TÜ tunnustas aastapäeval parimaid õppejõude

Ühes rahvusülikooli 98. aastapäeva pidustustega tunnustas Tartu ülikool tänavu taas kõigist neljast valdkonnast üht üliõpilaste kiituse pälvinud õppejõudu. Aasta õppejõud valiti välja Tartu ülikooli tudengite tagasiside põhjal ning lisaks nelja valdkonna parimatele tõsteti igast esile veel üheksa õppejõudu.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast sai tiitli vene keele õpetaja Natalija Joonas, sotsiaalteaduste valdkonnast inglise õiguskeele õpetaja Reet Talpsepp, meditsiiniteaduste valdkonnast kirurgiliste haiguste dotsent Margot Peetsalu ja loodus- ja täppisteaduste valdkonnast taimefüsioloogia dotsent Joachim Matthias Gerhold.

Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Taavi Vanaveski sõnul tunneb üliõpilasesindus uhkust, et ülikoolis on tublid õppejõud, keda üliõpilased kiidavad. „See on suur töö olla hea õppejõud. Õppejõul kulub palju aega just teabe edastusele ja selle lahti seletamisele üliõpilase jaoks. Leian, et oluline on õppejõu ning üliõpilase vaheline kommunikatsioon ja personaalse visaduse näitamine. " ütles Vanaveski.

„Üliõpilastena hindame tihti just neid õppejõude kõrgelt, kelle moodi ise tahaksime olla. Õppejõu töös on oluline omada ülevaadet õpetamise metoodikatest ja mitte karta proovida uusi, olgu siis selleks videoloengud või lausa reaalajas konverentsikõned. Oluline on personaalne lähenemine ja partneri mõistmine. Kui kohelda üliõpilasi võrdse partnerina, siis on võimalik mõista ka teist osapoolt paremini. Üliõpilasesinduse esimehena rõhutan, et ka meie kui üliõpilased saame rohkem õppejõududele vastu tulla. Üliõpilastena peame ise soovima ja nõudma paremat haridust," lisas Vanaveski.

Aasta õppejõudude tiitlid anti võitjatele üle ülikooli tunnustusüritusel, mis toimus 1. detsembri õhtul Vanemuise kontserdimajas. Neli parimat said endale mälestuseks erikujundusega hõbedast kihilise rinnamärgi, mille autor on ehtekunstnik Katrin Veegen. Auhinnamärgile lisandub ka rahaline preemia.

Tunnustusüritusel anti üle veel kaks teistki tunnustust. Õppekvaliteedi edendamise auhinna võitis sel aastal esimest korda meditsiiniteaduste valdkonna üksus, kliinilise meditsiini instituut. Teiseks tugevaks nominendiks oli matemaatika ja statistika instituut. Mõlemale struktuuriüksusele antakse välja tunnustuskiri. Programmijuhtidest pärjati tänavu aasta programmijuhi tiitliga Vivian Puusepp, Alar Kilp, Merike Ristikivi, Ilona Faustova ja Ain Raal.

Täpsemat infot ülikooli tunnustuse pälvinute kohta leiab TÜ kodulehelt.

Lisainfo: Kady Sõstar, TÜ protokolli peaspetsialist, 737 5685, kady.sostar@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli pressinõuniku assistent