Selgusid parimad eesti keelt võõrkeelena tundvad noored

29. ja 30. märtsil 2010 toimus Tartu Ülikoolis vene õppekeelega koolide õpilastele eesti keele olümpiaadi lõppvoor, mille teemaks oli tegusõna eesti keeles.

Lõppvoorus tunnistati parimaks Jana Aksakova Narva Täiskasvanute Koolist, kes oli ühtlasi ka parim õpilane vanemas vanuserühmas. Üldarvestuses teise koha saavutanud Anna-Maria Sepp Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasiumist oli parim nooremas vanuserühmas.

Olümpiaad korraldati kahes voorus kahele vanuserühmale. Noorema rühma moodustasid 9.–10. klasside, vanema 11.–12. klasside õpilased. Eelvoorus kirjutasid mõlema vanuseastme õpilased iseseisva tööna seletuskirja. Lõppvooru kutsuti 124-st õpilasest 40.

Vanemate klasside arvestuses sai 2. koha (üldarvestuses 3. koha) Jekaterina Zinakova Rakvere Vene Gümnaasiumist ning 3. koha Kristina Stetskaja Tartu Annelinna Gümnaasiumist (üldarvestuses 4.).

Nooremas rühmas sai 2. koha Vladimir Iljin Tartu Annelinna Gümnaasiumist (üldarvestuses 6.); 3.-4. kohta jagasid Nelli Pavlova Pärnu Vene Gümnaasiumist ja Jelena T¨urakova Kehra Gümnaasiumist (üldarvestuses 8.-9.).

Tunnustati ka eelvooru parimaid – Vladimir Iljini Tartu Annelinna Gümnaasiumist ja Julia Vinnikat Valga Vene Gümnaasiumist.

Kirjastus Avita toetas edukamaid õpilasi 3000-kroonise stipendiumiga. Olümpiaadi toetasid ka Tartu Ülikool, Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Keele Sihtasutus ja Eesti Rahvaluule Arhiiv.

Olümpiaadide korraldamist koordineerib Tartu Ülikooli teaduskool ning rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Olümpiaadi koduleht: http://www.teaduskool.ut.ee/ekvk

Lisainfo: Sirje Rammo, olümpiaadi žürii esimees, tel 737 5225, e-post sirje.rammo@ut.ee.

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja