Esmakordselt Tartut väisav USA suursaadik räägib Tartu ülikoolis sõnavabadusest ja valimistest

Reedel, 9. novembril väisab Tartut ja Tartu ülikooli USA uus suursaadik Eestis Jeffrey D. Levine. Tutvumisvisiidi käigus kohtub ta rektor Volli Kalmuga ning arutleb ajakirjanduse eriala üliõpilastega sõnavabaduse ja valimiste teemal.

Levine’i ootab ees tutvumine Tartu linna ja Tartu ülikooliga. Tartu linna poolt tervitab suursaadikut tema esmavisiidil Tartu linnapea Urmas Kruuse. Ülikooli külastuse käigus kohtub ta ka rektor prof Volli Kalmuga. Kohtumisel arutletakse ülikooli visiooni üle kõrgharidusmaastikul ning räägitakse edaspidistest koostöövõimalustest.

Ülikooliga seoses huvitus Levine kohtumisest ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi professorite ja tudengitega. Suursaadik, olles ise õppinud ajakirjandust, töötanud seitse aastat ajalehe reporterina ning olnud Ameerika ühe suurima ajalehe USA TODAY asutamise juures, tunneb suurt huvi, kuidas Tartus ja Eestis üldiselt ajakirjandust ja kommunikatsiooni õpetatakse. Visiidil ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituuti kõneleb Levine oma mõtetest seoses USA presidendivalimistega, millele järgneb professor Halliki Harro-Loidi juhtimisel elav arutelu nii valimiste kui ka sõna- ja ajakirjandusvabaduse teemadel. Kohtumine toimub kell 12-13 ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi tudengitoas (Lossi 36-201).

Tutvumisvisiidi käigus külastab USA suursaadik ka Tartu ülikooli raamatukogu ja Põhja-Ameerika teabekeskust.

Jeffrey D. Levine kinnitati 29. märtsil 2012 USA Senati poolt Ameerika Ühendriikide uueks suursaadikuks Eestis.

Lisainfo: Sirje Üprus, Tartu ülikooli rahvusvahelise koostöö juht, tel. +372 737 5615, e-mail: sirje.uprus@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja