Teadlased tutvustavad uuringuid koroonaviirusega võitlemiseks

Teadlaste Öö festivali raames toimub 23. septembril AHHAA teaduskeskuse kohvikus Newton  “Kellaviietee teadlasega”. Üritusel tutvustavad Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli teadlased enda uurimistöid koroonaviirusega seotud probleemidele lahenduste leidmiseks.

Esitletavaid uurimisprojekte toetab Eesti Teadusagentuur erakorralise rahastusmeetme kaudu, et aidata teadlastel leida lahendusi koroonaviirusega seotud probleemidele. Projektid algasid 2020. aastal ja lõpevad 2021. aasta lõpuks. “Teadlaste ja teaduse olulisust COVID-19 pandeemiaga võitlemisel seostatakse enamasti vaktsiiniga, ent vähem on teada, kui paljudele pandeemiast tekkinud erinevatele probleemidele ja nende ennetamise võimalustele kogu maailma teadlased praegu pingsalt lahendusi otsivad. “Kellaviieteel teadlasega” avaneb suurepärane võimalus tutvuda Eesti teadlaste uurimistööga, mille tulemustest võib meile kõigile juba lähitulevikus väga suur abi olla,” selgitas Eesti Teadusagentuuri uurimistoetuste osakonna juhataja Siret Rutiku.

Oma uurimisprojekte tutvustavad:

• Angela Ivask (Tartu Ülikool), “Kas saame viirustele vastu nanotehnoloogia abil?”
  • Erwan Yann Rauwel  (Eesti Maaülikool), “Nanotechnology applied to everyday life antimicrobial coating”
  • Tavo Romann (Tartu Ülikool), “Viirusthävitavate kihtidega korduvkasutatavad näomaskid ja puutepinnad”
  • Arun Kumar Singh (Tartu Ülikool), “Deploying Robot Fleets in Human Crowded Spaces”
  • Enn Lust (Tartu Ülikool), “Elektroketruse/elektrospinningu meetodil valmistatud  aktiveeritud nanokiud materjalide omadused”
  • Indrek Jõgi (Tartu Ülikool), “Koroonalahendus koroona probleemile!”
  • Kadri Suija (Tartu Ülikool), “Patsiendiküsimustik terviseandmete tervikahelas - võimalik või võimatu?”

Üritused on kõigile tasuta, oodatud on nii suured kui väikesed huvilised. Üritusi jäädvustab fotograaf ning fotod avaldatakse
Eesti Teadusagentuuri ja Teadlaste Öö festivali korraldajate veebilehtedel ja sotsiaalmeediakanalites.

Lisateave: Rebekka Vedina, Eesti Teadusagentuuri sihtgrantide koordinaator, 5697 6673, rebekka.vedina@etag.ee