Koolitusprojekt aitab suunata tähelepanu seksuaal- ja lähisuhtevägivalla ohvrite vajadustele

Tartu Ülikooli spetsialistid aitavad koostöös Politsei- ja Piirivalveameti ning MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskusega koolitada meedikuid, politsei, prokuratuuri, naiste tugikeskuste ja lastekaitse töötajaid, kes puutuvad oma töös kokku seksuaal- ja lähisuhtevägivalla ohvritega.

Projektijuhi, TÜ naistekliiniku sünnitusabi ja günekoloogia lektori Kai Pardi sõnul on praktikast näha, kui väga on just meedikutele vaja koolitusi seksuaalvägivalla kahtlusega laste vigastuste hindamise kohta. „Seni on selliseid koolitusi pakutud üksikutel kordadel, kuid teadlikkuse kasvades tuntaks lastevastane seksuaalvägivald paremini ära ja sellise vägivalla kahtlusega lapsed saaksid asjatundlikumat abi,“ lisas Part.

Projekti käigus korraldatakse kaks seksuaal- ja lähisuhtevägivalla ohvrite toetamise koolitust. Esimene koolitus on mõeldud töötajatele, kes võivad puutuda kokku seksuaalvägivalda kogenud lapsega, ja teisel käsitletakse ohvrile vajaliku tundliku juriidilise toe küsimusi.

Kai Pardi sõnul on selline koolitamine samm edasi ohvrikesksema abisüsteemi poole, sest seksuaalvägivalla ohvrit mõjutab abi otsimisel üleelatud trauma. „Koolitame projekti käigus ka juriste, et neid oleks edaspidi võimalik suunata ohvri juurde. Ideaalis võiksid nad vajaduse korral nõustada kannatanut kogu järgneva süüteomenetluse vältel,“ lisas Part.

Koolitusprojekti rahastab Justiitsministeerium kuriteoennetuse iga-aastase riikliku toetuse eraldamise kaudu.

Lisainfo: Kai Part, TÜ naistekliiniku sünnitusabi ja günekoloogia lektor, kai.part@ut.ee