TÜ ja Nebraska Wesleyani ülikool kohtuvad põnevas korvpallilahingus

Teisipäeval, 16. augustil kell 18 toimub TÜ spordihoones ajalooline korvpallimat¨, kus vastamisi lähevad TÜ/Rocki teine koosseis ja Nebraska Wesleyani ülikooli (USA) esindusmeeskond.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38391","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Nebraska Wesleyani ülikooli korvpallimeeskond, nimega Preeriahundid, saabus Eestisse 11. augustil ja kokku mängitakse kolme vastasega: lisaks TÜ/Rockile kohtuvad Preeriahundid ka veel Rakvere Tarva ja BC Pärnuga.

Wesleyani ülikooli meeskonna treeneri Cam Shucknechti sõnul annab see reis USA meeskonnale hea võimaluse mängida teise riigi sportlaste vastu, oma võimeid võrrelda ning enne sügisese hooaja algust vormis selgusele jõuda. "Samas õpime ka tundma Eestit, selle ajalugu ja kultuuri – poisid mäletavad seda reisi terve elu," lisas Shucknecht.

TÜ akadeemilise spordiklubi korvpallidivisjoni direktori Andres Ottenderi sõnul on noormängijatele avanenud võimalus end rahvusvaheliselt proovile panna äärmiselt tervitatav. "Kuna ameeriklased arvasid, et meie esindusmeeskond on nende jaoks pisut kõva pähkel, siis paneme neile vastu mullu esiliigas mänginud järelkasvumeeskonna, mida tugevdame vajadusel ka mõningate põhimeeskonna mängijatega."

Preeriahuntide ridades on keskmängijana juba teist hooaega platsil ka üks Eesti poiss – Nebraska Wesleyani ülikoolis õppiv 202 cm pikkune Sass Karemäe, kes varem on mänginud Eestis nii TTÜ võistkonnas kui ka Eesti noortekoondises.

Nebraska Wesleyani ülikooli (NWU) seob Tartu Ülikooliga pikaajaline koostöö – juba 2007. aastal sõlmiti koostöölepe üliõpilasvahetuseks, mida reisistipendiumi näol on toetanud estofiili Harry Huge’i juhitav heategevusfond Harry and Reba Huge Foundation. Harry Huge on Wesleyani ülikooli vilistlane, tuntud USA advokaat, kelle stipendiumifond on nii Wesleyani ülikooli kui ka TÜ ja NWU vahelise koostöö suursponsoriks.

Wesleyani korvpallimeeskonda saadab NWU delegatsioon, kuhu kuuluvad Harry Huge koos abikaasa Rebaga ning ülikooli kuratooriumi liige ja sama ülikooli audoktor professor Lawrence C. Mohr. TÜ poolt võtavad külalised vastu teadusprorektor Kristjan Haller ja kantsler Andres Liinat.

Lisainfo: Andres Ottender, TÜ ASK, tel 737 6856, 515 7501, andres.ottender@ut.ee; Sirje Üprus, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, tel 737 5615, sirje.uprus@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja