Korporatsioon Ugala tähistab sellel nädalal 100. aastapäeva

Korp! Ugala tähistab sellel nädalal oma sajandat aastapäeva. Juubeliaasta kulmineerub novembri esimesel nädalavahetusel, mil Tartus toimuvad mitmed avalikud üritused – kontsert ülikooli aulas, albumi esitlus, aktus, ball, vennastuspidu ja mitmed teised ametlikud üritused.

Juubelipidustused avab neljapäeval toimuv akadeemiline kontsert „Laulame Eestile“ Tartu ülikooli aulas, kus esinevad Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor ja Tartu ülikooli kammerkoor dirigent Triin Kochi juhatamisel, laulja-viiuldaja Maarja Nuut ja pianist Kadri-Ann Sumera. Kontserdil tulevad esmaettekandele korp! Ugalale kirjutatud kaks kooriteost – Jonas Tarmi „Peegelpildid“ naiskoorile ja Timo Steineri „Kumalased oma pühakojas“.

Aastapäevaüritustel meenutab ja mälestab korp! Ugala oma lahkunud vendi kontsert-jumalateenistusel Tartu Jaani kirikus ja pärja asetamisega Kalevipoja monumendi juures. Nädala alguses viisid ugalensised oma lahkunud vendade mälestuseks küünlaid haudadele üle terve maailma.

Pidustustel esitletakse korp! Ugala juubelialbumit „Korporatsioon Ugala 100“, mille toimetajaks on vilistlane Juhani Püttsepp. Album vaatleb Ugala sajandit oma liikmete ja nende tegude kaudu. Erinevatest kümnenditest astub meie ette must-sini-valget teklit kandnud või kandvaid mehi, kellega saame lähemalt tuttavaks. Teine ajaredel raamatus moodustub Ugala meeste suurtest tegudest.

Korp! Ugala juubelipidustused kulmineeruvad reedesel ballil ja laupäevastel koosolekutel Tartu ülikooli aulas. Vanemuise kontserdisaalis toimuvale vennastuspeole ehk kommersile on oodata pea 300 ugalensist ja külalist teistest akadeemilistest organisatsioonidest.

Juubeliks on põhjalikult renoveeritud ka korp! Ugala konvendihoone, kus pidustuste aegu toimuvad mitmed ametlikud üritused ja kokkusaamised. Korp! Ugala vilistlase Arnold Matteuse projekti järgi valminud konvendihoonet saab oma teiseks koduks pidada pea 350 ugalensist üle maailma.

1913. aastal asutatud korp! Ugala on akadeemiline organisatsioon, mis ühendab alatest 1913. aastast oma must-sini-valge lipu alla Eesti rahvusest meessoost tudengeid ja vilistlasi. Ugala lipukiri – isamaa, sõprus, ausus – väljendab nii Ugala eestimeelsust kui omavaheliste sõprussidemete loomise ja hoidmise tähtsust. Samuti peab Ugala oluliseks akadeemilist haridust ning toetab igati oma liikmeid selle omandamisel. Ugala on koht, kus ühise laua taga saavad kokku erinevate elu- ja erialadelt tudeng, õppejõud ja vilistlane.

Korp! Ugala juubeliaasta läbiviimisele on suureks toeks ugalensised üle terve maailma, Tartu linn, Eesti kultuurkapital, Eesti kultuuriministeerium, Tartu ülikool, AS A Le Coq, Ameerika Ühendriikide suursaatkond Eestis, Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor, Tartu ülikooli kammerkoor ja Eesti rahvusringhääling.

Rohkem infot vaata korp! Ugala kodulehelt.

Lisainfo: vil! Margus Ots, korp! Ugala vilistlaskogu esimees, tel: 508 2244;
vil! Indrek Mustimets, korp! Ugala juubelipidustuste programmijuht, tel: 506 3076.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja