JÄRELVAADATAV: Ideefestivalil kogutakse ideid ja inspiratsiooni Delta X 2021 võistluseks

17. septembril toimub Tartu Ülikooli Delta keskuses ideefestival, et koguda ideid ja inspiratsiooni järgmise aasta jaanuaris toimuvaks Delta X lõppvõistluseks. Üritus annab osalejatele võimaluse välja mõelda ja arendada ideid, mis puudutavad nii sotsiaalset innovatsiooni kui ka nutikaid tulevikulahendusi.

Esimest korda toimuv ideefestival toob kokku õpilased, üliõpilased ja eksperdid. Festivalile on osalema oodatud nii juba koos töötavad meeskonnad kui ka noored, kes soovivad võistlustulle asumiseks kaaslasi leida.

Võistlustöid oodatakse robootika, digilahenduste, ärimudelite ja matemaatika valdkonnas. Delta X võistluse algataja professor Alvo Aabloo sõnul on võistluse suurim eelis eri valdkondade kohtumine. „Sellise võistluse ellukutsumise ajendiks oli just koostöö arendamine. Usume, et ülikooli eri valdkondade teadlaste sünergia kandub võistluse mõjul ka tudengiteni,“ rääkis Aabloo.

Ideefestival algab omavahelise tutvumise ja võrgustumisega, mille järel esitlevad üliõpilased edukaid valdkondadevahelise koostöö näiteid. Pärast seda kirjeldavad eri valdkondade esindajad võimalusi ja ülesandeid, mida nad jaanuarikuisel Delta X 2021 võistlusel osalejatele pakuvad. Festivalil peetakse äriideede arendamise programmi Starter Tartu raames ka ideede häkaton, kus noored mõtlevad välja uusi ideid ja saavad nende edu korral osaleda samuti Delta X 2021 võistlusel.

Delta X kulmineerub 27. jaanuaril 2021 finaalvõistlusega, pärast mida ootavad kõikide võistluskategooriate parimaid auhinnad. Välja on pandud ka Tartu 2024 eriauhind lahenduse eest, mis uuendab linnaelu.

Võistlusele saab robootika ja ärimudelite valdkonnas registreeruda 31. oktoobrini, digilahenduste ja matemaatika valdkonnas 13. jaanuarini 2021 aadressil delta.ut.ee/delta-x.

Täpsemat teavet ja võistlusreegleid saab lugeda aadressil delta.ut.ee/delta-x.

Ideefestival toimub Tartu Ülikooli Delta keskuses – uuendusmeelsete ideede kohtumispaigas, kus õpib ning teeb teadust ja arendustööd enam kui 3200 üliõpilast ja töötajat arvutiteaduse, matemaatika, statistika, majandusteaduse, ettevõtluse ja robootika vallas.

Lisateave: Marina Roosimäe, Tartu Ülikooli Delta X projektijuht, 5590 2908, marina.roosimae@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja