Maarjamõisa linnaosas asuvast rohealast saab Tartu Ülikooli ja Tartu linna koostöös linnalooduse oaas, kus on tartlastel võimalik kogeda elurikast keskkonda ka linnast lahkumata.
Inimtegevus avaldab halba mõju ka sadade kilomeetrite kaugusele jääva metsiku looduse liigirikkusele, selgub äsja ajakirjas Nature avaldatud uurimusest. Tartu Ülikooli juhitud teadusvõrgustik hindas ökosüsteemide tervist üle maailma, võttes arvesse nii leitud taimeliikide hulka kui ka võimalikke, kuid puuduvaid liike ehk tumedat elurikkust.
Infokirjast leiab kliimateemade kõrval viiteid sellelegi, mida võiks teada kestlikust ruumiplaneerimisest, fosforiidi kasutusvõimalustest ja meditsiinisüsteemi tulevikust.
Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilased saavad kandideerida Enlighti kaasatuse ja kestlikkuse auhindadele, mis antakse üle Uppsalas 8.–10. oktoobrini toimuval õpetamise ja õppimise konverentsil. Auhindadega tunnustatakse üliõpilasi, kes on oma projektis, algatuses või uurimistöös rõhutanud mitmekesisust, kaasamist, ligipääsetavust ja kestlikkust.
Kolmapäeval, 19. märtsil kell 16.15 peab funktsionaalse ökoloogia professor Carlos Pérez Carmona ülikooli aulas ingliskeelse inauguratsiooniloengu „A trait-based approach to biodiversity“.
11. veebruaril kell 15 algab ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituudi õppehoone fuajees (Lossi 3) vestlusring „Kas Tartu Ülikool vajab võrdse kohtlemise volinikku?“, mille otseülekannet saab jälgida ka UTTV-s.
Neljapäeval, 6. veebruaril kl 16.00–17.30 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu muusikaosakonnas ülikooli kestliku arengu keskuse aruteluõhtu „Mitut meedikut me päriselt vajame?“