Tartu Ülikool ja Muinsuskaitseamet kirjutasid alla koostööleppele

Muinuskaitseameti peadirektori asetäitja teadusalal Anneli Randla ütles, et suurem osa Muinuskaitseameti töötajatest on Tartu Ülikooli vilistlased ja juba varasemast on ametil olemas positiivne koostöökogemus TÜ ajaloo ja arheoloogia instituudi praktikantide vastuvõtmise osas. "Koostöölepingu sõlmimisega antakse olemasolevale koostööle konkreetsem ja laiapõhjalisem alus ning süvendatakse vastastikku kasulikke kontakte," ütles Randla.

Koostööleping on oma olemuselt raamleping, mille sõlmimise eesmärk on arendada ja tihendada ülikooli ja Muinuskaitseameti koostöösidemeid. Lepingu kohaselt võimaldab Muinsuskaitseamet TÜ üliõpilastel, kelle eriala on seotud ajaloo, arheoloogia, arhiivinduse, etnoloogia ja kunstiajaloo, aga ka ajakirjanduse, suhtekorralduse, avaliku halduse või õigusteadusega, sooritada oma praktikat ameti kõigis maakonnakeskustes. Samuti võib amet määrata oma töötajaid kultuuripärandit, muinsuskaitset või restaureerimist puudutavatel teemadel lõputöid kirjutavate üliõpilaste kaasjuhendajateks.

Veel sätestab leping TÜ ja Muinuskaitseameti koostöö teadusuuringute vallas ning ka Tartu Ülikooli omandis olevate kultuurimälestiste kaitse ja säilimise tagamisel. Muinsuskaitseamet toetab ka Tartu Ülikooli ajaloolise tuumikhoonestuse restaureerimise riikliku programmi vastuvõtmist ning selle elluviimist.

Lisainfo: Muinsuskaitseameti peadirektori asetäitja teadusalal Anneli Randla, tel 507 4131, anneli.randla@muinas.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja