Tartu Ülikool viib Türi kolledži keskkonnakorralduse õppekava loodus- ja tehnoloogiateaduskonda

TÜ Türi kolledži õppekava "Keskkonnakorraldus ja planeerimine" integreeritakse alates sügisest 2011 Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonda. Tudengite õppetöö jätkub Tartus. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39257","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

TÜ õppeprorektori prof Birute Klaasi sõnul on kolledži õppetöö ületoomine Tartusse paratamatu samm, kuna Türil pole kolledži tegevuse jätkamine jätkusuutlik. "Kolledžil puudub täna kriitiline hulk inimesi tegevuse jätkamiseks, sest sadakond tudengit ja vaid kolm oma õppejõudu pole piisav, et tervet institutsiooni ära majandada. Seevastu kolledži ainsa õppekava integreerimisega loodus- ja tehnoloogiateaduskonna alla saame parandada nii õppetegevuse kvaliteeti kui ka pakkuda tudengitele paremaid valikuvõimalusi õppetöös ning vähendada dubleerimist ülikooli sees," täpsustas Klaas.

TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna dekaan prof Peeter Burk lisas, et eelkõige on muutusest kasu just kolledži tudengitel, kelle valikuvõimalused on Tartus tunduvalt suuremad kui Türil. "Oluliselt muutub õppetöö korraldus, sest ainete läbimine jaotub mõistlikult iganädalasteks ja regulaarseteks tundideks. Paraneb ka praktikumide läbiviimise materiaalne baas, mille samal tasemel Türil väljaarendamine oleks Eesti väiksust arvestades liialt ressursse killustav. Tudengitel tekib võimalus osaleda paljude tippteadlaste loengutel, kes muidu Türile ei sattunud ja osaleda aktiivselt ka Tartu üliõpilaselus," ütles Burk.

TÜ õppeosakonna juhataja Siret Rutiku kinnitusel aitab Tartu Ülikool üliõpilasi igati, et õppetööalased ümberkorraldused võimalikult sujuvalt laabuksid.

TÜ Türi kolledžis õpib hetkel 129 tudengit. Kolledž asutati 1996. aastal ja algselt paiknes see Türi Majandusgümnaasiumiga ühes hoones. 2001. aastast alates on kolledž asunud Türi linnale kuuluvas hoones Viljandi tn 13b. Käesoleva akadeemilise aasta lõppedes läheb hoone omanikule tagasi ja TÜ kolledži õppetöö jätkub Tartus.

Lisainfo:
Birute Klaas, TÜ õppeprorektor, tel 737 6200, 506 9749
Peeter Burk, TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna dekaan, tel 737 5258, 509 8836
Timo Kikas, TÜ Türi kolledži direktor, tel 384 9161, 5302 3636

Anneli Miljan