Tartu Ülikool läbis positiivselt täienduskoolitusasutuste lävendipõhise hindamise esimese etapi

Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuur (EKKA) alustas 1. oktoobril 2019 lävendipõhise hindamisega Eesti Töötukassa koolituskaardi partnerite seas. Täienduskoolitusasutuste hindamise eesmärk on anda hinnang koolituskaardi partnerite võimekusele täita nii täiskasvanute koolituse seaduses (TäKS) kui ka täienduskoolituse standardis määratletud kvaliteedinõudeid. Lävendipõhine hindamine koosneb kahest etapist – veebilehe hindamisest ning õppe kvaliteedi hindamisest.

Tartu Ülikooli täiendusõppe veebileht ut.ee/koolitus vastab EKKA eksperthinnangul täiskasvanute koolituse seaduse nõuetele. Kvaliteediagentuuri hinnangus märgitakse, et ülikooli veebilehel on nõuetekohaselt esitatud täiendusõppijate jaoks vajalik info koolituste korralduse ja nende kvaliteedi tagamise (õppesse vastuvõtu, õppetasu tasumise, tagasiside kogumise, koolitajate kompetentsuse tõendamise jmt) kohta. Samuti vastasid kehtivatele nõuetele valimisse sattunud täiendusõppeprogrammid.

Tartu Ülikooli õppeprorektori Aune Valgu sõnul on kõrge kvaliteedi hoidmine ülikooli täiendusõppes sama tähtis kui tasemeõppes ning täiendusõppes pole see kindlasti lihtsam, õppijate ootused on sageli kõrgemadki. „Mul on väga hea meel, et meie järjepidevat tööd nii koolituste sisu kui korralduse kvaliteedi tagamisel kroonis positiivne hinnang. Suur tänu kõikidele täiendusõppesse panustajatele!“ lisas Aune Valk.

Tartu Ülikool on kehtivas arengukavas seadnud eesmärgiks kasvada elukestva õppe ülikooliks, pakkudes paindlikke õppimisvõimalusi eri sihtrühmadele nii taseme- kui täiendusõppes. Tartu Ülikool on Eesti suurim täiendusõppe pakkuja. 2019. aastal toimus ülikoolis üle 900 koolituse, millel osales üle 36 000 täiendusõppija. Ülikool on korraldanud tellimuskoolitusi paljudele asutustele ja organisatsioonidele, näiteks 2019. aastal tellisid koolitusi BLRT Grupp, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Ericsson Eesti, Tervishoiutöötajate Kutseliit, mitmed ministeeriumid, haridusasutused jpt.

Lisateave: Tiia Ristolainen, TÜ elukestva õppe keskuse juhataja, 737 6203, 501 5584, tiia.ristolainen@ut.ee