TÜ kehakultuuriteaduskond ja matemaatika-informaatikateaduskond esitasid Tartu Ülikooli rektori kandidaadiks Volli Kalmu

Kehakultuuriteaduskonna dekaani Vahur Ööpiku sõnul on Volli Kalm end õppeprorektorina tõestanud võimeka juhina. "Lisaks sellele on professor Kalm juhtinud edukalt ka Eesti Kõrghariduse Hindamise Nõukogu, niisiis on tema juhikogemus teaduse ja hariduse vallas küllaltki suur," ütles Ööpik.

Matemaatika-informaatikateaduskonna prodekaan Tiit Roosmaa tõstis samuti esile Volli Kalmu juhiomadusi ning tööd õppeprorektorina. "Loomulikult pole vähetähtis ka see, et Kalm on rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud teadlane," lisas Roosmaa.

Rakendusgeoloogia professor Volli Kalm on sündinud 1953. aastal Vändras. 1976. aastal lõpetas ta Tartu Riikliku Ülikooli geoloogia erialal ning kaitses 1984. aastal Eesti Teaduste Akadeemia Geoloogia Instituudi juures geoloogiakandidaadi kraadi. Ta on olnud TÜ geoloogia instituudi juhataja ning bioloogia-geograafiateaduskonna dekaan. Aastatel 1998 – 2003 oli Volli Kalm Tartu Ülikooli õppeprorektor.

Volli Kalmu näevad rektorina ka õigusteaduskond, usuteaduskond ja 17 Tartu Ülikooli professorit. Arstiteaduskonna ja bioloogia-geograafiateaduskonna kandidaat on Eesti Maaülikooli rektor Alar Karis ning filosoofiateaduskond ja sotsiaalteaduskond esitasid rektori kandidaadiks professor Margit Sutropi.

Rektori kandidaatide esitamise tähtaeg on 7. mai 2007. Rektorikandidaatide väitluskoosolek toimub 24. mail kell 16 ülikooli aulas ning rektori valimised toimuvad 31. mail 2007 kell 12 ülikooli aulas.

Lisainfo: Vahur Ööpik, kehakultuuriteaduskonna dekaan, tel 737 5366, 518 4234, vahur.oopik@ut.ee ja Tiit Roosmaa, matemaatika-informaatikateaduskonna prodekaan, tel 737 5870, 516 4221, tiit.roosmaa@ut.ee

Kogu info TÜ rektori valimiste kohta aadressil: /198202

Anneli Maaring