Mitmekesisuse kuu: Tarmo Strenze loeng põlvkondade vahetumisest

Eesti Inimõiguste Keskuse eestvedamisel tähistatakse mais inimeste mitmekesisuse kuud. Tartu Ülikool liitub selle ettevõtmisega esimest korda ning tähistab mitmekesisuse kuud miniloengute sarjaga.

17. mail kella 14.15–15.00 käsitleb Tartu Ülikooli sotsioloogia lektor Tarmo Strenze veebiloengus põlvkondade vahetumist. Huvilised on oodatud registreeruma

Põlvkonnad on väga oluline sotsiaalse mitmekesisuse allikas. Igas ühiskonnas elavad kõrvuti mitme põlvkonna esindajad. Põlvkondade vahetumine on üks peamisi sotsiaalsete muutuste põhjuseid. Loengul räägib Tarmo Strenze põlvkondade mõistest ja tuntumatest põlvkondadest. Samuti vaatleb ta, mida saab põlvkondade põhjal öelda ühiskonna oleviku ja tuleviku kohta näiteks Eestis või Venemaal.

Foto on dekoratiivne

Piret Kärter: Narva tööelu väljakutsed