Õigusteaduskonna direktoriks valiti sotsiaalõiguse professor Gaabriel Tavits

Õigusteaduskonna nõukogu valis tänasel koosolekul teaduskonna direktoriks sotsiaalõiguse professori ja sotsiaalteaduste valdkonna õppeprodekaani Gaabriel Tavitsa. Uus juht asub ametisse 1. jaanuaril 2019, mil lõpeb praeguse direktori Peep Pruksi ametiaeg.

„Tartu Ülikooli õigusteaduskonna areng jätkub senises suunas – kõrge kvaliteediga õigusõpe kõigil kolmel õppetasemel ning kõrgetasemeline teadustöö,“ ütleb tulevane direktor Gaabriel Tavits.

Sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Raul Eamets tunnustab Peep Pruksi teaduskonna kindlakäelise juhtimise eest ning soovib edu ja jaksu alustavale direktorile. „Peep Pruks on juhtinud teaduskonda väga pühendunult ning paistnud silma tasakaalukuse ning kindlameelsusega. Tänan teda tehtud tubli töö eest! Soovin sama kindlat kursihoidmist Gaabriel Tavitsale, kes on õppeprodekaani ametis ilmekalt demonstreerinud oma juhioskusi. Võin kinnitada, et õigusteaduskond saab endale väga hea juhi,“ ütleb Eamets. Ta lisab ka, et alanud on aktiivsed otsingud valdkonnale uue õppeprodekaani leidmiseks ning võimalikud kandidaadid on kaardistatud.

Professor Gaabriel Tavits lõpetas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna 1994. aastal ning kaitses 2001. aastal õigusteaduse doktorikraadi teemal „Tööõiguse rakendusala määratlemine“.

Ta töötab Tartu Ülikoolis alates 1996. aastast, esmalt töö- ja sotsiaalhooldusõiguse lektori ja dotsendina ning alates 2016. aastast sotsiaalõiguse professorina. 2018. aastast on professor Tavits sotsiaalteaduste valdkonna õppeprodekaan ning vastutab valdkonna õppekorralduse ja sellega seotud arendustegevuse eest.

Professor Gaabriel Tavitsa peamised uurimisvaldkonnad on kaasaegne tööõigus ja sotsiaalõigus. Temalt on ilmunud arvukalt publikatsioone, mis on panustanud tööõiguse arengusse nii Eestis kui rahvusvahelisel tasandil. Ta on raamatute „Avaliku teenistuse õiguslikud alused“, „Sotsiaalhooldusõigus“ ja „Võõrtöötajate sotsiaalse kaitse põhijooned Euroopa Liidus“ autor.

Samuti on Gaabriel Tavits osalenud erialases seadusloomes, olles muuhulgas sotsiaalseadustiku kodifitseerimise peakomisjoni liige.

Professor Tavitsal on laiaulatuslik rahvusvaheline kogemus. Ta on mitmete rahvusvaheliste koostöövõrgustike liige, nt Euroopa tööõiguse koostöövõrgustik (European Labour Law Network) ja tööõiguse, tööhõive ja tööturu poliitika Euroopa keskus.

Lisateave: Raul Eamets, TÜ sotsiaalteaduste valdkonna dekaan, 514 0082 raul.eamets@ut.ee