Oodatakse ettekannete teese Tartu Ülikooli muuseumi aastakonverentsile „Kuidas mäletada nõukogudeaegset ülikooli?“
Tartu Ülikooli muuseum kutsub 4. detsembril 2026 traditsioonilisele aastakonverentsile, kus seekord keskendutakse Nõukogude Eesti ülikoolielu ja selle pärandi mõtestamisele. Konverentsil otsitakse vastuseid küsimusele, kuidas on pikk okupatsiooniperiood (1940–1991) kujundanud Eesti kõrghariduse institutsioone, siinset akadeemilist kultuuri ning milliseid jälgi on see jätnud meie ühismällu. Seejuures soovime vältida üksnes poliitiliste raamide rõhutamist ning pöörata pilgu Nõukogude Eesti ülikoolide ajaloole kogu selle mitmekesisuses.