Kaljo Põllu loomingust inspireeritud sümpoosion keskendub meie päritolule

Neljapäeval, 1. veebruaril kell 11 toimub TÜ raamatukogu konverentsikeskuse suures saalis Kaljo Põllu loomingust lähtuv sümpoosion „Igavene tagasitulek: Kust me tuleme. Kes me oleme. Kuhu läheme“. Sarja „Kord ja kaos“ kultuuriklubi raames toimuv sümpoosion on jätkuks 25. jaanuaril avatud Põllu näitusele.

„Meie algatus „Kord ja kaos“ tahab koos kunstinäitustega publikuni tuua ka arutelusid ja vestlusõhtuid,“ rääkis sarja üks eestvedajaid, kunstnik Kärt Summatavat. „Need saavad olema neljal põhiteemal – soome-ugri, semiootika, geomeetria, universum. Esimene kokkusaamine on inspireeritud nii Kaljo Põllu kunstiteostest kui ka tegemistest laiemalt ja keskendub peamiselt meie juurtele ja soome-ugri päritolule.“ Sümpoosionil esinevad teiste seas Tartu Ülikooli populatsioonigeneetika professor ja Teaduste Akadeemia liige Richard Villems, astronoom Tõnu Viik, folklorist ja Teaduste Akadeemia liige Mare Kõiva, Tartu Ülikooli molekulaarse ökoloogia professor Maarja Öpik ja mitmed teised.

Sarja “Kord ja kaos” kultuuriklubi eesmärk on avardada ülikooli liikmeskonna silmaringi ja teadmisi teiste valdkondade kaasaegsetest suundumustest ning pakkuda inspireerivaid elamusi ja mõtteainet. Arutletakse väga erinevatel teemadel ning püütakse leida seoseid valdkondade vahel. Kuulama ja kaasa rääkima on oodatud kõik, kes tahavad maailma enda ümber paremini mõtestada.

Sümpoosioni kava:

11.00 Avasõnad - Krista Aru, Kärt Summatavet

11.15 Kust me tulime? - Richard Villems

11.45 Põhjala kaljujoonised – kalju(tänava)kunst või tee teadusesse – Sulev Kuuse

12.05 Kuidas maailm raamid sai? _ Tõnu Viik

12.25 Seened on elu alus. Vaateid tagasi ja edasi – Maarja Öpik

12.45 Kõiksuse mustrid – Jaak Kikas

14.00 Me tuleme metsast, merest ja tuulest – Mare Kõiva

14.25 Siis ma sõlest sõna võti – Meelika Hainsoo

14.45 Kaljo Põllu. Rangelt vabatahtlik - Maarja Undusk

15.05 Lennart eesti rahva eesotsas – Toomas Kiho

15.25 Muusika ja abstraktne mõtlemine. Klaveripalad – Matti Reimann

Luulenäitus Toomemäel

Luulenäituse "Aken Toomemäe poole" tõlked ja helifailid

28. ja 29. aprillil ning 6. mail toimub Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri kontsert „Meistriklass: hariduslik retk klassikutega“.
Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale