TÜ õigusteadlased tutvustasid Prahas Eesti põhiseadust

Augusti lõpust septembri keskpaigani toimus Prahas võrdleva riigiõiguse suveülikool, kust võtsid osa ka TÜ õigusteaduse tudengid ja õppejõud. Suveülikool sai teoks Eesti, Saksamaa, Austria, Poola ja T¨ehhi ülikoolide koostöös.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38143","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Hamburgi ülikooli eestvedamisel ja Praha Karli ülikooli toetusel korraldatud suveülikoolist võtsid lisaks nimetatutele osa ka Krakowi, Grazi ja Tartu ülikooli õigusteaduskondade õppejõud ja üliõpilased. Teiste seas esindas Hamburgi ülikooli endine Saksa liidukonstitutsioonikohtu kohtunik emeriitprofessor Wolfgang Hoffmann-Riem.

TÜ õigusteaduskonna Tallinna osakonna riigiõiguse õppejõu Madis Ernitsa sõnul oli suveülikool hea võimalus tutvustada Eesti põhiseaduse tugevaid külgi võrdleva riigiõiguse Euroopa tänasele ja tulevasele paremikule ning arutleda üheskoos probleemide üle. "Loodetavasti avaneb võimalus seda intensiivõppemoodust tulevikus jätkata ja sellest traditsioon kujundada. Vast leidub selleks TÜ õigusteaduskonnas edaspidigi piisavalt huvilisi nii õppejõudude kui üliõpilaste seas," ütles Ernits.

TÜ õigusteaduskonna Tallinna osakonna III kursuse tudengi Andra Laurandi arvates andis suveülikoolis osalemine hea võimaluse harjutada saksa õiguskeelt ka neile tudengeil, kellele saksa keel pole emakeeleks. "Samas võiks edaspidi koostada programmi tasakaalustatumalt, sest Saksa ja Austria diskussioon kippus domineerima. Nii idee kui ka korraldus olid aga suurepärased ning sarnaseid projekte võiks korraldada edaspidigi. Ja miks ei võiks kunagi tulevikus võtta initsiatiivi ka Eesti?"

Suveülikoolis said viie osaleva riigi üliõpilased saksa keeles ülevaate osalevate riikide põhiseadusloost ning läbisid põhiseaduslikkuse järelevalve, parlamendi- ja rahvahääletuseõiguse, presidendi institutsiooni, põhiseaduse muutmise ning Euroopa Liidu aspektide võrdleva kursuse. Üle poole kuu kestnud kursus lõppes eksamiga.

Eestit esindasid peale tudengite ja Madis Ernitsa veel TÜ õigusteaduskonna õppejõud Rodolphe Laffranque, TÜ õigusteaduskonna endine DAAD-programmi välislektor Christoph Schewe ning siseministri nõunik Krõõt Tupay.

Rohkem infot: http://www.dikaiosyne.de/

Lisainfo: Madis Ernits, tel 631 6365, madis.ernits@riigikogu.ee


Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja
tel +372 737 5683
mob +372 515 0184
e-post anneli.miljan@ut.ee
www.ut.ee