most secular of nations, or the most transgressive?“ Erasmus University Rotterdami professori Paul Heelasega.

Pikka aega Lancasteri ülikoolis religiooni ja modernsuse professorina töötanud Paul Heelas on esimesena näidanud New Age’i (uut vaimsust) ideoloogiliselt sidusa nähtusena. Praegusel ajal räägib ta peamiselt „sekulaarsuse ületamisest“ (transgressing the secular), mille käigus näivalt sekulaarses ühiskonnas levivad paljud omavahel esmapilgul seostamatud uskumused ja religioossed kombed.

Hea näitena esitab ta seminaris Eestit – maad, kus isikuline jumal on paljude jaoks maailmapildist  taandunud ja organiseeritud religiooni ei seostata identiteediga, kuid samas ei puudu religioossed arusaamad ja praktikad, millest paljusid võib mahutada ühise nimetaja New Age alla.

Professor Paul Heelase kohta loe lähemalt tema veebilehelt.

Üritust korraldab kultuuriteooria tippkeskus koostöös usuteaduskonnaga. Kultuuriteooria tippkeskust rahastab Euroopa Liidu regionaalarengu fond.

Lisainfo: Riho Altnurme, TÜ kirikuloo professor, tel: 53 441 310, e-mail: riho.altnurme@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja