TÜ vastuvõtt lõppenud: suurim avalduste arv tõi ka parimad kandidaadid

Tartu ülikooli tasemeõppe vastuvõtt jõudis lõpusirgele. Reedel lõppenud avatud ülikooli vastuvõtuga lisandus 2049 sisseastumissoovi, mis tähendab, et suurim arv sisseastumisavaldusi esitati Tartu ülikooli – kokku 11 441 avaldust. TÜ-s alustab tänavu õpinguid kõrgema akadeemilise tasemega üliõpilaskond, kuna vastuvõetute keskmised konkursipunktid kujunesid mullusest kõrgemateks. 

Tartu ülikoolis soovis kõrghariduse esimesel astmel õpinguid jätkata 8948 inimest, kellest 7528 esitasid avalduse päevasesse õppesse ning 1420 avatud ülikooli. Magistriõppesse esitati kokku 2203  avaldust, mille esitanutest 1574 pürgisid päevasesse õppesse ning 629 eelistasid paindlikku avatud ülikooli õppevormi. Doktoriõppes õpingute jätkamiseks esitasid dokumendid 290 inimest. Välisüliõpilastelt laekus kolme õppeastme peale kokku 415 avaldust. 

Sisseastumisavalduste arvu kõrval on Tartu ülikooli jaoks eelkõige oluline kandidaatide kvaliteet. Kõrge taseme tagamiseks ning parimate tudengikandidaatide saamiseks on TÜ kehtestanud kõige karmimad sisseastumistingimused. Näiteks kehtib miinimumlävend, mille ületamine on dokumentide esitamise eelduseks.

„Meie sisseastumistingimused on karmimad kui teistel ülikoolidel ning vastuvõtu tulemused näitavad, et teistest kõrgemad nõudmised on end ära tasunud ning aidanud saavutada vastuvõtu peaeesmärki – tuua TÜ-sse õppima tublimatest tublimad. Näiteks 60 protsenti kõikidest gümnaasiumilõpetajatest, kes sooritasid tänavu vähemalt ühe riigieksami maksimumpunktidele, kandideerisid just TÜ-sse ning ligi 40 protsenti 2013. aasta medalistidest asub sel sügisel õppima TÜ-s,“ ütles Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik ning lisas, et TÜ-sse õppima pürgijate keskmine riigieksami tulemus oli 10 punkti võrra suurem Eesti keskmisest. „Ühtlasi on Tartu ülikoolil hea meel, et tänu kõrgharidusreformile pääses sel aastal tasuta õppima rohkem võimekaid kandidaate,“ rõõmustas Hallik.

TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo sõnul tuli päevases õppes kõige paremaid õpitulemusi ette näidata teatrikunsti, arsti- ning hambaarstiteaduse erialadel, kuhu pääsemiseks pidi konkursipunkte koguma vastavalt 91,2, 86,9 ja 86. „Konkursipunktide võrdluses tõuseb esile, et keskmine punktisumma, mille alusel ülikooli vastu võeti, oli 81,5 punkti, mis on oluliselt kõrgem kui varasematel aastatel – mullu oli keskmiseks 79 punkti,“ märkis Karo ja tõi näite, et sissesaanute tase on tõusnud näiteks õigusteaduse erialal, kus õpingute alustajate keskmine kogutud punktisumma oli 9 palli võrra eelmisest aastast kõrgem. 

Tartu ülikooli kõige menukamateks õppekavadeks kujunesid tänavu arstiõpe (470 avaldust), õigusteadus õppetööga Tartus (434 avaldust) ja Tallinnas (344 avaldust), majandus (427 avaldust), informaatika (402 avaldust) ning inglise keel ja kirjandus (353 avaldust). Avatud ülikooli õppevormis laekus enim avaldusi  õigusteaduse Tallinna õppegruppi, bakalaureuseõppes 278 ning magistriõppes 94.

Olulisemad kuupäevad:

  • Hiljemalt 27. augustil avalikustatakse avatud ülikooli vastuvõetute nimekirjad SAISis;
  • 30. august on õppimatuleku kinnitamise tähtaeg.

Lisainfo: Martin Hallik, Tartu ülikooli õppeprorektor, tel: 737 6201, 515 3853, e-post: martin.hallik@ut.ee;
Kaja Karo, TÜ vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, 505 3468, e-post: kaja.karo@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392