Tartu Ülikooli rektoriks kandideerivad Toomas Asser ja Margit Sutrop

Täna, 15. märtsil registreeris Tartu Ülikooli (TÜ) rektori valimisteks moodustatud komisjon rektorikandidaatideks professor Toomas Asseri ja professor Margit Sutropi.

Professor Toomas Asseri esitasid TÜ sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu, meditsiiniteaduste valdkonna nõukogu ning loodus- ja täppisteaduste valdkonna nõukogu. Professor Margit Sutropi esitasid humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna nõukogu, sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu ning loodus- ja täppisteaduste valdkonna nõukogu.

Valimiskomisjoni esimees, TÜ molekulaarse taimebioloogia professor Hannes Kollist avaldas heameelt, et ülikooli valdkonnad on rektorikandidaatideks esitanud kaks tunnustatud professorit, kellel on mõlemal ka suur juhtimiskogemus. „Nüüd saavad kandidaadid asuda oma valimisplatvormi ülikooliperele tutvustama,“ lisas ta.

Toomas Asser on TÜ neurokirurgia professor, närvikliiniku juhataja, TÜ nõukogu liige ja Eesti teaduste akadeemia liige. Margit Sutrop on TÜ praktilise filosoofia professor, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan, eetikakeskuse juhataja, rektoraadi liige ja Academia Europaea liige.

5. aprillil kell 16.15 toimub TÜ aulas rektorikandidaatide väitluskoosolek. 9. aprillil võtavad kandidaatide suhtes seisukoha TÜ nõukogu ja senat.

Rektori valimise koosolek toimub 26. aprillil kell 12 ülikooli aulas. Valimisi reguleerivad Tartu Ülikooli põhikiri ja rektori valimiste reglement.

TÜ uue rektori ametiaeg algab 1. augustil 2018. Seni on TÜ rektori kohusetäitja professor Tõnu Lehtsaar.

Lisainfo: Hannes Kollist, valimiskomisjoni esimees, 737 4814, hannes.kollist@ut.ee

Mari-Liis Pintson
Pressinõunik
Tel: +(372) 737 5681
Mob: +(372) 5866 8677