Rakendusmatemaatika konverents toob Tartusse 150 reaalteadlast

27.–30. mai kogunevad Tartusse kaksikkonverentsile „Mathematical Modelling and Analysis” ja „Approximation Methods and Orthogonal Expansions“ enam kui 150 reaalteadlast 23 riigist. Kaksiküritus on pühendatud Eesti rakendusmatemaatika koolkonna alusepanija professor Gennadi Vainikko 75. sünnipäevale.

Konverentsi eesmärgiks on vaadelda matemaatilise modelleerimise ja numbriliste meetodite kasutusvõimalust kaasaegsete teadus- ja inseneriprobleemide lahendamisel ning viia kokku teadlased, et edendada valdkondlikku koostööd.

Kaksikkonverentsi programmikomitees on kuulsaid oma ala spetsialiste, kes astuvad üles ka plenaarettekandjatena. Nende hulgas on:

• Hermann Brunner (Hong Kong Baptist University, China)
  • Raimondas Ciegis (Vilnius Gediminas Technical Univ, Lithuania)
  • Zdzislaw Jackiewicz (Arizona State University, USA)
  • Barbara Kaltenbacher (University of Klagenfurt, Austria)
  • Rainer Kress (University of Göttingen, Germany)
  • Helmut Neunzert (Fraunhofer Institute, Kaiserslautern, Germany)
  • Sergei Pereverzyev (RICAM, Linz, Austria)
  • Ian H. Sloan (University of New South Wales, Sydney, Australia)
  • Grigory I. Shishkin (Institute of Mathematics and Mechanics, Ekaterinburg, Russia)
  • Gennadi Vainikko (University of Tartu, Estonia)

Professor Gennadi Vainikko 75. sünnipäevale pühendatud kaksikkonverents toimub Tartu Dorpati konverentsikeskuses. Professor Vainikko on Eesti rakendusmatemaatika koolkonna alusepanija, ta on juhendanud üle veerandsaja doktoriväitekirja ning on mitmete tänaste juhtivate matemaatikute õpetaja ja hea kolleeg.

Konverentsi organiseerivad TÜ matemaatika instituut, Euroopa tööstusmatemaatika konsortsium (ECMI), Vilniuse Gediminase nimeline tehnikaülikool,  Eesti matemaatika selts ja Eesti operatsioonianalüüsi selts. Organiseerimiskomiteed juhib diferentsiaal- ja integraalvõrrandite professor Arvet Pedas.

Rohkem infot konverentsi kohta leiate kodulehelt.

Lisainfo: Uno Hämarik, TÜ diferentsiaal- ja integraalvõrrandite dotsent, e-post: uno.hamarik@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja