TÜ kammerkoor ja dirigent Triin Koch tõid Tartusse kõrged kooriauhinnad

Festivali kõrgetasemeline rahvusvaheline žürii eesotsas dirigent Eri Klasiga tunnustas TÜ kammerkoori dirigenti Triin Kochi festivali dirigendi eripreemiaga.

Triin Koch juhatab TÜ kammerkoori alates aastast 2001 ning tema käe all on kammerkoor võtnud oma repertuaari ligi 100 kooriteost. Triin Koch on koos kammerkooriga esinenud ja üles astunud ligi 150 korral.

Lisaks Tartu Ülikooli kammerkoorile on Triin Koch ka Tartu Ülikooli akadeemilise naiskoori peadirigent, Tartu Ülikooli akadeemilise naiskoori Tallinna vilistlaskoori ja Heino Elleri muusikakooli naiskoori dirigent. Sellel suvel on Koch koolinoorte laulupeo neidudekooride ja Eesti-Soome laulupeo naiskooride üldjuht.

Tartu Ülikooli kammerkoor on dirigent Triin Kochi juhendamisel osalenud seitsmel koorifestivalil nii Eestis kui ka välismaal ning alati on koor ja dirigent pälvinud festivali žüriide poolt auhinnalisi kohti ja äramärkimisi. Praegu on kammerkooril käsil oma esimese CD-plaadi väljaandmine, mille tarbeks salvestatakse koorimuusikat Tartu Ülikooli aulas.

Lisainfo: Indrek Mustimets, TÜ kammerkoori president, tel 506 3076

Anneli Maaring