TÜ audoktor Thomas Wilhelmsson valiti Helsingi Ülikooli rektoriks

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41318","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Thomas Wilhelmsson on sündinud 1949. aastal. Õigusteaduste doktori kraadi kaitses ta 1980. aastal Helsingi Ülikooli juures ning 1981. aastast on ta era- ja äriõiguse professor. Ka on ta juhtinud Helsingi Ülikooli õigusteaduskonda (1989 - 1998). Thomas Wilhelmsson on veel Oslo ja Uppsala ülikooli audoktor.

Wilhelmssoni peamised uurimisvaldkonnad õigusteaduses on muu hulgas lepinguõigus, tarbijakaitse ja äriõigus (partnerlussuhted). Ta on juhtinud Soome Akadeemia rahastatud uurimisprojekte näiteks erastamisest, heaoluriigi ootustest eraõiguse suhtes ning eraõigusest multikultuurses ja –keelses Euroopas. Wilhelmsson on mitmete õigusalaste organisatsioonide liige nii Soomes kui Euroopa Liidus ning Soome Justiitsministeeriumi nõunik. Ta on kirjutanud raamatuid ning avaldanud artikleid nii Soomes kui teiste riikide erialaajakirjades.

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja